Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön élő magyar iskolás gyerekek taníttatása fórum

Külföldön élő magyar iskolás gyerekek taníttatása (beszélgetős fórum)


11. Kolibri (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2014. aug. 18. 15:08
Igen, tervezzuk, ezert jol johet meg.
10. trapiti (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2014. aug. 15. 09:12
Miért lett magántanuló? Tervezitek hogy hazamentek később? Mi úgy jöttünk ki, hogy be sem írattuk otthon iskolába. Az írás nagyon más (már ami a betűformát illeti) itt is, hasonlóan pl. Angliához. A magyar zsinórírást végül én el sem kezdtem tanítani neki, fölösleges plusz tehernek gondolom amellett hogy az iskola egészen mást vár el. Viszont azt hogy tudjon magyarul helyesen írni nagyon fontosnak tartom. Viszont nem könnyű olyan könyvet, munkafüzetet találni ahol ez kevésbé zavaró (az előírtak persze mind az otthon tanított kacskaringós betűket gyakoroltatják, kevés az olyan ahol nyomtatott betűvel vannak a feladatok).
9. andi6020 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2014. aug. 15. 07:16
Az gáz :(
2014. aug. 14. 22:27
Nalunk a nagyobb gyermek magantanulo itthon, most lesz masodikos. Kint is masodikba megy, de tok mashogy tanulnak. Az elso osztalyt ugy csinaltuk,hogy vittuk a magyad tankonyvcsomagot es parhuzamosan az angollal, azt is tanulta. Szenvedett vele elegge, foleg az irassal. De a vizsgan megdicsertek.
2014. aug. 14. 13:54
Nincsenek olyan sokan... Akiket ismerünk ott vagy kisebb vagy jóval nagyobb gyerekeik vannak, ill. sok a vegyesházasság ahol nem nagyon foglalkoznak ezzel a témával, a gyerekek nagy része már magyarul sem tud.
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2014. aug. 14. 13:05
Bergenben vagytok, ugye? Nem jártok össze magyarokkal? Olyan sokan vannak kint.
5. trapiti (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2014. aug. 14. 12:08

Igen, itt is egészen más a tananyag felépítése, másképpen tanulnak sokmindent, pl. nincs az az állandó ismétlés mint otthon (megtanulják felsőben, aztán ugyanazt újrakezdik középiskolában, aztán főiskolán egyetemen újra...) Emiatt lassabb is a haladás üteme. A matekot szinte biztosan nem lehet és nem is szeretném abban az ütemben venni vele, mint otthon.


Azt hittem több érintett lesz itt... :) tényleg érdekelnének a személyes tapasztalatok :)

2014. aug. 13. 18:40
Mondjuk még ötödikben is a szorzótáblát tanulták.
3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2014. aug. 13. 18:39
Barátnőm lánya jár kint magyar tanárhoz. Suliba ő is magasabb osztályba jár, mint itthon járna.
2014. aug. 13. 18:28
AZ én lányom most megy másodikba Norvégiában, Magyaroszágon elsőbe menne ősztől. Egyelőre ott tartunk, hogy ír-olvas magyarul, ezeket ill. a matekot magyarul is gyakoroljuk munkafüzetekből, de nem tudom, van-e értelme tankönyvből is tanulni.
2014. aug. 13. 18:25
Szívesen beszélgetnék olyan szülőkkel akik külföldön élnek és kisiskolás gyerekeik vannak. Tanuljátok a magyar tananyagot? Ha igen miből? Csak munkafüzetekből, gyakorlókból vagy megveszitek a tankönyveket is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook