Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felvétel a bölcsődébe fórum

Felvétel a bölcsődébe (beszélgetős fórum)


2014. aug. 22. 08:20
Nekem néhány évvel ezelőtt mondták, hogy felveszik a gyereket úgy, hogy nem dolgozom, itthon voltam a tesóval. De nem vittem végül.Lehet azóta más a helyzet.
11. Juharlevél (válaszként erre: 10. - Juharlevél)
2014. aug. 22. 00:07
Amikor februárban jelentkeztünk a bölcsibe, még nem voltam terhes, de már akkor tudtam és mondtam is a bölcsiben, hogy októberben lejár a gyesem és a munkahelyem nem tud visszavenni, csak arra a hónapra, amire muszáj. Akkor mondták, hogy ha lenne biztosnak tűnő munkahelyem, az sem életbiztosítás és nem tesznek ki gyereket azért, mert az anya nem tud elhelyezkedni.
10. Juharlevél (válaszként erre: 1. - Hangyamama)
2014. aug. 22. 00:04
Az én lányomat úgy vették fel, hogy közben decemberre várjuk a kistesót, ráadásul a lányom októberben már 3 éves lesz. Nem veszik fel még oviba, de amúgy is bölcsit szerettem volna egy évre ovi előtt, hogy ne ismételjen majd csoportot. A bölcsibe vinnem kell munkáltatóit, a bölcsinek kérnie kell, de azt már nem nézik utána, hogy tényleg visszamegyek-e dolgozni. Persze ez attól is függ, van-e hely. Mert, ha olyan gyereknek kell a hely, akinek az anyja vissza kell menjen dolgozni, akkor elvileg kérhetik a helyünket. A másik, hogy függ attól is, hol laksz. Mi Kispesten, de a 18. kerület egyik bölcsijéről tudom, hogy évközben frissíteni kell a munkáltatóit és 3 évesen kiteszik a gyereket, hogy menjen oviba.
9. nefaria (válaszként erre: 8. - Cippora)
2014. aug. 21. 21:50
hát ezt úgy szokták, hogy papíron visszamegy dolgozni, leadja az igazolást, aztán "hirtelen" kiderül hogy jön a tesó. Az igazolást csak az elején kérik, a beszoktatás első napján, utána a kutyát sem érdekli, hogy mit csinálsz ... Meg ugye a vállalkozó apuka, anyuka, férj, barát, ángyika bejelenti, leadja az igazolást, aztán elhúz táppénzre ill. tgyásra. szóval kiskapu az van bőven :(
2014. aug. 21. 21:30
Ha nappalin tanulsz vagy szociálisan rá vagy szorulva is felveszik,egyébként sok helyen,hiába mondják,hogy munkaviszonyhoz kötött,mégsem igazán van így.Szomszéd asszony éppenhogy megszült,mikor a "nagy" 2 éves elkezdte a bölcsit. (magánvélemény,de mondjuk nem tudom az ilyennek mi értelme van)közösség nem csak a bölcsiben van...
2014. aug. 21. 21:03

Oké, értem.

Köszönöm a válaszokat!

6. ájrin (válaszként erre: 1. - Hangyamama)
2014. aug. 21. 20:21

Szia,

ha azért vagy otthon, mert gyed-et kapsz, akkor meg kell szüntetned a gyed-et, mert aláírtad, hogy ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezed el, nem részesülhetsz gyed-ben. Ez alól kivételt jelent, ha a gyermek 1 éves kora után a GYED-et kapó szülő keresőtevékenységet folytat. 2014-től él ez a jogszabály.


Szóval ez az egyik fele.

A másik, hogy a bölcsi meg kérni szokta az igazolást, hogy dolgozol.

2014. aug. 21. 20:15
Ez önkormányzatfüggő. Budapesten munkaviszony kell ahhoz, hogy felvegyék a bölcsibe, vidéken hallottam olyat, hogy nem. Szerintem attól függ, hogy mennyi a férőhely, van-e túljelentkezés. Magánbölcsiben persze nincs ilyen előírás, de azt meg ki tudja megfizetni :(
2014. aug. 21. 20:15
Budapesten tuti nincs. A beiratkozashoz kerik az igazolast a munkahelyedrol...
2014. aug. 21. 19:59
Nem kérdeztem meg, igazából tudni szeretném, hogy van-e egyáltalán lehetőségünk rá.
2. 2cc786c515 (válaszként erre: 1. - Hangyamama)
2014. aug. 21. 19:40
..nem érdeklődted még meg a bölcsikében? Férőhely?
2014. aug. 21. 19:39

Szerintetek másképpen nem vehetik fel a gyerekemet, csak ha dolgozom? Még itthon maradnék egy évet, de szeretném ha lenne a gyerekemnek közössége. Szerintetek úgy felvehetik, hogy délelőtt mondjuk járhasson bölcsibe?

/Egyébként nem azért akarom bölcsibe iratni, mert nem akarom, hogy itthon legyen/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook