Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Négy hónapos a cicát mennyire lehet kiengedni? fórum

Négy hónapos a cicát mennyire lehet kiengedni? (tudásbázis kérdés)


28. siba22 (válaszként erre: 27. - Körömvirág)
2014. aug. 21. 06:40
Szerinted okoskodó az akinek van saját állata és van tapasztalata??Olvastad amit én írtam a hozzászólás elején??Látom itt vannak kötözködni vágyók,még akkor is amikor a másik jelzi nem akar!!!!!!!!!!
27. körömvirág (válaszként erre: 26. - Melinda032)
2014. aug. 20. 15:38
Jézusom! Nehogy már magyarázkodnod kelljen, hogy miért lett a korábban benti cica kinti. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy egy ilyen döntést ki miért hoz meg.Mindenki élje a saját tökéletes kis életét és azzal foglalkozzon. nagyon könnyű kívülről okoskodni, s hál Isten okosból itt van bőven :)
26. melinda032 (válaszként erre: 25. - Siba22)
2014. aug. 20. 09:49
Nem a toxoplazma miatt lett kinti cica, hanem akkor még egy tetőtérnyi pici szobánk volt, az egész ház nagyon pici volt, és nem tudtuk volna megoldani, hogy a cica külön helyiségben legyen :)Az egész házikóban 2 ajtó volt, egy a bejárati és egy a wc :)Mindig az ágy végén aludt lábnál, majd szép fokozatosan az éjjel során vagy rám vagy a férjemre feküdt, a közel 8 kilós macska,Ezt nem kockáztattam meg, hogy netalán a picire fekszik.Persze, ha lett volna külön szobánk, más lett volna a helyzet :)
25. siba22
2014. aug. 20. 08:21
nem veszekedést akarok szítani csak a véleményemet leírom.attól mert jön a baba nem kell sem cicát sem kutyát kintire szoktatni hisz ha a gazdi betartja az alapvető higiéniát akkor nem lesz gond.akinek volt már korábban cicája az esetek 99%ban átesik a toxoplazmozis fertőzésen úgy,hogy észre sem veszi.ha pedig netán még sem akkor van olyan bogyó amit a terhesség idején végig szedve a babát és a kismamát is védi a fertőzéstől és a genetikai problémáktól.takarítani nálunk 2 saját és 1 ideiglenes blöki van akik ki-bejáróak.meg van a lakásban hol tanyázhatnak és amikor akarnak kimehetnek a kertbe.én baba miatt nem szoktatnám kintre hanem megtanítanám neki / igaz a cicák konok fejűek és nehezen taníthatóak de lehet tanítani /hol a határ.de ez az én véleményem.tény állat bolond vagyok,van már egy 15 éves fiam és januárban jön a baba.ezt a kérdést mér körbe jártam genetikai UH:án a genetikus dokit is kérdeztem.nem lehet baj ha oda van figyelve az alapvető dolgokra.
24. Sirga
2014. aug. 19. 20:04

Bocs, nem olvasom végig!

Ha legalább 1 - inkább 2 - hete Nálatok van már, akkor simán kiengedheted. :)

2014. aug. 19. 18:48
Két hónap múlva ivartalanítva lesz. Az előző is voltak, de ettől függetlenül ment mint a holdkóros.
22. 94cdcf3375 (válaszként erre: 15. - Pink habroló)
2014. aug. 19. 18:42
A cicák tényleg hazatalálnak. Remélem.
21. 94cdcf3375 (válaszként erre: 15. - Pink habroló)
2014. aug. 19. 18:40

Erre gondoltam én is.

Az előző cicám is mindig hazajött. Egyszer csak eltűnt, aztán jött haza, mert éhes volt. Ő is nagy vadász volt, és ezért nagyon haragudtam rá. Dehát ragadozó állat a macska. Volt olyan, hogy 3 napra eltűnt. Aztán megjött kicsit sántán, amiből aztán felépült. Nem nagyon ivott, nem csinált semmit, csak örült hogy otthon van, és feküdhet az ágyában.

Nagy ördög lesz ez a cicám. Sokat fogok érte izgulni azt hiszem.

20. melinda032 (válaszként erre: 17. - Pink habroló)
2014. aug. 19. 18:36
Én is amiatt döntöttem így, nem volt könnyű választás:)Egész télen a kazánházban lakik a 20 fokban, kell ennél jobb neki?Amúgy több cicánk is volt, de ők már kintiek voltak.
19. 94cdcf3375 (válaszként erre: 2. - Melinda032)
2014. aug. 19. 18:36
Most még nagyjából szobacica. Van kutyánk, egy puli, és jól megvannak. 2-3 hét alatt összeszoktak hál'istennek. Annyira, hogy a cica már játszik a kutya farkával, az meg tudomást se vesz róla. KIvéve ha a kajája felé közelít. Azt a másik cicánknak -akit kifejezetten imád- se engedi meg (már ha éhes. Amúgy nem érdekli ha akár idegen cicák esznek is a kajájából). Azt az öreg cicát mosdatni szokta.
18. melinda032 (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2014. aug. 19. 18:27
Nem úgy hajítottuk ki őt, de mivel az erdő közepén lakunk(van mellettünk egy forgalmas út is, azért féltettük anno)kiengedtük.A foxi legjobb barátja lett, mai napi egerészik, pockozik, tök boldog macska...és van megint egy pici babám, bármikor bejöhetne a lakásba, néha bekukkant, de ő jobban érzi magát a vadonban..azt csinál amit akar, és nem megy ki a kerítésen kívül régóta.
17. pink habroló (válaszként erre: 12. - Melinda032)
2014. aug. 19. 18:23

semmi egyetértek,én sem is kiszoktattam volna.

Anyukám állatkórházba dolgozott,onnan is mert nyugdíjba.Brutáll dolgok miatt vittek be macskákat elaltatni.Beleugrottak a gyerekágyba és ráültek a baba fejére,megfulladtak,és ez nem egy ilyen esett volt.

Én teljesen egyetértek,nehogy már egy macska fontosabb legyen mint a saját gyerekünk.

16. melinda032 (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2014. aug. 19. 18:22
Egy maine coone keverék cicáról van szó, akit a konténer mellé kicsapva talált a férjem nem messze tőlünk a tesójával, még olyan picik voltak hogy a szemük sem volt nyitva.Az egyik nem élte túl, a másik az öreglányunk erősebb volt, tele volt bolhával, nem gondoltuk hogy megéri a másnapot.És megérte, felerősödött..napról napra(pedig nem voltunk cicások, inkább kutyások)Szobacica lett évekig, de iszonyú sok gond volt a szőre tisztításával,addig a pontig míg kiderült gyermeket várok...8 hónapos terhes voltam mikor kiszoktattuk, amúgy nem volt nehéz, mert hiába tartom őt tisztán, az apró pihe szőrök szálltak mindenhová....Én a baba mellett döntöttem...és jól, mert dobott 2 almot, mindegyik 4-4 cica volt, gyönyörű hosszú szőrűek, találtunk nekik gazdit, majd ivartalanítottuk őt....Mi ezzel a gond?
15. pink habroló (válaszként erre: 1. - 94cdcf3375)
2014. aug. 19. 18:18

Simán ki lehet engedni,csak éjszakára tartsd zárt helyen.A minénk is kb 4 hónapos,1,5 hónapos kora óta kint van,időnként beengedjük,de egy idő után saját maga kéredzkedik ki.Jobb neki kint,már több madarat megfogott,szeret vadászni:-)Éjszakára sem kell már bezárni

Volt egy sziámi cicánk,alig volt 1 éves ellopták,és kb 3 hét múlva visszatalált,lesoványodva,megivott fél liter vizet megszakítás nélkül,és 1 napig folyamatosan aludt.

2014. aug. 19. 18:18
Gondolom a szőre sem 6 év után lett zavaróan hosszú.
13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Melinda032)
2014. aug. 19. 18:16

Gondolom az, amiért én is írtam, hogy szegény macska.

Vagyis, hogy kihajítottátok a lakásból az addig szobacicát csak azért, mert jött a gyerek.

12. melinda032 (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2014. aug. 19. 18:14
Mi a probléma?
11. csgybzs (válaszként erre: 3. - 94cdcf3375)
2014. aug. 19. 18:07
Kinti-benti macskánál sajnos minden benne van a pakliban, ezt el kell tudni fogadni.
10. csgybzs (válaszként erre: 4. - Melinda032)
2014. aug. 19. 18:03

"Nekünk anno szobacica volt az öreglány, most 11 éves, de 5 éve kinti lett, mert jött a baba, meg a hosszú szőre."


Gratulálok...

2014. aug. 19. 17:58
Kandúr? Mert azt 8 hónapos kor előtt nem ajánlatos ivartalanítani.
2014. aug. 19. 17:52
egyenlőre ne enged ki.ivartalanítsd őt és legyenek oltásai mielőtt kinti-bentire szoktatod.az bolha nyakörv mindig legyen rajta mert kitudja hová megy.viszont ha otthon bolha telepedik be akkor csak szitkozódsz a kiirtás miatt,nagyon nehéz tőlük szabadulni.
2014. aug. 19. 17:38
Előbb utóbb messzibbre megy..hívja a vadon szava :)Igazából nem nagyon lehet bekorlátozni őket :)
6. andi6020 (válaszként erre: 4. - Melinda032)
2014. aug. 19. 17:37
Szegény cica :(
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - 94cdcf3375)
2014. aug. 19. 17:36
Vissza visszatalál, ha közben el nem üti egy autó.
2014. aug. 19. 17:36
Nekünk anno szobacica volt az öreglány, most 11 éves, de 5 éve kinti lett, mert jött a baba, meg a hosszú szőre.Nem ment el, de míg pici volt sokszor kiengedtük, kutyánk is volt foxi, mondjuk ő nem nagyon rajongott érte.De van ismerősöm, aki nagyon ritkán engedte ki a szobacicáját, és hamarosan vagy elütötte az autó a cicát, vagy a szomszéd kutya/macska tette helyre.Mi ivartalanítattuk őt, meg a többit is, és nem kampajognak :)De a fiatal cicák nagyon kiváncsik :)
2014. aug. 19. 17:34

Egyre többet van kinn, de mindig felügyelettel. De már nagyon kívánkozik indenfelé, nem győzöm az akadályokat építeni, hogy ne tudjon annyira mászni, átugrálni. Különösen aggasztó, hogy van olyan fa, aminek felmászik a tetejére, és nem tud lejönni, úgy kell lehozni létráról, egy műanyag tálba.

Tudom hogy egyszer ki kell igazán engedni (kinti.benti cicának akarom, a mentalitása is olyan), de nagyon félek hogy baj éri. Már volt előzőleg három cicám, abból kettő kis vadorzó volt, simán ment náluk a kószálás, mindig hazajöttek, de olyan rég volt, nem emlékszem rá hogyan volt, és most nem tudom mi tévő legyek.

Mennyire találhat vissza egy ilyen kismacska ha elszökik?

2014. aug. 19. 17:32
Szobacica amúgy?Van kutyátok? :)
2014. aug. 19. 17:29
Négy hónapos a cicát mennyire lehet kiengedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook