Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED extra mellett munkába visszatérés és a bölcsődei elhelyezés! fórum

GYED extra mellett munkába visszatérés és a bölcsődei elhelyezés! (beszélgetős fórum)


21. siba22 (válaszként erre: 16. - Esther78)
2014. aug. 22. 16:07
Sajna nálunk sok minden a banktól miként lehet velük újra szerződni a lakás hitel miatt.Sanda gyanúm mi fogjuk húzni a rövidebbet pláne ha a párom exe továbbra is keveri a szart és cseszik a papírokat alá írni amiket még alá kéne írnia.A lakás tulajdonit már alá írta,már csak a bankiakat kell,hogy őt onnan mint adós társ / vagy mi a frász,nem tudom pontosan mi de onnan is szabadulni akarunk tőle / és ez még rengeteg idő.Csak utána tudunk újra szerződni,ettől függ maradok-e itthon 2 évig avagy megyek-e hamarabb vissza dolgozni.
2014. aug. 22. 14:52
Vagyis ez nálam úgy fog kinézni, hogy most olyan 65 ezer ft a gyed, a kislányom januárban tölti a 2 évet, tehát ha októberben visszamegyek dolgozni, akkor a 85 ezer ft-os fizetésem mellett (ha 8 órában dolgozok) megkapom a 65 ezer ft-os gyed-et. Ha a kislányom betölti a 2 évet akkor a gyes csak 25 ezer forint, de amellett megkapom a 85 ezer ft-os fizetésem is.
19. esther78 (válaszként erre: 17. - Georgina319)
2014. aug. 22. 14:49
A gyed extra azt jelenti, hogyha valaki gyes vagy gyed mellett megy dolgozni, akkor a fizetése mellett továbbra is kapja a gyest és a gyedet. Ha jól tudom a gyerek 3 éves koráig, de nem tudom beteg gyereknél hogy működik ez.
2014. aug. 22. 14:48
De nem muszáj 6 hónap után visszamenned dolgozni. És 2 éves koráig a béred alapján kapod a gyedet. Vagyis ez se teljesen igaz, mert az előző évi béred alapján számolják.
2014. aug. 22. 14:47
A fiam egyedül neveli az 5 éves fiát. Asztmás, így GYED-en van vele. Mi az a GyED extra?
2014. aug. 22. 14:46
Persze, de az még nem fog szerepelni a munkáltatói igazoláson. És ugyan minek adnád bölcsibe a gyereked ha nem azért mert dolgozni akarsz. Ha meg dolgozol kapod a gyed extrát. Szerintem mindegyik bölcsibe fel kellene venni a gyereket. Viszont amit még nem írtam, az az, hogy nekünk azt mondták a bölcsibe, hogy csak szeptemberben van beíratkozás, év közben csak 1-2 gyereket vesznek fel. Mi is azt akartuk, hogy decemberbe kezdje a bölcsit, de nem lehet. Így marad a szeptember.
15. siba22 (válaszként erre: 13. - Esther78)
2014. aug. 22. 14:40
szülésig dolgozni szeretnék,ha Manka eléri a 6 hót / én ezt a kort tudom / és muszáj lesz vissza mennem dolgozni akkor sajna bölcsibe kell mennie bármennyire nem vagyok oda érte.a GYED extra szerintem / legalábbis úgy gondolom mindenkinél ugyan az / amit munka mellett is tovább folyósítanak.
2014. aug. 22. 14:06
Amúgy meg ha a bölcsödébe viszel munkáltatói igazolást, mivel te nem dolgozol, még nem lesz rajta feltüntetve a GYED extra összege, csak a sima gyed vagy gyes. A Gyed extra már csak akkor jelenik meg a munkáltatóin, ha megkaptad. Ez nálunk is így lesz, mivel a kislányom szeptemberbe megy bölcsibe, még csak az augusztusi bérem lesz feltüntetve a bérpapíromon, ami még nem tartalmaz GYED extrát.
2014. aug. 22. 13:54
De amúgy nem értelek. Te most dolgozol? Vagy mi számít neked a GYED extrának? Mert a gyed extrát csak akkor kapod, ha dolgozol. Lehet én tudom rosszul, de a Gyed extra nem azt jelenti, hogyha dolgozol a munkabéred mellett kapod a gyedet is. Akkor nem értem a problémát, mert ugyan hogy tudnál dolgozni, ha nem adod bölcsibe a gyereket. Ha meg nem dolgozol nem kapsz gyed extrát, de akkor meg minek adnád a gyereket bölcsibe.
12. siba22 (válaszként erre: 11. - Esther78)
2014. aug. 22. 07:28
esetlegesen ha vinnem kellene a Törpénket bölcsibe utána kérdeztem ez ügyben mi a teendő.két helyen jártam.az illetékes bölcsiben azt mondták,hogy GYED Extra mellet lehet ugyan dolgozni de bölcsis elhelyezés nem megoldható.A másik helyen ahol voltam nincs gond,de ha telt ház van akkor nem tudják elhelyezni a Törpét mert a körzetiek előnyt élveznek.ezért is vagyok megzavarodva.két bölcsi két féle válasz.ezért is érdekelt volna,hogy a törvényben mi van ezzel kapcsolatban.de asszem az önkormányzatot kell megkeresnem,hogy tudjam mi a helyzet és melyik bölcsi tudja jól.
2014. aug. 21. 15:19
Nálunk is kérnek munkáltatóit, de azt nem mondták hogy nem veszik fel a gyereket. Sőt a beíratkozásnál semmilyen papírt se kértek, azt majd most szeptemberben kell vinni.
10. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 8. - Esther78)
2014. aug. 21. 15:12
Az a 28500 nettòban kb 25 ezer. Pontosan ez a helyzet nálunk is: éhenhalni se lenne elég pedig a férjem is dolgozik. Így megyek vissza dolgozni, ha sikerül akkor csak 6 órában, hogy valaki el tudja hozni a picit a bölcsibõl délután. Nekem azt mondták a cégnél, hogy mikor visszamegyek, a kisfiam 2 eves koráig (decemberig) kapom a gyed-et és a béremet is. A bölcsi viszont itt is kéri a munkáltatói+bérpapírt.
9. siba22 (válaszként erre: 8. - Esther78)
2014. aug. 21. 15:08
az illetékes bölcsi hozzáállásában azt éreztették vigyem csak magammal.na ez az amit nem értek.
2014. aug. 21. 14:59
A kislányom szeptemberben kezdi a bölcsit 19 hónaposan. Ha minden igaz én októberben megyek vissza dolgozni. Így majdnem 4 hónapig kapom a gyed-et + a fizetésemet, ha a kislányom betöltötte a 2 évet utána a gyest fogom kapni a fizetésem mellett. Amúgy meg minek találták volna ki a gyed extrát, ha nem lehet beadni a bölcsibe a gyereket. Viszed magaddal a munkába? Nálunk nem kérdeztek semmit a bölcsibe. És gondolom tisztában vannak azzal, hogy azért adja be bölcsibe az ember a gyerekét, mert visszamegy dolgozni. Ha otthon van, akkor a gyereket fölösleges beadni bölcsibe. Én azért adom be, mert a gyes összege 28500 ft és sajnos nem tehetem meg hogy ennyi pénzért itthon legyek. Muszáj lenne visszamennem dolgozni.
7. siba22 (válaszként erre: 6. - Sopianae)
2014. aug. 21. 14:24
nem volt arról szó,hogy nem kell vissza mennem dolgozni. valószínűleg vissza kell amúgy is mennem.ezért érdekel.mi is mint BÁRKI más pénzből kell fenn tartani mindent és nem tudjuk mikor lesz újra élesztve a deviza hitel a bank részéről.minden fillérre szükség lesz és a bölcsinél nem akarok pofára esni mert valamit rosszul tudok.
2014. aug. 21. 14:00

Párom a GYED extrát kapja a kislánya után, aki 16 hónapos én meg gyesen leszek a kisfiammal. Ő dolgozik és bölcsis a kicsi 6 hónapos kora óta (egész idáig, mert már itthon vagyok a lányával 3 hónapja).

Ha van munkád és van hely a bölcsibe, akkor felveszik, de ha nem dolgozol, akkor minek menne a kicsi bölcsibe, amikor jobb helye van otthon?

5. siba22 (válaszként erre: 4. - Nemrozsa12)
2014. aug. 21. 13:54
tavaly ha dolgoztál GYED nem járt munka mellett és a bölcsi se vette fel a gyereket ha a szülő GYEDen volt.eddig is kellett a bölcsihez munkáltatói igazolás az fix.de ez az új törtvény egyáltalán nem igazodik a néhány gyermek törvényhez és kavalkád van.ahol lakunk nincs sajna csak Monoron benn,ahová mehetnénk ott GYEden lévő anyukák gyerekeit nem veszik fel és kérik a munkáltatón kívül a GYESről az igazolást,a másik helyen meg azt mondják / nem oda tartozunk és csak akkor veszik fel a gyereket szükség esetén ha!!!! van hely. ! csak munkáltatói kell.na ezért keresek olyat aki a törvényi módosítással tisztában van.
2014. aug. 21. 13:40
Ha dolgozol és tudsz felmutatni munkáltatói igazolást, akkor a bölcsi elvileg köteles felvenni (az állami bölcsi). A gyed extra egy idén januártól érvényes plusz, ami akkor is jár, ha dolgozol. A bölcsinek ehhez semmi köze.
3. siba22 (válaszként erre: 2. - 286bff89ce)
2014. aug. 21. 13:30
bár én csak januárban szülök így egyenlőre kicsit utána érdeklődtem mi újság ezen a téren mert ki tudja mi történhet.sajnos két helyen két különböző dolgot mondtak ezért érdekelt volna a törvény.
2. 286bff89ce (válaszként erre: 1. - Siba22)
2014. aug. 21. 13:19
Elvileg munkáltató igazolás kell a bölcsis felvételhez. De ha van igazolásod, és GYED-en vagy, a kutya nem nézi!
2014. aug. 21. 12:59

Hallok ezt is azt is erről a dologról.Van olyan bölcsi aki azt mondja GYED extra és munka mellett nem vehetik fel a gyereket ellátásba van ahol pedig az ellenkezőjét mondják.2014. február 12én megjelent cikk szerint : " A gyermekgondozási díj mellett is jár a bölcsődei ellátás a szülőknek – hívta fel a figyelmet az Emberi Erőforrások Minisztériuma szociális és családügyért felelős államtitkára a gyed extra intézkedéscsomagról tartott szerdai budapesti sajtótájékoztatón. "


[link]


Ezt is kérdeztem az adott véleményt alkotótól.Azt mondta nem engedi a törvény.Én ebben nem vagyok jártas.Szemi a valós jogszabály???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook