Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Még sosem voltam nőgyógyásznál fórum

Még sosem voltam nőgyógyásznál (beszélgetős fórum)


20. kékibolya23 (válaszként erre: 1. - Hella6)
2014. aug. 22. 22:15
Magánorvoshoz menj, vagy megbízható orvoshoz! Én úgy jártam az első alkalommal hogy a doki benyúlt az ujjával ,és a csiklóm alatti részt belül megérintette,én összerándultam és elélveztem.A doki csak mosolygott,lehet hogy szándékosan csinálta, nagyon zavarba jöttem.
19. n_orchidea (válaszként erre: 1. - Hella6)
2014. aug. 22. 12:37

Szia!

Én a múlthéten voltam először, 20évesen. Magándokinál voltam (neki van rád ideje,kedves, bármikor elérheted utána telefonon - fizetsz, ezért ő tuti nem fog bántani - érdeke, hogy visszamenj, amúgy barátnőknél érdeklődj, esetleg aki szült már attól főleg érdemes), beszélgettünk, hogy miért jöttem, panaszok - én gyógyszert írattam, előtte hormongyógyszert szedtem már. Kérdezte, hogy előző rákszűrés mikor volt, mondtam, hogy még sose voltam, így mindent elmondott, mit csinál épp, semmit nem éreztem, még mondta is hogy lazuljak el. El is fordult, amikor fel és lemásztam a vizsgáló székbe.

Még meg is dicsért, hogy minden rendben, szép a méhszájam stb.


Középidő előtt pár nappal voltam, elvileg akkor a legjobb. De a telefonba megkérdezte, hogy mikor lenne jó.

Ja én 1,5évvel a nemi élet megkezdése után mentem, semmit nem mondott rá. Nem volt panaszom.

Ha van még valami kérdésed, nyugodtan írj! :)

18. manó2000 (válaszként erre: 1. - Hella6)
2014. aug. 22. 08:32
Én sem siettem el a dolgot anno. Akkor kezdtem el járni amikor terveztük a babákat. (Kicsit idősebb voltam mint te)Engem sem csesztek le, bár elképzelhető hogy kifogsz egy lecseszős dokit. Mindegy, ne is foglalkozz vele. Egyszer el kell kezdeni. Másodszor már nem lesz miért lecsesznie.:)
17. youlcsi (válaszként erre: 5. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 22. 08:06

:D

nekem is volt "sűrű" időszakom... akkor esett meg, hogy a doki szerint éppen a hüvelyi uh volt a legjobb alkalom az összetegeződésre :o


mondjuk eljutottam egy idő után odáig, hogy már egyáltalán nem zavar, ha mennem kell.

16. youlcsi (válaszként erre: 1. - Hella6)
2014. aug. 22. 08:05

legkésőbb, amikor nemi életet kezd élni az ember lánya, akkor azért már illik elmenni nőgyógyászhoz.


és megmondom őszintén, inkább 10x a lukász, mint 1x a fogrovos.

2014. aug. 21. 22:41

Nincs mitől félned. Csak valóban olyan orvost próbálj választani, akit ismerősök ajánlanak. Én is maszekot ajánlok, az sztk "szalagrendelés"...nekem nem voltak jó tapasztalataim. Magánrendelésen sokkal jobban odafigyelnek rád, ott leteremteni sem fognak.

Ha nemi életet is élsz, akkor végképp célszerű elmenned. Az évenkénti rákszűrés pedig nagyon fontos. Középidőben menj kb. Az életkor nem számít, de ne halogasd sokáig.

Hidd el csak rászánni nehéz magad és csak addig izgulsz míg be nem szólítanak. A végén majd megkönnyebbülve felsóhajtasz, hogy felesleges volt ennyire paráznod :)

2014. aug. 21. 21:53
De mondjuk meg is mondhatod, hogy nem voltál még, és tartasz egy kicsit a vizsgálattól, mondja el hogy mit csinál, hogy zajlik, talán ez a jobb döntés :) Én elsőre a mai világban magándokihoz mennék, az sztkban sok helyen "vágóhíd" jelleggel megy a rendelés.
13. nefaria (válaszként erre: 1. - Hella6)
2014. aug. 21. 21:52

Menj el, és pl. ha nem mondod meg hogy még nem voltál, nem fog lecseszni :) Azt meg szokták kérdezni, hogy mikor volt rákszűrésen, mondhatod, hogy hú, régen, talán 2 éve.


A rákszűrés FONTOS. Menj el.

12. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Hella6)
2014. aug. 21. 21:36

Jujjjj, jó, hogy mondod, nekem is el kellen már mennem, de nem szeretem az orvosokat, húzom-halasztom, amíg tudom.


Nőgyógyásznak olyat kell választani, akit rokon, ismerős ajánl és meg van vele elégedve, de még így sem biztos, hogy neked jó lesz.

Nagyon fontos, hogy szívesen menj hozzá, és kedves legyen, mert én akkor hagytam ott máris, ha nem volt rendes és megértő.

Egyetlen nőnek sem a szíve vágya, hogy megvizsgálják, főleg nem egy szakbarbár.


Menj csak el, nem fáj, kissé kellemetlen lesz elsőre, de ha jó az orvos, észre sem veszed.

11. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Hella6)
2014. aug. 21. 21:34
Ha nagyon félsz, és megteheted, menj maszek dokihoz! Ne félj, ott nem fognak leszúrni! Ha SZTK-ba mégsz, előtte érdeklődj az ismerősöknél, hogy kit ajánlanak. Nődokinál és fogorvosnál ahhoz kell menni, ahol a leghosszabb sor áll! :D
2014. aug. 21. 21:27
Én is csak 2 alkalommal voltam... Ne izgulj, nem fog leteremteni.
2014. aug. 21. 21:26
Igen az nagyon fontos,hogy évente menj!
2014. aug. 21. 21:26
Elég gáz,hogy nem mentél még.Én minden évben járok 17 éves korom óta.Nyilván nem kellemes,de azért nem egy akkora hű,de nagy dolog,hogy félni kelljen tőle.Nem fáj,csak kellemetlen,hogy egy idegennek kell szét tenni a lábadat aki benned matat.De mivel volt ismerős akinek mire észrevették már áttétes rákja volt,így én elmegyek minden évben.Ha lenne valami lássuk időben!
7. Briell14 (válaszként erre: 1. - Hella6)
2014. aug. 21. 21:25

Menj el! Én évente elmegyek. Nem azért, mert problémám van, hanem magam miatt. Így nyugodt vagyok. :)

Ne halogasd! Utána azt fogod érezni, hogy de jó, ez is meg van! :)

6. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Hella6)
2014. aug. 21. 21:25
nyugi, én is 20 éves korom körül voltam először azóta kb 3x látott 10 év alatt szóval nem para :)
2014. aug. 21. 21:25
Hú nekem már múltam van a saját dokimnál :) Betegségek miatt volt néhány mütétem és ezért egy időben mintha hazamentem volna :) Lassan már tegezhetném :)
2014. aug. 21. 21:23

évente el kell járni


legjobb ciklus közepe táján


nem fog leteremteni a doki


lehetőleg magánhoz menj , s előzetesen tájékozódj, kihez érdemes menni a környéketeken


nem nagy dolog az egész, utólag majd azt gondolod, minek is izgultál

3. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1. - Hella6)
2014. aug. 21. 21:23
Menj nyugodtan. És nem fog lecseszni. Aki lecseszte a nővéredet az egy paraszt. Jelentkezz be és már akkor mond el,hogy most mész először majd. De mivel sok dolga ,betege van egy orvosnak valószinü nem te leszel aznap az első és lehet,hogy ezt elfelejti igy a vizsgálat elött is mond meg,hogy te még soha nem voltál nőgyógyásznál,de tudod,hogy ez fontos nincs panaszod és rákszürésre jöttél. Nyugi :) Nem kell félni. Nem mondhatni kellemes dolognak,de hát kibirható azért lazán :)
2014. aug. 21. 21:22

Én 18 éves korom óta járok minden évben. Ki lehet bírni, attól függ milyen a doki.Volt olyanom, akinél kicsit kellemetlen volt, a mostani pedig úgy megcsinálja, hogy észre se veszem.

Ha nemi életet is élsz, akkor én elkezdenék a helyedben dokit keresni. :)

2014. aug. 21. 21:18

21 éves vagyok de még nem voltam nődokinál. Sosem volt panaszom, mindig minden rendben volt meg van is csak ugye nagyon bejöttek ezek a rákszűrések ellenőrzések és tudom hogy el kéne mennem azért. Csak félek. Gondolom ez nem újkeletű , főleg azoknál akik még sosem voltak. Nem vagyok feltétlen szívbajos, nemi életet is élek már csak azért ez mégsem olyan mint egy fogorvos. Nővérem azzal riogat hogy őt szabályosan lecseszte az orvos hogy miért nem volt anno rákszűrésen.


Sajnos sok rosszat hallok a nődokikról , mennyire gáz hogy még nem voltam ilyen szűrésen? Általában mikor érdemes menni ? Életkor? Ciklus?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook