Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zsírfelszívódási zavarra mit szedtek? fórum

Zsírfelszívódási zavarra mit szedtek? (tudásbázis kérdés)


13. Linnax
2014. szept. 17. 17:59

Bocsi, azt hittem, már befejeződött a fórum. Én Elsősorban Mezim Forte-t szedek (nem orvosi tanácsra, magamtól jöttem rá, hogy ez a jó), ha nincs, akkor Dipankrint, ennek ugyanaz az összetétele, csak sokkal kisebb adagban. Tehát ebből többet kell szedni. Ha nagyon-nagyon rosszul vagyok, akkor a Mezimből kettőt is beveszek.

Nem teljesen ilyen, de emésztést segítő a Bilagit. Ez viszont általában hasmenést is okoz, ismertem valakit, aki ezzel fogyózott.

Manapság hányni divat. Velem az a baj, hogy én nem tudok, akkor sem, mikor jó lenne. Én még terhesen sem hánytam soha.

12. hexxe (válaszként erre: 9. - Linnax)
2014. aug. 17. 08:52

Aranyos vagy, köszönöm! Megírnád, melyik gyógyszert szeded amúgy?

Hamarosan elmegyek megint dokihoz és megkérdezem, hogy deríthető ki, hogy van-e ilyen zavarom.

Esetleg vérvétellel nézni egy zsírban oldódó vitamin

szintjét. Ha lehet ilyet..

11. Linnax
2014. aug. 14. 23:11
És ha egyszer még látsz ilyent valahol: [link]
10. Linnax
2014. aug. 14. 22:42
2014. aug. 14. 22:23

Nem tudom, orvos sem vagyok, csak magamból tudok kiindulni. Nekem nagyon rossz a zsíremésztésem, mondhatni időnként semmi. Most is épp lábalok kifelé egyből. Csak egy kis adag pörkölt miatt. Engem is nézegettek már ultrahanggal, nálam sincs semmi. De én tudom, hogy a hasnyálmirigyem rakoncátlankodik, mert a férjemnek anno régen szintén gondja volt vele. (Csak ő majdnem belehalt.) Tehát oda kell figyelni!

Ha kiszűröd, hogy neked is csak a zsírral van gondod, akkor minden levest, pörköltet, egyebet le kell zsíroznod, és lehetőleg már a hús bontásánál ki kell vágni a "pacákat". A jó kis porcos, mócsingos csülöknek annyi! :(((((

Mikor kórházban voltam, például májkrémet sem ehettem. És igazuk volt, először lázadtam, aztán tényleg rájöttem, hogy ha nem is annyira mint a pörkölt, de bánt! De érdemes nagyon óvatosan próbálkozni, mert a hosszú diétás étkezés után először a férjem is pl. szalonnával próbálkozott. Ez én úgy szoktam mondani: tisztább "hús", mint a feldolgozottabb ételek. Nekem ehetőbb a kolbásznál. Na persze manapság ezeket már tényleg a gyógyszerrel eszem nagyon sokszor. (Nekem is szólhatna az intelem, hogy óvatosabban!)

Ha úgy érzed, nem ilyen jellegűek a gondjaid, akkor én is a böngészést ajánlom az orvosi oldalakon.

Amúgy meg addig jó, amíg nem látnak semmit!!!

Jó(bb) egészséget!

Most kilépek, de nyugodtan írj, ha kérdezni akarsz még valamit.

2014. aug. 14. 20:57
Fél évvel ezelőtt voltam ultrahangon hasi fájdalmak miatt, nem láttak semmi rendellenességet.
7. hexxe (válaszként erre: 6. - Linnax)
2014. aug. 14. 20:52

Elég alacsony a triglicerid-em. Gondoltam, talán felszívódási zavar miatt.

0.4

2014. aug. 14. 19:43
Pontosan mit értesz ez alatt? Hízol/fogysz, vagy emésztési jellegű panaszaid vannak? Ha utóbbi, akkor vegyél Mezym Forte-t!
2014. aug. 14. 19:39
2014. aug. 14. 19:38
2014. aug. 14. 18:38
Gondoltam, majd olyasvalaki válaszol, akinek van. :)
2014. aug. 14. 18:36
Én nem tudok róla, hogy lenne ilyen zavarom. Esetleg a krómot próbáld ki.
2014. aug. 14. 18:31
Zsírfelszívódási zavarra mit szedtek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook