Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pedagógus portfólió pro és kontra fórum

Pedagógus portfólió pro és kontra (beszélgetős fórum)

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Andi93)
2019. ápr. 21. 17:08

Jesszusom...

Csak az én szemem láttára nemrég két olyan némettanár szabadult ki az egyetem német tanári szakáról, aki nem tudta tisztességesen a nyelvet.

2019. ápr. 21. 16:41
53 éves vagyok német-tört-etika szakos 20 éve minden évben érettségiztetek,jó eredményekkel,van elnöki vizsgám is.A törit németül tanítom.Önként jelentkeztem,a BECS-es értékelésem 98% volt,azt gondoltam minden ok.70 % kaptam,vagyis nem sikerült.Hibák:túl sokat kérdeztem,túl sok volt az eldöntendő kérdés,nem értékeltem eléggé a gyerekek munkáját,a csoportmunkánál van aki egyedül dolgozott,túl nehéz volt az utolsó feladat...
6. v555
2017. júl. 17. 03:25
Most járok egy OKJ-s tanfolyamra (saját pénzből), hogy 58 évesen ne legyek munkanélküli, ha esetleg el kell hagynom a pályát..
5. v555
2017. júl. 17. 03:20
Szerintem meg hiába írsz meg egy szuper portfóliót, lehet, hogy a gyerekek átveszik a te izgulásodat,és nem úgy fognak reagálni, ahogy te eltervezted. Én izgulós vagyok, hiába nem akarom, és ha néz valaki, akkor olyat is hibázok, amit máskor sosem. És ezt a gyerekek is rögtön megérzik.. De most 2018-ig állítólag nem kötelező,ez meg is látszódott a jelentkezők számán. 2022-ben meg 56 éves leszek, és ha nem sikerül, akkor csak 2024-ben csinálhatom újra 70.000 Ft-ért. Ekkor meg már 58 évesen (az öregségi nyugdíj előtt 7 évvel) már remélem nem kell újraírnom. Ugyanis (ha még marad a 40 év után program), akkor 1 év múlva 59 évesen elmehetek nyugdíjba.És azt is igazságtalannak tartom, hogy hiába végeztem 2 számítógépes tanfolyamot, nem tudom feltölteni a portfóliómat. Tehát egy programozónak kifizethetem előre, amennyivel több lesz a fizetésem 1 év múlva...Nem értem miért kell olyat tudnom, amit a főiskolán egyáltalán nem is tanultam.De a 2 számítógépes továbbképzésen sem sikerült elsajátítanom..
4. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Mazsola81)
2014. aug. 15. 09:11

Én megmondtam a főnöknek, ha odajutok, akkor pályaelhagyó leszek. Nekem ne jöjjenek idegenek kritizálni az óráim, elég, amikor a főnök bejön megnézni. Na meg olyan érzést kelt bennem, mintha újra államvizsgáztatnának abból, amiből már egyszer lediplomáztam.

Hozzáteszem tapasztalatból tudom, hogy sok pedagógust így rákényszerítenek a hazugságokra. Ezt is csinált, azt is csinált, csak hogy jól mutasson a portfolióba.

2014. aug. 14. 20:01
Az a baj, hogy kötelezővé teszik a továbblépést... csak kérdezem én: ha nem sikerül valami oknál fogva (mert ugye kétszer sem biztos, hogy nap, mint nap tanító, szakmailag felkészült és naprakész kollégák fognak minősíteni majd bennünket)... milyen jogon minősítenek vissza bennünket vagy éppen "tiltanak" el a pályáról? Ezek után ne csodálkozzanak azon, hogy senkinek nem lesz vonzó ez a szakma.
2. eandi78 (válaszként erre: 1. - Mazsola81)
2014. aug. 14. 19:39

Szerintem teljesen felesleges. Ezek a fokozatok is... Ha lehetne maradnék pedagógus 1, mert amennyi munkával jár egy továbblépés, ahelyett versenyre készítek, felzárkóztatok, feladatokat, tanulmányokat keresek stb. Ja és főiskolára járok, mert nem sorakoznak a tanárok az álláshelyekre, sok a hiányszak.

Aztán ha a feléről kiderül, hogy alkalmatlan, az alkalmasok taníthatnak heti 52 órában...

2014. aug. 14. 19:24

Sziasztok!

Bizonyára hallottatok már a pedagógusok minősítéséről, a portfolió feltöltésről, ennek lehetséges következményeiről.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre (nem csak pedagógusokéra!!!): érdemes-e kitenni magunkat ennek a tortúrának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook