Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Allergia vagy orrpolip? fórum

Allergia vagy orrpolip? (tudásbázis kérdés)

8. szikmár (válaszként erre: 1. - Dianna830823)
2014. aug. 20. 10:51

Olyan variáció is létezik (koponya CT után kiderült az orrpolip)hogy magát a polipot irritálja a por és ekkor következnek be a tünetek, lsd bő váladék folyás.

Az még nem tisztázott hogy maga a por allergia váltja e ki a polip létrejöttét, de sajnos túl sok esetben a fenti a helyzet. Vagy a nem (helyesen) kezelt porallergia negatív hatással lehet a polipra (és vissza).

Sajnos a jellemző helyzet az, hogy a kiváltó okot nem kezelik, csak a kialakult állapotot. Ami lófüttyött sem ér. Ragaszkodni kell a CT-hez. Volt olyan eset hogy csak CT után derült ki a több éve húzódó súlyos porallergia oka a polip.

2014. aug. 19. 18:57
Nekem volt orrpolipom, semmilyen tünettel nem járt. Egy MR felvétel során derült ki. De csak meggyszemnyi nagyságú volt. Szerintem is az a biztos, hogyha a kisfiadat orvoshoz viszed, és akkor úgyis kiderül.
2014. aug. 19. 14:32
A férjemnek volt orrpolipja, de neki nem volt tele az orra, és nem volt eldugulva, csak nem érezte a szagokat, és egy idő után szédült, rosszul volt. Neki már akkora volt a polip, hogy át volt húzódva az arcüregbe, és rá volt nőve a foggyökerére.
2014. aug. 19. 11:26

hagyd el a tejet, tejterméket 2-3 hétre az étrendjéből, meglátod, kitisztul az orra


a tej erősen nyákosít, allergiás, orrfolyós, fülgyulladásos gyerekeknél le szokták állítani a jobb orvosok a fogyasztását, mert fenntartja a tüneteket mindenféle "kegyszer" ellenére is

2014. aug. 19. 11:24
én tejallergia vizsgálatra vinném, az biztos
2014. aug. 19. 10:57

Miért nem viszed dokihoz?

Mi is átlag emberek vagyunk,nem tudhatjuk mi a baja!!

Monitoron keresztül meg pláne nem!

2014. aug. 19. 10:40
Kisfiamnál háziporatka allergiát mutattak ki. Évek óta szedi a különbözö allergia gyógyszereket, viszont mára ott tartunk, hogy semmi nem hat. Arra kezdek már gyanakodni, hogy nem e orrpolipja van.Az orra mindig tele van váladékkal, kifújni csak nagyon minimálisan lehet, ezért szinte mindig be van dugulva az orra.
2014. aug. 19. 10:34
Allergia vagy orrpolip?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook