Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 38 hetes kismama vagyok, egyre többet fáj a hasam teteje, a gyomrom körül, olyan érzés mintha húzódna, kicsit sajgó fájdalom, mitől lehet? fórum

38 hetes kismama vagyok, egyre többet fáj a hasam teteje, a gyomrom körül, olyan érzés mintha húzódna, kicsit sajgó fájdalom, mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 18. 19:32

Hát igen, mindenkinek másabb fájdalom érzet másabb típusú és másabb erősségű... :)

De ez már egyértelműen amiatt van, mert több helye nincs a pocakban és szűkösen van, készül a szervezeted is a közelgő szülésre.

Egy biztos pont, ha rendszerességet veszel észre benne, akkor gyanakodhatsz, hogy lehet megindult a folyamat.

Van akinek csak 10-8 percenként érződik először, van aki egyből 5 percenkénti fájásokkal indít. Nálam 20-15 percesekkel kezdődött és már akkor elment a nyákdugó is, így tudtam a tágulás is megindult, habár akkor még nem volt annyira erős, viszont aludni már nem hagyott a fájdalom amik jöttek. Az tuti hogy mindenkinél másabb, van aki a 2 perces fájásokkal is lazán mosolyogva beszélget és könnyen túl jut rajtuk, én mondjuk nem, mert ki voltam terülve önkívületi állapotban és azt se tudtam milyen rendezvényen vagyok. :D


De mindenképp próbálj pihenni amikor csak tudsz, ne emelgess semmit, mert az ront ezeken a jóslókon, mert azért jó lenne ha erőd, energiád is maradna... :) Mondjuk nekem a 36. héttől ha sétáltam az is megerőltetett, mert 5 percenként jöttek a keményedések és 2 percre le kellett pihenjek ahol épp tartottam, mert tovább nem bírtam volna menni, mert én azt éreztem hogy a hasam leszakad és a medencémen mintha súlyok lógtak volna pluszba. Nekem mindennapos esti jóslóim az utolsó 1-2 hétben voltak, minden este pár alkalommal és abba is maradtak, az ominózus estén viszont felerősödtek és rendszereződtek, innen tudtam, valami kezdődik... :D

2014. aug. 18. 18:53
Nekem is a hasam alja és derekam is fájdogál,volt hogy elég sokat,de rendszeresség nem volt a fájásoknál.Ma sajog inkább itt a hasam teteje végig a gyomromnál,isten bizony olyan érzés mintha leakarna az egész hasam csúszni vagy szakadni.A hátamba is kisugároz.... Borzalmasan fáradtnak érzem magam,levertnek...
5. f6390e6b9b (válaszként erre: 4. - 09d0a2c098)
2014. aug. 18. 15:46

Nekem a jósló is olyan volt,mint az igazi csak enyhébb.Menzesz szerű görcsöm volt kb 1 órán keresztül csütörtök este.Ez volt a jósló.Vasárnap este ugyanez,éjjelre már a falat vakartam hétfőn hajnalban pedig megszültem.

Ezzel nem azt mondom hogy a fórumindító is megszül,hanem azt hogy nekem a jósló ugyanolyan volt mint az igazi fájás csak enyhébb.

2014. aug. 18. 15:30

Szerintem ez már jósló fájás lehet.

Van akinek a hátánál érződik, van akinek a hasa tetejénél indul ki a fájdalom, nekem például a hasam alatt kezdődött mindig, vagy körbe mint egy úszógumi szorítása.

Figyelgesd milyen időközönként, milyen intenzitással jelentkeznek, esetleg vezesd egy papíron. Majd érzékelni fogod, ha már nem csak jósló fájás, hanem igazi, nekem a megszokott kósza pár darab jósló fájásomat váltotta fel az igazi erős fájások, akkor lettek 20-15 percesek, ezek már nem enyhülnek és nem gyengülnek.

Így ha csak alkalmanként van pár darab tűrhető fájás, amik közt nincs időbeni rendszer, az akkor csak jósló gyakorló fájás a főműsor időre. :)

3. Ercsu7 (válaszként erre: 2. - 3b1a5ec920)
2014. aug. 18. 14:16
Én is erre gondolok,mert már nincs sok hátra a kiírt dátumig.Csak néha olyan furcsa érzés,olyan kellemetlenül sajgós....
2014. aug. 18. 14:09
szerintem joslofajasok; lassan huzodik lefele a baba
2014. aug. 18. 14:07
Egy hete vettem észre,hogy inkább éjjel jelentkezik ez nálam,amikor egyik oldalamról a másikra akarok átfordulni.Mitől lehet szerintetek,ez a furcsa sajgó fájdalom,ami elég élesen szúrkál de csak pár percig majd abba marad.Gondoltam arra,esetleg a baba súlya miatt van,húzódik a bőr...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook