Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sütőporral hogyan lehet puha, szivacsos szerkezetű kenyeret sütni? fórum

Sütőporral hogyan lehet puha, szivacsos szerkezetű kenyeret sütni? (tudásbázis kérdés)


13. Ficánka5 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2014. aug. 24. 13:40
Püff neki!! :((
2014. aug. 21. 00:34

szódabikarbónás kenyerek is vannak:


[link]


De ha az élesztő tiltott, akkor sajnos végleg búcsút mondhatsz a puha, foszlós kenyérnek, mert nélküle lehetetlen.

Csak valami hasonlót lehet majd sütni.

11. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Katinkaboszi)
2014. aug. 21. 00:31
kalácsot lehet szerintem a legkevébé élesztő nélkül
10. Ficánka5 (válaszként erre: 6. - Katinkaboszi)
2014. aug. 20. 20:07

Köszönöm Katinkám, fogok ilyen kalács recit keresni.

Jó lenne, ha valami bevállna végre, hogy megszülessen a megoldás.

9. Ficánka5 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2014. aug. 20. 19:42
Köszönöm az ötletet, átrágom magam a receptjein.
2014. aug. 20. 19:39

A kovászon már én is gondolkodtam. Hivatalosan a penészre vagyok allergiás több más egyéb között, ez most a legújabb. Persze felvontam a szemöldököm, mire a doki azt mondta, hogy semmi penészes sajt(ez logikus)élesztő(ez már nem annyira), stb.

A kovász nem sorolható ugyanabba a kategóriába az erjedés, érés során, ahova az élesztő?

Az az igazság, hogy már heróóóótom van a viszkető gumóimtól, már nagyon kell valamit kezdenem. Vagy le kell mondanom a kenyérről.

2014. aug. 20. 08:59

kovásszal próbáld


limarapéksége oldalon találsz jó recepteket


kovászt készíthetsz is könnyen, de kapható is bioboltban,vagy pl a Herbaházban is

6. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Ficánka5)
2014. aug. 19. 23:10

KAlácsot biztosan lehetne sütni sütőporral is.

Nem kenyér, de ha nem bírod, jobb, mint a semmi.

Kovásszal sem tudsz kenyeret sütni?

Az nem élesztő. Bioboltban és gyógynövény boltban lehet kapni.

2014. aug. 19. 08:01
Én sem azt írtam hogy sütőpor nélkül!De akkor elmagyarázom!Az élesztőtől lesz lukacsos szerkezetű és laza tészta a sütőpor csak térfogatnövelőszer!!Mind a kettő kell ahhoz hogy ne egy tömött nehéz valamit kapj!!Arról nem beszélve hogy a BL 55 alkalmatlan kenyérre csak BL 80 vagy azon felül!
4. Ficánka5 (válaszként erre: 3. - F6390e6b9b)
2014. aug. 19. 07:55
Ha elolvasod amit kérdeztem: én nem azt írtam, hogy sütőpor nélkül!!Hanem azt, hogy sütőporral!! De az nekem még soha nem volt olyan laza, lukacsos. Ezért vártam fortélyokat,tuti recepteket amit már más kipróbált.
2014. aug. 19. 07:31

Szia!

A kenyér az élesztőtől és a sütőportól lesz lukacsos szerkezetű.Sajnálom,de élesztő nélkül csak egy tömött nehéz kenyered lesz.

2014. aug. 19. 07:16
Nekem még nem sikerült, pedig nagy szükségem lenne rá, mivel allergiás lettem az élesztőre. Esetleg van valakinek kipróbált receptje, ami tényleg puha és nem sűrű, zsengés kenyeret eredményez? Előre is köszönöm!!
2014. aug. 19. 07:13
Sütőporral hogyan lehet puha, szivacsos szerkezetű kenyeret sűtni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook