Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ásványok gyógyító ereje? Hogyan lehetséges? Ti hisztek benne? fórum

Ásványok gyógyító ereje? Hogyan lehetséges? Ti hisztek benne? (beszélgetős fórum)


2014. dec. 22. 15:33
Hópehely Obszidián.3-4 héttel ezelőtt,saját elhatározásból vettem magamnak egy nagyon szép medált,a fennt megnevezett gyógyító ásványból.Rengeteg pozitív tulajdonsága a szakirodalomból meggyőzött.Már a vásárlást megelőzően,pár perc kézben tartás után igen erős bizsergető érzés járt át.A javasolt tisztítást elvégeztem,egy éjjelt állt sóban,utána pedig bőséges hideg folyó víznek vetettem alá.A követ felfűztem,szépen megkötöttem egy erős műanyag zsinórra,így hordom a nyakamban.Az áram csipkedéséhez hasonló érzés enyhült,azonban újra felerősödött,szinte állandó már,zavaró és kellemetlen.2 műszakban dolgozom,ezért vannak néha alvás gondjaim.Reggeles héten,este 22 óránál tovább képtelen vagyok fennt maradni szinte amióta a követ hordom.Reggelente az utóbbi szabad napjaim alatt meglepően korán ébredtem,volt hogy 5 kor már!!! Tegnaptól viszont éjjeles hetet kezdtem,a medállal a nyakamban sikerült is ma kb.4 egész órát aludnom...Fáradtan,"árammal telített" érzés ébresztett,órákkal a tervezett időpont előtt...Az irodalom szerint ez a kő kezdetben erős feszültséget okoz,gyökerénél szűntet meg minden lelki problémát,földel,megvéd.Talán még mindig a kezdeti nehézségek időszaka lehet ez,és megszűnnek a kellemetlen tényezők idővel? Esetleg jobb levenni,félretenni alvás előtt? Végleg nem szívesen válnék meg tőle,megszerettem a "csípős természetével" együtt...Hasznos tanácsokat várok.(y)
19. angelic smile (válaszként erre: 1. - 8e8dddd91a)
2014. aug. 21. 19:42

Én kb. két hónapja elmentem egy boltba, ahol ásványokat is árulnak és a tulaj mindent tud róluk. 3 marokkövet vettem, az egyik nagyon furcsa volt. Sajnos nem tudom a nevét és eddig nem is találtam meg a neten, de majd visszamegyek és rákérdezek. Az volt a lényege, ha valakin szellem ül, azt ez a kő elriasztja. Amikor a másik két követ a kezembe vettem nem éreztem semmit, csak azt, hogy jó hidegek és egy kis felfrissülés a döglesztő melegben.

Viszont ez a kő mintha szabályosan megégette volna a kezem és a mai napig is ezt érzem, ha a kezembe veszem. A tulaj szerint ez azt jelenti, hogy szellemes vagyok. :D Nem tudom, de mindenesetre érdekes.

18. grizus (válaszként erre: 16. - Kangaroo Island)
2014. aug. 21. 16:10
Nem hiszem, hogy bármi baj lett volna a stílusommal. Mindössze azt akartam jelezni, hogy a placebót nem kéne lebecsülni, ellenkezőleg, hiszen az elme és a tudatosság, ha tetszik, a hit erejét bizonyítja. Ez pedig nagyon messzire vezető gondolat, az egyszerű ember számára is. Ez az ásványok erejét is megnövelheti. Azt akartam érzékeltetni, hogy mindegy, mivel gyógyulunk, ha gyógyulunk.
2014. aug. 21. 07:48

Gyógyító ereje ugyan nincs de gyönyörű mivoltuk nyugtatólag hat az emberre így mondhatjuk hogy van akire jó hatással vannak. Bár felettébb ideges lennék ha egy bazi nagy gyémánt fityegne a nyakamban :) azért az kicsit nagy érték :)


Egy fél hegynyi ametisztet is szorongathat az ember akkor is részeg lesz. :) de szép történet.

16. Kangaroo Island (válaszként erre: 13. - Grizus)
2014. aug. 21. 07:35
Írtam én olyat, hogy baj? Pont, hogy azt írtam, hogy mindenki azt csinál amit akar, engem nem zavar, ha abban hisz, hogy Zeusz létezik, hát akkor abban hisz. Gondolkozz el azon egy csöppet, hogy milyen stílusban beszélsz velem, mert nem azt írtam, hogy idióta barom, aki ebben hisz. Köszi.
15. 6b006fc769 (válaszként erre: 14. - Grizus)
2014. aug. 21. 00:02
Ez a mondat teljesen jól alátámasztja az elme erejét.
14. grizus
2014. aug. 20. 23:44

Ha akkora hitetek lenne, mint a mustármag, hegyeket mozdíthatnátok meg.

Nem ártana belegondolni ebbe a mondatba.

13. grizus (válaszként erre: 11. - Kangaroo Island)
2014. aug. 20. 23:43
Ami a placebót illeti - mi a baj vele? Nem az a lényeg, hogy valaki meggyógyuljon? Ha placebótól gyógyul, akkor attól. És? Talán baj? Nem mindegy, hogy a rókalábtól, a ráolvasástól, a placebótól vagy a kémiai gyógyszertől gyógyult meg, ha egyszer meggyógyult? Gondolkozzunk el ezen egy csöppet.
12. grizus (válaszként erre: 11. - Kangaroo Island)
2014. aug. 20. 23:41
Az egyetemi oktatóid. Nos igen, épp ez a gond. De hozzáteszem, nem való mindenkinek az, amiről itt szó van és a hasonló dolgok. Valószínűleg neked sem, sebaj. Akinek való, az megtalálja.
11. Kangaroo Island (válaszként erre: 10. - Hné80)
2014. aug. 20. 22:50

Kedves művelt Hné80, szakmámból kifolyólag szoros kapcsolatban állok a drágakövekkel, kristályokkal, tanulmányaim során egyetemi oktatóim mind azt a tanították nekünk, hogy ezeknek a köveknek semmilyen hatásuk nincs az emberre, ha van, az placebo.


Az meg, hogy melyik kristályhoz milyen mitológiai történet társul nem jelent semmit, nem bizonyít semmit. Mindenki higgyen amiben akar, magánügy, én a kérdésre válaszoltam, nem kell megkérdőjelezni a műveltségemet azért, mert nem hiszek abban, hogy gyógyítanak az ásványok, a görög mitológiával pedig különben is jó barátságban állok, ettől függetlenül nem hiszem el amit az istenekről regélnek. És végül, de nem utolsó sorban mellőzzük a másik minősítését.

10. Hné80 (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2014. aug. 20. 16:13

Élt egyszer egy gyönyörű nimfa, Ametiszt, aki iránt Dionüszosz, a bor és a mámor istene olthatatlan szerelemre lobbant. A lány visszautasította a részeges istenség udvarlását, de az nem hagyott nyugtot a lánynak. A nimfa kétségbeesésében Artemiszhez, a hold istennőjéhez fohászkodott segítségért. Az istennő, hogy elrejtse a lányt, áttetsző kőoszloppá változtatta őt. Dionüszosz, mikor rátalált szerelme szobormására, megpróbálta életre kelteni őt, áldozat gyanánt legnemesebb borával locsolta meg az oszlopot. Ám az nem elevenedett meg többé, csak a kristály színe lett bíborlila. Azóta nevezik a lila hegyikristályt ametisztnek.


Műveltség fiam...... "Jobb okosan hülyéskedni , mint hülyén okoskodni"

2014. aug. 20. 15:55

Hné-nek van igaza.

A tudományos alap a valóságban mást jelent, mint amit az elmúlt 2000 évben tudomány címén belénksulykoltak. Akit nem érdekel, ne foglalkozzon vele, de akit igen, ne hagyja magát eltántorítani.

Esetemben a hegyikristály egyértelmű fájdalomcsillapítónak bizonyult.

Nem kell elhinni. Ld. fent.

8. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2014. aug. 20. 11:29
Nagyon jó tipp:D
7. Kangaroo Island (válaszként erre: 6. - Hné80)
2014. aug. 20. 11:28

kipróbálós recept: végy kézbe egy csiszolt vagy csiszolatlan ametisztet, igyál meg egy üveg töményet, ha nem leszel részeg, a kövek gyógyító ereje igaz, ugyanis az ametiszt a józanság köve, elvileg képes az alkohol hatásait elhárítani.


Hné80, semmilyen tudományos alapja nincs annak, amit írsz

2014. aug. 20. 07:56
Minden kő, hasonlóan a növényekhez, különböző frekvenciájú rezgéseket bocsát ki magából. Az emberi szervezet egyes szervei is sajátos frekvenciájú rezgéssel működnek, így a megfelelő szerveket a hasonló rezonanciájú kövekkel harmonizálhatjuk, gyógyíthatjuk. Olyan ez, mintha egy zenekarban a ritmuszavar miatt elcsúszott hangszert térítenénk vissza saját ütemébe, ami elengedhetetlen a harmonikus összhangzáshoz. A szervek egészséges rezonanciájának eltérését rossz közérzetként, betegségként éljük meg.
2014. aug. 19. 14:39
Nem hiszek ilyesmiben.
2014. aug. 19. 14:27
Szerintem hit kérdése, aki igazán hisze benne, annak biztosan jó. Én nem hiszem, de szépek, nekem is vannak ásvány ékszereim. :)
2014. aug. 19. 14:25
sehogy, nincs semmilyen gyógyító erejük, akinek "használnak" az bebeszéli magának, ugyanez igaz a borostyánláncra is, nem a gyerekre hat a placebo, hanem az anyukára aki hiszi h nyugodtabb lesz, ezért a gyerek is nyugodtabb lesz, nem érzi a feszültséget.
2014. aug. 19. 14:01

Tudományosan nem hiszem, hogy bárhogy lehetséges, hacsak nem a placebo hatás révén.

Amúgy én szeretem őket, hordom is. Hogy gyógyítanak-e? Nem tudom. Volt, amiből meggyógyultam, úgy, hogy rajtam volt a "megfelelő" kő; az ok-okozati összefüggést sem igazolni sem cáfolni nem tudom... Az elme ereje óriási...

Összességében nekem jót tesznek, hogy rajtam vannak.:)

2014. aug. 19. 13:57
Tapasztalatot írhattok, ha van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook