Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen almot használtok a cicátoknak? fórum

Milyen almot használtok a cicátoknak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. szept. 26. 18:51

Nem olvastam végig, ezért írom a magam válaszát:

én a Fresnapf fit+fun BioClean csomósodó almot használom. 20 kg alig több mint 2000 ft, és nagyon jó, már egy hónapja használom, és még mindíg van belőle jócskán.

Semmi szag nincsen mellette, és erősen csomósodik.

Az én cicám is kétszer kakil egy nap, de mivel már rengeteget van kinn, alig használja az almot. De míg rendszeresen használta se volt semmi gond vele.

Én vastagon teszem az almot, így tényleg tiszta marad a tálca, elég egy héten egyszer fertőtleníteni.

51. csgybzs (válaszként erre: 50. - Marjann)
2014. aug. 27. 10:30
Ez jó ötlet nagyon.
50. Marjann (válaszként erre: 47. - Csgybzs)
2014. aug. 27. 10:22

Szalmi is cska egyszer jár. Mondjuk néha akkora halmot rak, hogy még én is megirigyelném :) Kaparásban ő is bajnok amúgy, képes a falat is lekaparni. Plusz egy pont a doboznak :)


Az ajtó elé egyébként egy függönyt tervezünk. Az a baj, hogy nagyon sötét a lakás (konkrtéan 1 ablaka van), a fény nagy része az ajtón jön be. Annyit tudtunk kitalálni, hogy csinálunk oda egy függönyt, amit este behúzunk, ha már villanyt kapcsolunk. Egyébként a cicc is alakul, tegnap már odament megnézni mi az a zaj az ajtó előtt :) Bátor nyúl, csak szoknia kell.

49. 99279bb06f (válaszként erre: 48. - Csgybzs)
2014. aug. 27. 09:57
:D :D :D
48. csgybzs (válaszként erre: 45. - 99279bb06f)
2014. aug. 27. 08:53

Én erről a napi két kakiról nem hallottam, szerintem az enyémek sem szoktak kétszer...



Amúgy az én egyik macskám képes az aljáig kaparni, ha olyanja van és úgy pisilni. Egyszer a szívbaj jött rám, hallottam, hogy valami csurog, szinte csobog, mikor látom, hogy a macska egy krátert vájt az alom közepébe és közvetlenül a tálra pisilt. Hát nem voltam boldog... :D

47. csgybzs (válaszként erre: 44. - Marjann)
2014. aug. 27. 08:51

Én háromnegyedig. A mi lánykánk is mindig az oldalát célozza meg, azért havonta, kéthavonta lecserélem az egészet és kimosom a tálakat.

Olyan háromnegyedig töltöm, mert különben kipacsálják az egészet.


Olvasom a naplód, láttam. :) Akartam is írni, hogy lehet, érdemes lenne lefóliáznod az ablakot, valami dekoratív cuccal, ha ennyire zavarja a ciccet. Nálunk egyébként a bejárati ajtótól nem messze, a folyosón van az alomtálca, nem zavarja (már) őket a hang.

46. Marjann (válaszként erre: 45. - 99279bb06f)
2014. aug. 26. 19:07

33 négyzetméteren nem sok lehetőség volt az alomnak helyet találni. Mégsem rakhatom az étkezőasztal alá, vagy a kanapé mellé. Jó nagy batár fedeles. Egyébként mindegy, már megbarátkozott vele a kisasszony. Kell egy kis idő, hogy megszokja az új birodalmát.


Akkor lehet nekem is többet kéne beletenni? Bár az is igaz, hogy nem az alján ér le, hanem az oldalán. Nincs akkora tálca, aminek ne pisilné le a szélét. De a fedelesben legalább bennmarad a cucc :)

45. 99279bb06f (válaszként erre: 44. - Marjann)
2014. aug. 26. 18:39

Valami nyugisabb helyre kellene tenni az almot, vagy a fedettet használni, ami kicsit megfogja a kinti zajt. Különben a cica kétszer jár nagydolgot végezni egy nap. Ha csak éjjel fog menni, amikor csend van - az baj lesz! :(


10 cm magasan biztos, hogy teszem az almot, de lehet, hogy többet is. Így nincs módja lecsurogni az aljára, hanem összeáll csomóba.

44. Marjann (válaszként erre: 41. - Csgybzs)
2014. aug. 26. 13:57

Csomósodót milyen vastagon szórjátok? Nálunk az a baj, hogy a cica általában a doboz szélét célozza meg, így a gömb odatapad a láda falához, tehát nehéz hulladékmentesen takarítani.


Amúgy meg elmesélem nektek, mert sosem hittem, hogy egy macskakaki ekkora örömet tud okozni: vasárnap költöztünk és szegény cicámnak elég stressz volt az utazás is, meg az új hely is. Ráadásul szokatlanok voltak a zajok, főleg a bejárati ajtónál, ahol az alom van. Hiába bíztattuk, kísérghettük, mutogattuk neki, több, mint egy napig nem volt wcn :( Tegnap este aztán hallottam, hogy kakil, nagy volt a boldogság :)

43. Basset
2014. aug. 26. 09:07
Kösz a válaszokat! :)
2014. aug. 26. 09:00
És egymás mellett van a kettő közvetlenül. Az almot naponta 2-3 alkalommal takarítom, úgy használják szívesen, ha teljesen tiszta.
41. csgybzs (válaszként erre: 33. - Basset)
2014. aug. 26. 08:58
Lakásban, két cica, két alomtálca, csomósodó Lidl alom. Tökéletesen bevált. Jól írják, a csomósodó alom teljesen összeáll, ha kiveszed a pisit/kakit, ugyanolyan tiszta, mint előtte.
2014. aug. 26. 08:08

Én a Lidlben kapható macskaalmot használom. Nagyon sokat kipróbáltam az évek alatt (24 éve van cicám), ez vált be a legjobban. Szag csak akkor van, amikor takarítom, és esetleg "megbontom" a pisigöböket. Sokáig elég is. Egy cicának van két tálcája (zárt a lakásban, félig zárt a teraszon), de így is sokáig kitart egy zacskó alom.

Por szagtalanítót próbáltam régebben. Nem volt rossz, de jónak sem nevezném. :)

39. timycat (válaszként erre: 1. - 94cdcf3375)
2014. aug. 26. 00:36
Én mostanában fapelletet vettem. Abszolút bevált, persze tisztítani nem a legegyszerűbb és elég nagy tétel kell belőle, de ez az egyetlen alom amit nem hordanak szerte-szét a házban a macskák (5 db cicusról beszélünk). Hetente mosom, fertőtlenítem az alomtálcákat és ugye a pelletből tökéletesen nem lehet eltávolítani a pisis részt, de egyáltalán nincs kellemetlen szag.
38. 94cdcf3375 (válaszként erre: 34. - Emagdi)
2014. aug. 24. 08:23

Értem.

A macska tényleg szívesebben megy a tisztába. Példa erre az én cicám -is. Egyik reggel arra ébredtem, hogy lewpisilte az ágyneműmet. Az történt, hogy bizony nem takartítottam ki este a tálcáját remndesen, és ájjel az ágyamra dolgozott.

Azóta semmi ilyen nem történt, mert maximálisan figyelek.

37. emagdi (válaszként erre: 36. - Basset)
2014. aug. 23. 20:22

ez két darab almosláda egymás mellett a fürdőszobában(zárt doboz, szóval olyan, aminek fedele is van, mondjuk az ajtaja az le van véve, mert általában kint van a fejük akció közben :))

egyébként nincs semmi szeparáció, és még soha semmi fertőzést nem kaptunk a macskáktól, meg szerintem ők sem tőlünk.

a toxoplazmózis miatt kell csak aggódni esetleg, de csak annak aki babát vár éppen. (de csak annyi, hogy várandós nő lehetőleg ne kotorásszon az alomban, vagy csak kesztyűben)


fél évente érdemes egy féreghajtót beadni a cicáknak, és akkor ez a veszély is kiküszöbölve.

36. Basset (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2014. aug. 23. 19:53
Köszi! És az almok mennyire vannak elszeparálva egymástól? Igaz, hogy jobban fennáll fertőzés veszélye vagy csak annyra, amennyire én behozom a cipőmön a bacilust?
35. emagdi (válaszként erre: 22. - Basset)
2014. aug. 23. 19:50

azt szokták mondani, ahány macska, annyi alom az ideális :)

itt 2 macska, 2 láda van, de úgy osztják be, hogy egyikbe kakilnak, a másikba meg pisilnek.

de azért attól is függ, hogy hány almosláda kell, hogy a gazdi milyen gyakran tudja takarítani.


tányérja mindkettőnek külön van, tudják is, hogy melyik kié, persze nem jelenti azt, hogy nem esznek bele a másikéba, de csak azért, mert azt hiszik, hogy a másik jobbat kapott:) pont ezért nem is lehetne őket külön helyiségben v külön időpontban etetni, már próbáltam, de annyira idegesek voltak, hogy vajon a másik mit ehet, hogy a sajátjukkal nem is törődtek, csak a másik tányérhoz akartak volna menni:)

34. emagdi (válaszként erre: 25. - 94cdcf3375)
2014. aug. 23. 19:45

csak azért feltételeztem, hogy nem vesz senki sem olyat ami nem csomósodik, mert saját magát szívatja vele a gazda :D

a jó csomósodós alom maximálisan összeáll, nem esik le belőle egy morzsa sem, tehát ha a pogácsák kikerülnek, az alom tökéletesen tiszta, nem kell kicserélni teljesen sosem. (kb negyedévente ki szoktam fertőtleníteni a ládákat, de akkor is visszarakom az aktuális almot, mert az pont olyan, mintha a zacskóból önteném).

szóval jó alom, és nincs macera :)

mellesleg szerintem a macska is szívesebben megy teljesen tisztába (de ezt csak feltételezem). :)

33. Basset
2014. aug. 23. 18:55
Nem, csak úgy nagy általánosságban. Mondjuk, egy olyantól legfőképp, akinek nem jár ki (bármikor) a cicója és esetleg egy kisebb lakásba préselt be 2 macskát. :)
32. andi6020 (válaszként erre: 31. - Basset)
2014. aug. 23. 18:40

Tőlem kérded?

Igen, de végül is nem azért, mert 2 macska, hanem mert 2 emelet.

31. Basset
2014. aug. 23. 18:03
Tehát akkor 2 macsek, 2 alom végülis...?
30. andi6020 (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2014. aug. 23. 11:03
Fú, na hazudtam, nem is egy alom van, hanem kettő, mert az egyik a zártat, a másik a nyitottat preferálja. De mivel inkább kijár az, amelyik a zártba menne, így az alig van használva.
29. andi6020 (válaszként erre: 8. - Lara1984)
2014. aug. 23. 11:01
Mekkora a macskád? Az enyém majd 8 kiló, és belefér.
28. andi6020 (válaszként erre: 22. - Basset)
2014. aug. 23. 10:48

Nálam közös az alom, közös a száraztápos tál, egyedül a nedveset eszik külön tányérból. Mondjuk azt azonos időben kapják, azért. A száraz meg állandóan kint van.

Az almot meg az egyik nem is használja.

27. 94cdcf3375 (válaszként erre: 26. - Sommersby)
2014. aug. 23. 09:58

Igazad van, jó vastagon kell a tálcába rakni. De most nekem volt egy kevés Bioluxom )egy kevés Kamilla volt benne), azt elhasználtam, és reggelre valami iszonyt illat fogadott mikor felébredtem. Most kiöntöttem a maradékot, és csak a Kamilla van benne. Most nincsen semmi szag, pedig már volt pisi rendesen.

Még soha nem volt kandúrom. De volt egy lány cicám, aki éppen úgy jelölt, mint egy kandúr. Hihetetlen, de így volt. Igaz nem nagyon volt szaga a "jelölő anyagnak".

Engem nem zavar annyira ha van egy kis szag, de a család huzigálja az orrát rendesen.

26. Sommersby (válaszként erre: 21. - 94cdcf3375)
2014. aug. 22. 18:53

Szerintem illat bármelyik típusú alomból jön, jöhet, nálam van egy kandúr is, és sajna a kandúrnak eleve penetránsabb a vizelete szaga, akármit csinálok.

Nálam a Biolux vált be a legjobban valahogy, elég vastag rétegben kell bele rakni az alomtálcába vagy dobozba, és akkor nem ázik át egy darabig, az biztos.

25. 94cdcf3375 (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2014. aug. 22. 14:58
És hát ki kell cserélni egy idő után, akármilyen szuper csomósodó, mert már az ember magáától is azt gondolja, hogy ki kell dobni az egészet, mert ugyan nem büdi, de túl régóta van a tálcában, nem egészséges, a baktériumok melegágya.
24. 94cdcf3375 (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2014. aug. 22. 14:56

Képzeld el, van aki nem csomósodóst vesz. Vannak ilyen emberek. Csupa gondoskodó, figyelmes, szerető gazdi, de valamiért ő azt preferálja.

Szóval feltételezd ezt nyugodtan.

23. 94cdcf3375 (válaszként erre: 9. - Marjann)
2014. aug. 22. 14:53

Jó ha nem válogat a cica:)

Az ő szempontjukból túl nagy különbség nincsen szerintem. De a frisset kétségkívül jobban szeretik. Egyidőban vettem én is tescost. Nem volt olyan rossz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook