Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Növényi tej készítő gép - Vegital fórum

Növényi tej készítő gép - Vegital (beszélgetős fórum)


17. Tücsi24 (válaszként erre: 15. - Kstrebl)
2014. okt. 12. 19:17

Leírod ezt a jó receptet?

A gépet mennyire nehéz tisztítani?

2014. okt. 6. 12:42

Sziasztok!


Lassan 2 éve használom a Vegital automatámat és nagyon szeretem. Rengeteg dolgot főztem már benne. Nem csak növényi tejeket, hanem püréket, főzési alapanyagokat és sűrű gyümölcsleveket is. :)

Imádom, szinte minden nap használom. Bátran merem ajánlani. A weboldalon sok recept van amikből én is többet kipróbáltam...most már saját bevált receptjeim vannak :)

Engem annak idején a sok funkció és a vélemények győztek meg...

15. kstrebl (válaszként erre: 13. - RitaGáspár)
2014. szept. 2. 14:02

Szia!

Én nem használnék por terméket, ha elolvasod az összetevőket, sokminden mást is találsz benne a kókuszon kívül, mint pl. emulgeálószer (zsírsavak mono-és digliceridjei, dikálium-foszfát), csomósodást gátló anyag (szílicium-dioxid).

Nekem Vegital növényi tej készítőm van, allergia miatt kellett leállnunk a tejről, relatív hamar sikerült átállni, pedig szerettük a tejet. Van egy olyan receptem is kókusz és mandula keverékből, amelynek az íze nagyon hasonlít a tehéntejéhez.És olcsón ki lehet hozni 1 l növényi tejet, mert alapanyagként kb 5-7 dkg mag (mandula, dió,len) vagy 5 dkg gabona(rizs,rozs,stb...) kell hozzá.

Ezt a gépet egyszerűen lehet használni, nálunk minden nap használatban van, mostanság a növényi tejek mellett nagyon szeretjük a 100%os rostos leveket (gyümölcs vagy pl.alma-répa, nem is kell szűrni)és a hideg időben a krémleveseket is.Nem tudom, hogy honnan való vagy,de pl. Békéscsaba környékén havonta többször is van kóstoló-bemutató, ott meg lehet nézni a gépet is. Én is először ott próbáltam ki. Remélem, tudtam segíteni, de ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

14. mari7
2014. aug. 26. 17:34
Nekem van növényi tel készítő gépem. Nagyon szeretem, sok-sok féle tejet és tejszint lehet velekészíteni. Nem is beszélve a különböző levesekről és a finom gyümölcsturmixokról. Pár perc alatt készül el a finom brokkoli krémleves, vagy a paradicsomleves. Mindenkinek tudom ajánlani. Nagyon hamar visszatérül az ára.
13. RitaGáspár (válaszként erre: 12. - Cippora)
2014. aug. 23. 21:21
hm :-) ez sem rossz ötlet. Köszi
2014. aug. 23. 12:26
Talán érdemesebb lenne kókusztejporral próbálkoznod,ez egy zacskó 700 Ft körül,én a lányomnak nem az előírt mennyiséget adtam,hanem 2 decihez két teáskanállal,így sokáig kitartott.
11. 3d787b167a (válaszként erre: 6. - RitaGáspár)
2014. aug. 23. 11:27

Kedves RitaGáspár!



"Azért vennék - ha - mert szeretnék egészségesebb lenni, sőt a férjemet is egészségesebbé tenni."


Ezekhez szóltam.


Amúgy sajnálom, a látásmódod.


Szép napot! :)

2014. aug. 23. 11:18

Most rá kerestem a zabitalra. A legolcsóbb natur literje 580.


Leginkább azért váltanám ki a tejet növényi italra, mert sok cikk szól most a tej ellen. A paleósok nagyon támadják.. Próbáltam már kiváltani a tejet kókusz tejjel, de fél liter 500 Ft. Sajna nem telik arra, hogy mindent meg tudjak venni ami egészségesebb. 100 %ban úgyse lehet egészségesen élni, csak próbálkozunk mi is.

9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - RitaGáspár)
2014. aug. 23. 11:13
nem, sajnos nem helyettesíthető a tej ezekkel, mert nincs igazán zsírtartalmuk, sokkal hígabbak, mint a tehéntej
8. RitaGáspár (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2014. aug. 23. 11:10

Köszönöm. Nem várok el tejízt a növényi italoktól. Vajon helyettesíthetők- e a növényi "tejek" pl olyan ételekben, amikbe eredetileg tejet kell tenni.. sodó, mártás, főzelék stb.


Annyira sok tejet nem fogyasztunk, inkább csak a kávéba használunk, de tekintve, hogy 600 Ft körül van egy liter növényi ital és tejből kb 10 doboz fogy el havonta, így már megérné a gép. 10 doboz tej 3000Ft, 10 doboz növényi akármi meg legalább 6000.. 1 év alatt megtérül. Van otthon olyan háztartási gépünk amit sosem használunk.. popcorn készítő, fritőz, gofri sütő, tojásfőző, gyümölcscentrifuga, zöldség aprító.. egyel többet nem szeretnék ha nem hasznos. Remélem válaszol majd olyan is, akinek van már ilyen készüléke.

2014. aug. 23. 11:02
azt is vedd számításba, hogy csak bio gabonából érdemes italt készíteni, az pedig nem olcsó
6. RitaGáspár (válaszként erre: 4. - 3d787b167a)
2014. aug. 23. 10:59

Kedves Forever Happy!

Én a Vegital készítő gépről gyűjtenék információt. Természetesen erre az tud válaszolni akinek van, vagy aki ismer olyat akinek van..


A te hozzá szólásaid semmit nem érnek számomra,ez a fórum nem az egészségtelen ételek felsorolásáról szól.

5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - RitaGáspár)
2014. aug. 23. 10:57

Nekem nincs ilyen gépem, nem is lesz

Én inkább megveszem a kész italt (tejnek ne nevezzük, sőt, ne is várjuk el tőle, hogy közelítsen a tejhez az íze! Miért lenne hasonló?? Annyi tejet megisztok, hogy nem éri meg megvenni a dobozos változatot?


Inkább a márkák közt válogass, vannak igen finomak: a HAFER vaníliása zseniális pl. A Vitariz márkájú nagyon finom.


De tejízt ne várj el ezektől, ezek növényi italok.


Jó egészséget!

4. 3d787b167a (válaszként erre: 3. - RitaGáspár)
2014. aug. 23. 10:48

Rendben.


Az egészség elsődlegességét figyelemben tartva merültek fel a kérdések.


Ugye nem fogyasztasz virslit, sem főzőkolbászt, felvágottat sem, és a margarin is kilőve?

Zacskós leves K.O., és a többi E betű ellenséges viselkedése is kizárva gondolom.


Tény belátásod szerint!

3. RitaGáspár (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2014. aug. 23. 10:45

Azért vennék - ha - mert szeretnék egészségesebb lenni, sőt a férjemet is egészségesebbé tenni. Azt kérdeztem megszokható e az íze..


Nem tudom, hogy jönnek ide a kérdéseid, de válaszolok. Nem, igen -laza, hosszút- nagyon nagyon ritkán igen.

2014. aug. 23. 09:59

Nem is értelek.


Ha nem is vagy oda érte, minek a készítő gép?


Amúgy igen, a tej nem ember eledel, de szeretjük.


Amúgy dohányzol fogyasztasz kávét, alkoholt?

2014. aug. 23. 09:51

Sziasztok!

Kaptam egy szórólapot a vegital készítő gépről, aminek azóta a neten utána is kerestem. Egyre elterjedtebb az a nézet, hogy a tej fogyasztása nem hasznos, inkább káros az egészségre. ( kazein miatt ) Ez a gép közel 40000 Ft Azt szeretném tudni, hogy van -e valakinek, szereti- e, használja -e. A növényi tejek bolti változatai nagyon drágák és még sosem sikerült annyiszor vásárolni, hogy megszokjam a tejtől eltérő ízét. Viszont nem szeretnék ennyi pénzt kidobni az ablakon, ha bonyolult a gép használata vagy akár a végeredmény megszokhatatlan.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook