Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milumil Pepti tápszeres babák szülei? Tejmentesen étkeztetek 1 éves korig? fórum

Milumil Pepti tápszeres babák szülei? Tejmentesen étkeztetek 1 éves korig? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 18. 14:40
Egyébként a gyerekem a túrórudin kívül semmilyen túrós dolgot nem eszik meg. Se vajas, se sajtos, se tejfölös. Amit nem is igazán bánok.
2014. aug. 18. 14:39

1 éves koráig semmi tejtermék, ha mellette szopizik, akkor neked is kellene diétázni.

Mi kb 1,5 évig ittuk, utána már nem volt hajlandó meginni.

Én azt csináltam, hogy csináltam neki pudingot. Pl kókusztejből. Tejbegrízt is csináltam belőle, tejberizst meg a mai napig is azzal csinálom. Pedig már elmúlt 2,5 éves. Tejet egy az egybe még mindig nem iszik, és szerintem nem is fog. Nem is szoktam venni bocitejet, vagy ha veszek akkor csak házit, és csak túrót csinálok belőle.

Igazából valszeg nem konkrétan a tejjel van a baj, hanem a bolti tele van minden carral.

De én nem kockáztatok, meg amúgy sem tartom jó ötletnek a tejfogyasztást.

Most eszeget néha túrórudit, néha joghurtot, de azért igyekszem minimalizálni.

Ezek már nem ütik ki őt szerencsére, de volt, hogy a bölcsibe puncslevest? ettek, szegény egész nap fosott:S

6. panini (válaszként erre: 5. - Cica86)
2014. aug. 18. 14:18

És a dokid mit mond? Próbálkozhatsz a tej bevezetésével vagy nem?

Én a helyedben elkezdeném, legalább kiderül érzékeny-e rá vagy feleslegesen eszitek a peptit.

2014. aug. 18. 12:46
Nálunk nem bizonyított a tejallergia, csak valamikor az elején volt pár pici pötty a hasán,és a doki rögtön mondta,ez tejallergia,azóta eszzük a Peptit.
2014. aug. 17. 21:53

Mi 7,5 hósan kezdtük el inni a peptit. Addig anyatejes volt, de már szoptatás alatt is diétáztam, mert hasmenése volt, ha tejeset ettem.

Mi másfél éves koráig diétáztunk, akkor megterhelték kórházban. Szerencsére nem reagált, így váltottunk sima tápura és szép lassan bevezettük a tejtermékeket. A mai napig nem szereti a yoghurtot, túrót, kerüli a tejes dolgokat. (2 éves múlt)


Korábban tízóraira, gyümölcsöt, kekszet stb. ettünk. Uzsira sinlac, kifli, felvágott (tejmentes).


Ha betartod a diétát, nagy esély van rá, hogy kinövi a gyerkőc!

2014. aug. 17. 21:43

Igen. Sőt, még így másfél évesen sem kaphat tejeset, mert egyből kiüti.

Tízóraira-uzsira gyümölcsök, esetleg tejmentes kekszekkel, míg kisebb volt sinlac, stb. Rengeteg dolgot ki lehet találni, amiben nincs tej :)

2014. aug. 17. 21:31
Semmilyen tejterméket nem adtatok a babának?Túró? Joghurt? És így mit adtok tízóraira?Uzsonnára babátoknak? Nekem 7,5 hós a babám.
2014. aug. 17. 21:30
Milumil Pepti tápszeres babák szülei? Tejmentesen étkeztetek 1 éves korig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook