Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni a folyamatos evési kényszer legyőzésére? fórum

Mit lehet tenni a folyamatos evési kényszer legyőzésére? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 18. 21:09

Szívesen!

Írjon, akinek kell! :)

2009. aug. 18. 19:14
köszi Oszibarack, megkaptam :)
2009. aug. 17. 15:37
Hu nálam pont a fogmosás után jön meg az étvágy.elötte nem vagyok éhes,de ha megmosom a fogam egyböl éhes leszek. Ja és nálam az a rossz hogy állandoan este nasiznék mikor lányom elalszik,rögtön ehetnékem van,és ha nem eszek nem is tudok aludni.
2009. aug. 17. 12:37
Oszibarack postaláda kukk, privi ment! :)
2009. aug. 17. 11:41

Olvasd el ezt a könyvet: McMENEMY KERÉNYI GABRIELLA

VÉGLEGES FOGYÁS FOGYÓKÚRA NÉLKÜL

AZ IDEÁLIS TESTSÚLY LÉLEKTANI MEGKÖZELÍTÉSE


Állítólag vannak benne jó tippek.

Ha számítógépen tudod olvasni, írj privit az e-maileddel, átküldöm.

2009. aug. 17. 01:39

Nagyon meleg vízben feloldott leveskocka. Olyan mintha levest ennél, telítettség érzeted lesz tőle és csak 5 kalória decinként.

A rágózás egy ideig elveszi az étvágyat de utána csak még éhesebb leszel.

Ha a gyomorsav miatt van akkor igyál valami lugosat. Tejet, kakató. Vagy egyél joghurtot.

Az energiaital is elveszi az étvágyat. Vagyis inkább energiát ad és nem gyengülsz le ha nem eszel. De ez inkább fogyókúra esetén működik.

2009. aug. 17. 00:38
Egy kis mogyoró, gyümölcs, séta vagy egy pohár víz segíthet. De a legjobb a kemény munka!
2009. aug. 14. 18:57

Figyeld magad, mikor van evéskényszered! Általában minden cukros ennivaló után farkaséhség jelentkezik, illetve nálam stresszes helyzetben is előjön, hogy ennék, hogy megnyugodjak... sajnos stresszes munkahelyen dolgozom :(

a másik fő bűnös az unatkozás: ha unatkozol, hamarabb eszedbe jut, hogy "csinálni kellene valamit" az a valami pedig általában az evés lesz, mivel az élvezetes :) így tehát szerintem foglald el magad valami hobbival, stresszmentesíts jógával és kerüld a cukros dolgokat /a gyümölcsleveket is!/

2009. aug. 14. 18:54
Van egy könyv, a "Miért nem tudom abbahagyni az evést?" címmel, olvasd el, hátha van benne valami jó ötlet :)
15. nezike
2009. aug. 14. 18:47
Répát, uborát, paprikát, és ilyen zölségeket rágcsálj inkább.
2009. ápr. 2. 18:09
Igyál helyette.
13. Cucus7
2008. okt. 13. 23:23

Tartsd csukva a szád! :D))))))))))))) Nekem sem jött be. Ha valaki közém és a frigó közé állna, ha én már megcéloztam az útirányt? - meghalna.


Biztos lelki oka van, hogy állandóan tudok enni, csak még azt nem döntöttem el, hogy mikor jön elő?

Mert ha szomorú vagyok, ha vidám vagyok, ha izgulok valamiért.... eszem. Ja és betegen is tudok, akkor kívánom a savanyú erős paprikát, hagymát szalonnával, soroljam?

Remélem a topik indítójának sikerül megtalálnia a választ.

2008. szept. 13. 14:35
Egyél uborkát, epret. 0 kalória és eszel valamit. Én rengeteget fogytam így és folyamatosan ettem. :) A sanyargatás nem jó és ha lelki oka van az evésnek, áthidalható ez az időszak.
2008. szept. 13. 09:02

Ezt én is szertném tudni!

Legyőzöm ugyan, de folyton ennék, ha lehetne!

10. katácskák (válaszként erre: 2. - Magdi8)
2008. szept. 13. 03:46
Barátnömet sajnos, nem zavarja a fogkrém ize. Ugyanúgy van étvágya. Még jó, hogy nem sürün fordul elQ.Tehát még nem kényszeres annyira. A VIZ ÖTLETED KÖSZI, AZT ÉN IS ÉSZRE VETTEM. Ha iszom nem leszek, vagyok annyira éhes. Bár én inkább hízókúrába kezdenék. Ráadásul a keringésnek is jót tesz.
9. delike (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2008. ápr. 14. 17:19

jártam pszihológushoz 1,5 éve, de csak rosszabb volt tőle.

lehet van valami maradandó dolog?!

de mégegeyszer nem megyek el agyturkászhoz...

elég nekem a "tüneti kezelés" is

8. drnéni (válaszként erre: 7. - Böbe83)
2008. ápr. 13. 21:12
akkor pár hónap, és magától elmúlik :)
2008. ápr. 13. 21:00
nekem nem szorongás, hanem valami hormonok, a lény miatt, aki a hasamban van...
2008. ápr. 13. 20:24
Lehet, hogy szorongás van a háttérben, ha igen, ezt kéne kezelni.
5. böbe83 (válaszként erre: 2. - Magdi8)
2008. ápr. 13. 19:14

ez a fogmosás dolog lehet jó

én még nem tudtam semmit tenni

esetleg direkt nem eszem, de rossz, főleg, ha itthon vagyok egyedül:(

megyek megmosom a fogam:)

2008. ápr. 13. 18:44

Próbálj meg rendesen napi 4-szer 5-ször komótosan étkezni.Kerüld az édességeket, mert a vércukor ingadozástól is lehetsz állandóan éhes. (Én ha délután bekapok egy szelet csokit, annak tuti mértéktelen evészet lesz a vége, már meg figyeltem).

Próbálj meg csak egészséges nasikat otthon tartani, és azok se legyenek szem előtt! Ha rád tör az éhség gyorsan menj ki a konyhából!

3. delike (válaszként erre: 2. - Magdi8)
2008. ápr. 13. 14:59
megpróbálom a fogkéreme ötleted! köszi :)
2008. ápr. 13. 13:00
Evés helyett igyál meg egy pohár vizet, vagy mosd meg a fogad. A fogkrém íze miatt nem fogsz kivánni enni
2008. ápr. 13. 12:45
Mit lehet tenni a folyamatos evési kényszer legyőzésére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook