Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Élet gyomor nélkül fórum

Élet gyomor nélkül (beszélgetős fórum)


11. Ficánka5 (válaszként erre: 6. - *Csajszi*)
2014. aug. 17. 14:59

Mint gyakorló rákos beteg, nagyon egyetértek Veled!!

Az ilyen hozzáállással nagyon sokat tehetünk saját magunkért. Ha megtanulna minden ember még a rosszban is a jót keresni, nem volna ennyi beteg ember...szerintem. És erre igen(!),rá lehet szokni!!

2014. aug. 17. 08:00

Édesapám a 2. vh-ból jött haza úgy, hogy a gyomrának több mint felét kivették. Ahogyan írják: főtt ételek alig-alig fűszerezve, persze só az igen, de a csípős, borsos, stb. stb. kaják nem igazán, nehéz zsíros ételeket ismét csak nem ehetett.

És valóban, napjában többször és keveset, mindent igen-igen mértékkel. Még a friss, meleg, puha kenyér, és tésztaféle is gondot okozott nála!

2014. aug. 16. 23:28

Édesapám gyomrának vették ki a nagy részét, szerencsére nem az egészet, de az étrendjét aszerint kellett alakítani. Nehéz ételeket nem nagyon ehet, ahogy a "fűszerezést" is minimálisra kellett csökkenteni. 20, illetve 24 éve voltak a műtétei.

Akkor igen nagy súlyvesztesége volt (120 kgrol 70-re), de ez a betegsége miatt volt (pylorus stenosis, ideiglenes pylorus, beindult az eredeti, vaakum keletkezett, nem maradt meg benne semmi).

Azóta tartja a súlyát, ha odafigyel az étkezésre, nincs problémája.

Remélem hamar sikerül az átállás. Kitartás!

2014. aug. 16. 11:03
Nekem a kolléganőmnek a férjének vették ki a gyomrát és jól megvan, persze oda kell figyelni hogy mit ehet fűszereset, erőset, zsírosat nem nagyon. Sajna nem tudok róla többet, csakhogy rák miatt vették ki kb 10 éve.
2014. aug. 16. 09:37
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat és a forrásokat a témával kapcsolatban,mindet elolvasom sorban, és ha van valakinek még információja és megosztja, azt megköszönöm. :)
2014. aug. 16. 09:10

Szia. En nem ertek egyet az 'elkeserito hogy gyomor nelkul kell elj' hozzaallassal, szerintem (bar nemtudom milyen okbol kell/kellett eltavolitani a gyomrod, ez igenis pozitiv dolog, mert elsz, es gyomor nelkul is elhetsz minosegi eletet, nem vagy masokra utalva, pl toloszekbe lancolva stb. A gyomoreltavolitasnal sokkal rosszabb dolgok tortenhetnek egy emberrel.


Nagyon sok mulik a hozzaallason, azon hogy elfogadunk egy allapotot es pozitivan AKARUNK tovabblepni, elni vagy leulunk es sajnaljuk magunkat.


Nagyon sok sikert kivanok neked, remelem komplikacio mentes lesz az atallas, es hamar elsajtitod az uj eleted alapjait.

5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Tücsök48)
2014. aug. 16. 08:50
ezt linkeltem én is
2014. aug. 16. 08:50
Szia elkeserítő hogy ngyomor nélkül kellélj mad jobbulást és kitartást a nehűz időszakra
2014. aug. 16. 07:27
Google-be beírod : Egy rákos negyvenes blogját olvasd el. Szinte mindent leír benne és rengeteg étrendi tanácsok is vannak benne.
2014. aug. 16. 07:21

[link]


Ezt már olvastad?

Feltételezem (remélem) nem fognak itt tolongani a gyomor nélkül élők.


Jobbulás!

2014. aug. 16. 01:13
Érdeklődnék , hogy van e köztetek olyan akinek gyomoreltávolító műtétje volt.Arra lennék kíváncsi, hogy a műtét után milyen tapasztalaitok vannak táplálkozás terén például, ill. egyáltalán hogy élitek meg ezt az állapotot. Köszönöm ha megosszátok , fontos lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook