Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaparja a kutyám az ajtót, vajon leszokik erről? fórum

Kaparja a kutyám az ajtót, vajon leszokik erről? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Nyamitörp (válaszként erre: 32. - Siba22)
2014. aug. 26. 02:32

Nem vettem bántásnak :) Komolyan írtam, hogy inkább nem adok tanácsot, mert nem szeretnék rosszat a kutyusnak, na meg Pankáéknak sem.

Nincs tapasztalatom mentett kutyák nevelésében, az enyém ide született hozzánk :) szóval nekem sokkal könnyebb dolgom volt vele.

35. f8db0709b8 (válaszként erre: 34. - Simple)
2014. aug. 24. 13:32
Ö is valahonnan elhozta,mert ezek miatt nem tudták ott tartani..bár nem értjük minek hozta el mikor letojja szerencsétlen kutyát.Gazdit illetően pedig igazad van!
34. simple (válaszként erre: 33. - F8db0709b8)
2014. aug. 24. 13:21
Rossz az idegrendszere, nyilván szaporított kutya. Egy vadászkutyának állnia kell a lövést, meg sem szabadna rezzennie az ilyen hangoktól. Na ezért kell tenyésztőtől kutyát venni, és nem az expresszről. A "gazdája" meg egy igazi ostoba bunkó.
2014. aug. 24. 13:08

Ahol lakunk is van egy magyar vizsla...elvileg iskolába járt és vadász kutya is..hát nem tudom..szó szerint befosi egy kutya....dörög,tűzijáték bármi..egyből a mi ajtónkat kaparja,és ezt is csak azért,mert akik előttünk itt laktak beszoktatták a kutyát ilyen esetekben....Ja,és ha tudja senki nincs itthon,akkor megy csak a gazdájához.

Ebben az a szomorú,h szóltunk a gazdinak,ha tudja milyen idő lesz zárja már be a garázsba,mert volt rá példa 2 éjszaka pesztrálgattuk a kutyát,és nem volt kellemes kialvatlanul menni dolgozni..

A gazdi ezt sem érti meg....sőt csak röhög...

Tehát én igazából nem értek a kutyákhoz,nem tudom mit miért csinálnak,de vannak furcsa dolgaik..én azt mondanám,hiányzik ennek a kutyának a törődés...

32. siba22 (válaszként erre: 31. - Nyamitörp)
2014. aug. 24. 12:19
nem bántásnak szántam amit írtam ne értsd félre.csak ebben az esetben nem átlagolhatunk náluk mert az lehet,hogy csak traumát okozna
31. Nyamitörp (válaszként erre: 30. - Siba22)
2014. aug. 22. 20:10

Visszavonulok, mert tényleg nem értek a bántalmazott kutyusokhoz. Még a normál körülmények között nevelkedettekhez se sokat, csak azt írtam, ami nálunk bevált. :)

Viszont nem szeretnék rossz tanácsot adni, mert azzal csak nehezítem a helyzetet.

Inkább rád hallgasson a kérdező, meg a saját tapasztalataira. :)

30. siba22 (válaszként erre: 29. - Nyamitörp)
2014. aug. 22. 19:08
nekem menhelyi blökim van.valamennyi rá látásom van a bántalmazott kutyákra így ha én elakadnék esetleg a tanácsokba akkor is tudok kérdezni más csatornán.ettől függetlenül egy állatnak sem tesz jót ha elzárják.ez antiszoc hajlamot erősíti csak jelen esetben.nincs azzal gond ha adott szobákba nem mehet be mert a rendet neki is meg kell tanulnia.viszont más kezelési módot kell tenni mint az átlag mentetteknél.
29. Nyamitörp (válaszként erre: 28. - Siba22)
2014. aug. 22. 18:46

Nem zárnám be a konyhába, de ott van a fekhelye, ha jól emlékszem. Sőt azt hiszem ezt a kutya választotta magának az első napokban. Gondolom a lakás többi részében mászkálhat szabadon, csak a szobákba nem mehet be.

Lehet, hogy igazad van abban, hogy neki jobb lenne, ha látná a gazdikat. A menhelyről hozott, rossz előéletű kutyákhoz aztán végképp nem értek.

28. siba22 (válaszként erre: 27. - Nyamitörp)
2014. aug. 22. 16:12
nem biztos,hogy csatát nyerne mert lehet egy ok a bezártság kisebb helyre mint napközben.egy rossz negatív előélettel rendelkező blökiről van szó aki most kezdte el a normális életet ami valljuk be nem séta galopp egyáltalán.a konyhába való bezárás éjszakára amikor jobban érzékeli az éjszakai hangokat és ráadásul sötét is van a gazdái meg sehol elég félelem keltő is lehet neki.itt a szimpla következetesség sajnos nem elég az alap rehabilitációhoz.ennél jóval több kell.
27. Nyamitörp (válaszként erre: 20. - Panka78)
2014. aug. 22. 15:12

Tudod, mindenki magából indul ki. Azért írtam a túlsajnálást, mert én biztos beleestem volna ebbe a hibába. :)

A rács lehet, hogy megoldást jelentene, de akkor valamilyen szinten mégis csak a kutya "nyeri a csatát". Én még mindig azt mondom, hogy meg kéne neki tanítani, hogy éjszaka a helyén maradjon. Azért írtam, hogy vidd te a helyére és parancsolj rá, hogy ott maradjon, mert gondolom még nem érti, ha szimplán rászólsz, hogy "Helyedre!". Napközben ezt gyakorolhatjátok.

A boxos megoldás meg szerintem lutri, nem mindegyik kutya marad meg benne. Nálunk a "zárt" helyeket nem szereti a kutya, büntetésként éli meg . Van ilyen benti kutyaházunk, de abba sem marad meg, mert zavarja, hogy csak egy irányba lát ki belőle. Ezt mondjuk kutyája válogatja, van amelyik szeret néha elvonulni, azoknál bejön a box.

26. simple (válaszként erre: 21. - 99279bb06f)
2014. aug. 22. 14:58
Egy kutyával így kell bánni, ők ettől boldogok! Nekik egy magabiztos, következetes vezető kell, különben szétesik az életük. Nekik ez a legfontosabb, nem az, hogy tutujgassák őket.
25. Jéghegy (válaszként erre: 23. - Ekka)
2014. aug. 22. 14:45

Jogos!

Az állat nem ember, bírom a kutyabuzikat akiknek senkijük sincs aztán a kutyával léteznek. Esznek, isznak, alszanak!


Szerintem az ember a párjával aludjon együtt ne egy kutyával! A normálisabbja legalábbis így gondolkodik!

A kutya háziállat, Állat!

Nem ágyba való!

24. Ekka (válaszként erre: 23. - Ekka)
2014. aug. 22. 14:41
Ezt azért írom, mert nálunk is hasonló a rend!
23. Ekka (válaszként erre: 21. - 99279bb06f)
2014. aug. 22. 14:39

Miért? Mert a férjemmel alszom az ágyban nem egy állattal, vagy miért?

Vagy mert nem gyerekként kezelem?

Az állat az állat, lehet szeretni, de nem emberként kezelni.

22. siba22 (válaszként erre: 20. - Panka78)
2014. aug. 22. 14:29
próbáld meg a boxos megoldást következetességgel ha ez nem jön be akkor az ágyát / gondolom van neki / tedd az előszobába,az ajtó keretre pedig rácsot.halkan de határozottan szólj rá ha akaratoskodik.de NE!!! menj oda hozzá.viszont ha kijársz hozzá azzal csak erősíted benne,hogy ez a jó viselkedés.ezt pont nem szabad.
21. 99279bb06f (válaszként erre: 20. - Panka78)
2014. aug. 22. 14:17
Nem lennék nálad kutya, az biztos! :(
2014. aug. 22. 13:59

Köszönöm, hogy próbáltok segíteni.

Lehet, hogy igazatok van, sőt biztos, mert kezdet kezdetén amikor elmentünk otthonról kaparászott, -megtaláltam a nyomait,- aztán ahogy nem jött rá válasz leszokott róla. (vagy megtanulta, hogy haza is megyünk)

Éjszaka tény, hogy kijárok hozzá, de ott vannak a konyha mellett a gyerekszobák, felébreszti a kaparással a csajokat, ezért megyek ki! (lassan jön a suli, jó lenne, ha nem verné fel az egész családot!

Ma viszont 4 napra elutaznak a lányok, én meg bekeményítek!

A kutyus amúgy nincs túlsajnálva, próbálom fogni őt, hogy felfogja, felette áll mindenki!

Nincs nyünyüke, bútorokon ugrálás, elmenetelkor nincs búcsúzkodás, kaja csak 'kajaidőben', nincs falatkák osztogatása. Ja és simán elvárom, hogy a gyerekeknek is szótfogadjon! ;-)

19. anya4005 (válaszként erre: 13. - Panka78)
2014. aug. 22. 13:48
Annó hirtelen felindulásból a ruhásszekrény polcát raktam éjjel az ajtóba,és becsavartam 2 db "fingli-fanglit" kétoldalra,hogy ott is tartsa. Mikor hiányolta a páromat a kutyája,csak felállt rá,és meg is nyugodott,hogy ott van,alszik. Pár nap alatt a folyamatos ellenőrzésről is leszokott.
2014. aug. 22. 12:56

Az igaz, hogy ha a kutya azt akarja, hogy figyeljenek rá, akkor tulajdonképp mindegy neki, hogy leszidod vagy kedves vagy vele, a lényeg, hogy elérte, amit akart.

Ez a kis kutya most kezd feloldódni, próbálkozik, feszegeti a határokat. Következetesnek kell lenni vele. Kicsit lehet, hogy túl sajnáltátok, ő meg most kezdi keresgélni a helyét a falkában. Ha nem vigyáztok, akkor pikk-pakk az alig két kilós kutyus fogja hordani a nadrágot a családban. :)

Az, hogy éjszaka aktívabb, az szerintem normális. A kutyáknak amúgy is nagy az alvás igényük, napi 12-18 óra, de ebből viszonylag kevés a mély álomban töltött alvás. Többnyire éberen alszanak, tehát a legkisebb zajra is felfigyelnek. Szerintem házőrző mivoltukból fakadóan éjszaka éberebbek.

Talán azt tudnám tanácsolni, hogy éjszaka legyen fix helye a kutyának. Azt hiszem nálatok a konyhába vackolta be magát. Akkor azt csinálnám, hogy amikor kaparja az ajtót megfognám, beraknám a helyére és rászólnék, hogy ott maradsz. Valószínűleg bele fog telni pár éjszakába mire megtanulja.

Én azt tapasztaltam, hogy hatásosabb ha úgy próbálod nevelni, hogy nem rászólsz, hogy nem szabad vagy mit csinálsz, hanem inkább azt mondod neki, amit csinálnia kéne.

17. simple
2014. aug. 22. 12:20

Akárhányszor kaparni kezd, és te odamész megszidni, ahogy írtad, csak erősíted benne azt, hogyha kapar akkor felhívja magára a figyelmedet. Ezért kapar egyre jobban.

Vegyél neki egy boxot, és szoktasd be oda, hogy megtanulja az az ő helye, és éjszaka alvás van. Napközben pedig sokat kell vele foglalkozni, sétáltatni, játszani vele és a tanítás is nagyon fontos, mert ahogy fárad szellemileg, úgy fárad testileg is. Így estére fáradt lesz, és boldogan megy majd be a boxába szundizni.

16. siba22
2014. aug. 22. 10:26
szerintem próbáljátok meg ezt a rácsos verziót mert így hamarabb fog oldódni is a blöki.oké,nem szereted ha be megy a hálótokba.de viszont picit lazítani kellene 1-2 dolgon mert elég szar előélete volt.valami kompromisszumot tudnál kötni mindannyitok érdekében esetleg??így ti is nyugodtabban alszotok és ő is hamarabb fog bízni bennetek.ne értsd félre nem bírálni akarlak,csak sakkozom agyban mi lehet segítség esetleg.
2014. aug. 22. 09:21
Ez a rács tök jó ötlet, így halkan is tudsz neki szólni, hogy nyugi vagy ilyesmi. :) És ahogy írják hall titeket. Ha nem elég sűrű, tudsz rátenni gazdaboltban kapható sűrűbb hálót.
14. siba22 (válaszként erre: 13. - Panka78)
2014. aug. 22. 09:03
az ideiglenes blökinknél is ez volt a gond mindenhol átfér a lelkem.ha átfér esetleg a két rács rúd között akkor " át kell " szőni valamivel keresztbe.a felújítás miatt az előszobáig jöhet minden blöki nálunk és így tudtuk mi is csak megoldani ezt a gondot.
13. Panka78 (válaszként erre: 12. - Siba22)
2014. aug. 22. 08:54
A baba rács már nekem is eszembe jutott, csak azt nem tudom mennyire vannak messze egymástól a 'pálcikák'!:) Közte nem tud átbújni? Alig 2 kg-os ebről beszélünk!:-D (nekünk nem volt a gyerekeknél, nem tudom mennyire sűrű a 'rács')
12. siba22 (válaszként erre: 9. - Panka78)
2014. aug. 22. 08:48
amikor otthon vagytok akkor ne hagyjátok őt aludni.napi 3-4 órát fárasszátok,szoktassátok és tanítsátok.főleg este,hogy le fáradjon.amikor kezdi az ajtót kaparni hagyd mert csak hiszti ez és figyelmet akar kicsikarni magának.lényeg,hogy tudja vagytok neki.a hálótokra / nálunk bevált / szereljetek baba rácsot és hagyjátok nyitva az ajtót,hogy halljon titeket közvetlenül így megnyugszik nincs éjjel egyedül.
2014. aug. 22. 08:45
Szerintem is megfordult a bioritmusa. Valahogy napközben kellene lefárasztani, akár hétvégén, vagy amikor ráértek, hogy szépen lassan visszaálljon. Ez így senkinek sem jó..Bár akkor lehet, hogy napközben, amikor elmentek nem lesz olyan nyugodt. :)
2014. aug. 22. 08:32

Már gondolkodtam, hogy valamivel bevonom az ajtót, hogy ne halljam a kaparást!

Kárt nem csinál, de az a hang!

9. Panka78 (válaszként erre: 8. - Siba22)
2014. aug. 22. 08:31

Igen, van előszoba, de mivel panel, inkább folyosónak hívnám. Próbáltam már nagyobb teret hagyni neki éjszakára, de akkor az összes ajtó előtt megy a hiszti!

Ugy veszem észre, hogy ahogy bátorodik, úgy szemtelenedik!:-)

4 hétig jól elvolt éjszaka, nem tudom mi ütött belé!

Játék nem megy, képes egész nap aludni, éjjel meg dorbézol! Már pedig 'piszkálom' is napközben, hogy ne aludjon!:-)

8. siba22 (válaszként erre: 6. - Panka78)
2014. aug. 22. 08:25
na akkor tudom ki ez a kis caros :P :P csak mán sok a blöki körülöttem :P játék mennyire megy nála??előszobátok van?
2014. aug. 22. 08:15
Az a baj, hogy fordított életet él.. Képes aludni egész nap. Tegnap simán körbeporszívóztam! :-D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook