Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kiveszik a méhem segítség! fórum

Kiveszik a méhem segítség! (beszélgetős fórum)


2014. aug. 19. 17:33

Szia Miklósi!


Sajnálom, ami veled történt. Az alábbi címen olvashatsz egy hosszú ideje folyó levelezést a témában, melyhez szerintem csatlakozz te is. Keress rá:

[link]


Fenti címen olyan nők leveleznek, akik ugyanígy, vagy hasonló módon jártak mint te. Én magam is közéjük tartozom. Nagyon jó a fórum. Én is sok segítséget és támogatást kaptam a többiektől, amikor műtét előtt álltam.


Kitartást és jobbulást!

23. miklósi (válaszként erre: 22. - Vandi7310)
2014. aug. 19. 16:23
Köszönöm
22. vandi7310 (válaszként erre: 21. - Miklósi)
2014. aug. 19. 16:15
majd csak lesz valami szoritok neked ...
21. miklósi (válaszként erre: 20. - Vandi7310)
2014. aug. 19. 16:04
Nem húzom, halasztom, csak míg nem telik le a 3 hónapos esmya kúra a doki hozzám se nyúl:(
20. vandi7310 (válaszként erre: 17. - Miklósi)
2014. aug. 19. 15:43
Saját tapasztalatból mondom nem szabad húzni halasztani .Nagyon vigyázz magadra ...
19. miklósi (válaszként erre: 18. - 4c1a787e8f)
2014. aug. 19. 14:51
Köszi a jótanácsokat, de amiket leírtál, hát nem is tudom......... csak végső esetben.
18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Miklósi)
2014. aug. 19. 14:21

Hát te is jól bevásároltál drága!


Keress segítséget a NOE-nál, kérdezt meg a védőnődet, beszélj a családsegítőkkel, kérdezz rá, hogy áll a "helyette szülői hálózat" szervezése. Beszélj az Otthon Segítünk alapítvánnyal is. Valaki csak mond valamit. Keress ideiglenesen valami kollégiumot a gyerekeknek. (Én is megtettem egyszer 8 hétre a kisfiammal, nem volt más megoldás, veszélyeztetett terhes voltam, és már egy pohár vizet is alig tudtam adni nekik.) Megértette, és mindent megtett, hogy túllegyünk a nehezén.


Pont azért kellene rendbehozatni magad, mert fel kell nevelni ezeket a gyerekeket!!

17. miklósi (válaszként erre: 16. - Radica947)
2014. aug. 19. 13:08

Ah ez a háziorvos volt, nőgyógyászhoz legelőbb szept. 10-én tudok menni addig szabadságon van:(

Sürgős esetben (mondjuk ha már elvéreztem) hívhatom az asszisztensnőjét.

2014. aug. 19. 12:51
Szerintem az orvosodnak lehetett volna annyi esze, hogy sürgősséggel küld, akkor aznap megcsinálják a labort. Nekem méhszájseb miatt javasolta a dr.nő az eltávolítást, hüvelyen keresztül történt még 92-ben, és mert a petefészkek bennmaradtak, még igazán klimaxom se volt, a "szerelmi" élet pedig könnyebb lett, nem kellett a terhességtől félni, a hüvelyi beavatkozás pedig semmiféle utólagos fájdalmat nem okozott. Nekem nagyon bejött, igaz úgy elkapattam magam, hogy azóta még rákszűrésen se voltam.
2014. aug. 19. 11:04

Sziasztok! Ah el vagyok keseredve, ki kell írnom magamból. Szerdán arra ébredtem, hogy nyilaló fájdalom a vádlimban, reggel lábra se tudtam állni. Megnéztem egy hatalmas kék folt a lábamon. Pénteken orvos, de addigra már a másik lábamon és mindkét kezemen is kék foltok. Adott gyógyszert, meg beutalót vérképre. Most ott tartok, hogy ráállni a lábamra alig tudok, sántikálok, és úgy érzem, mintha bevizesedett volna a térdem.


Hogy nem érezzem jól magam a laborba közölték, hogy legelőbb szeptember 29-én tudnak fogadni. És hogy még mindig ne legyen jó a napom tegnap este óta újból vérzek az esmya nevű gyógyszer ellenére is, újból darabos, nagy mennyiségű vérzés. Kész vége feladom.

2014. aug. 13. 15:32
Én is így indultam neki - kész,világ vége. De nagyon nagy szerencsém volt az orvosommal.
2014. aug. 13. 14:34
Hát én nem tudom, hogy mi lesz, bizom az orvosomban, a tudásában, de azért ott a babszem a seggemben.
12. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - Miklósi)
2014. aug. 13. 11:13

Ugyanezen a problémán estem át tavaly (1 éven keresztül kínlódtam) majd a nyáron, és karácsony előtt volt egy-egy műtétem. (Annyi különbséggel, hogy én nem gyulladtam be.)


A méhfalon alakult ki egy igen sűrű szövődményű "vérbög", amit műtéti úton (hüvelyen keresztül)szépen lekapargatta több mint 90 %-át.


Nekem is felírta a műtét után és még műtétek előtt is az esmya-t, ami azt is megakadályozza, hogy ne növekedjen meg újból.


Úgy indultunk a műtétnek, hogy engem is kipakol, de azt mondta a főorvosom, hogy ha nem muszáj, akkor inkább megmenti és mindent megtesz értem.(44 voltam)


Azóta semmi bajom, normális a mensi: 3-4 napig tart, ugyanúgy mint évekkel ezelőtt.


Remélem, hogy időközben még téged is meg tud menteni :( Sokat olvastam előtte én is, aztán belenyugodtam, hogy lesz ami lesz.

De szerencsére elkerült.

11. miklósi (válaszként erre: 9. - 09d0a2c098)
2014. aug. 13. 11:05
Köszönöm szépen a jókívánságokat, igazából én is a műtét mellett vagyok, de nem sok infom van róla sajnos, csak annyi amennyit az orvos elmondott. Megvitattuk a hüvelyi műtét lehetőségét is, de ő azt mondta, hogy a petefészkeket a hüvelyhez akarja rögzíteni, hogy ne süllyedjenek meg, vagy valami hasonló, meg még annyit mondott, ha szabad itt leírni, hogy mivel fiatal vagyok és feltételezi, hogy szexuális életet még szeretnék élni, a hüvelyi úton eltávolított méh esetében egy együttlét alkalmával szétszakadnék a fájdalomtól.
10. vandi7310 (válaszként erre: 8. - Miklósi)
2014. aug. 13. 11:05
Nekem is hasi volt.olyan 10 napot voltam bent.igen voltak vizsgálatok minden féle .Másfél hónap után már mentem dolgozni de olyan kedves kolleganőim vannak hgy kicsit még kimélőprogramonvoltam mert nem irodába dolgozok.Először sokat fogytam de az azért volt mert egy hétig itthol kinkódtam de már visszahiztam sajna.lelkileg nem érintett örültem megmentettek talán olyan vagyok mint rég...
9. 09d0a2c098 (válaszként erre: 1. - Miklósi)
2014. aug. 13. 11:01

Sajnos, hasznosabb lenne a méheltávolítása.

Anyám évekig szenvedett szinte ugyanígy, mikor végre eltávolították felszabadult és végre élheti nyugodtan az életét.

Volt anyósom pedig, dettó ugyanígy járt. 2 gyereket szült, folyamatosan vérszegény volt, hosszúideig menstruált és feszt kaparásra küldték megoldásképpen. Persze ettől semmi sem javult, csak az, hogy folyamatosan elöntötte a vér.

Aztán bementünk az orvosához és megmondtuk neki, az akkori férjével karöltve, hogy most már jó lenne ha megműtené, mert totálisan tönkrement és a vas tablettáktól meg egyebek, mellékhatásaitól is szenvedett.

Nagy nehezen végre hatott a könyörgés, műtét megtörtént. Mivel már erősen a klimax előtt állt, szépen megoldódott a dolog.

Petefészkét bennhagyták, a brutál vérzések elmúltak és végre normálisan élhette az életét.

Igaz vagy 2 hónapig óvatosan tudott csak jönni-menni, mivel nem hüvelyen át műtötték, hanem hasfalon keresztül.

Vannak orvosok akik vállalják, bizonyos esetben a hüvelyen át végzett méheltávolítást. Nem tudom milyen esetben, de érdemes lenne rákérdezni, hátha az esetedben lehetőségében állna az orvosnak.


A gyerekekkel kapcsolatban, muszáj lenne valamelyik szomszédoddal, vagy barátnőddel beszélned és addig amíg kórházban vagy valaki ellása a gyerekeket.

Nem tudom mennyi idősek, de talán már a nagyobbak is befoghatóak erre a rendkívüli alkalomra, hogy legyenek felelősséggel egymásért.

Megkellene ezt velük beszélned, és mindenképpen fontold meg a műtétet, hiszen ilyen esetekben az én ismerőseim közt a műtét volt a megváltás, egyik sem bánta meg, sőt...

Jobbulást kívánok neked, remélem minden rendbe jön! :)

8. miklósi (válaszként erre: 6. - Vandi7310)
2014. aug. 13. 10:56
Mindenre kíváncsi lennék:( Az orvosom nagyjából elmagyarázta, hogy hogyan zajlik a műtét, ő hasi műtétet javasol, mert a hüvely rugalmasságát meg akarja tartani, gondolja, hogy még azért házaséletét valamikor fogok élni. Mennyi idő a kórházi bentlét, a műtétet megelőzik-e a vizsgálatok? Mennyi idő alatt gyógyultál fel? Mik az előnyök, azon kívül, hogy nincs menstruáció? Mik a hátrányok? Gyereket már nem terveztem, szóval ez a része nem érint? Hízás? Fogyás? ilyenek. És persze a lelki tényezők is.
7. vandi7310 (válaszként erre: 5. - Miklósi)
2014. aug. 13. 10:54
Pedig emelgetni nem igazán szabad utánna én porszívózni probáltam nemsokra rágondoltam az nem megeröltető de bizony az..
6. vandi7310 (válaszként erre: 1. - Miklósi)
2014. aug. 13. 10:51
Szia !Nekem tavaly vették ki mindenemet 40 éves vagyok.Igaziból okolhatom magam miatta sajnos nem jártam orvoshoz és életmentő műtétet végeztek.Nem tudom mire is lennél kíváncsi?.Igaziból fizikailag visszanyertem az erőmet vannak előnyei hátrányai is szerintem ...
2014. aug. 13. 10:49
Tudjátok az a baj, hogy a műtét után jó esetben is 6 hét a lábadozási idő, mivel 3 gyereket nevelek egyedül, hát igazából nem engedhetem meg magamnak már ezt az időt sem, hogy kiessek a munkából:( Nem beszélve arról, hogy amíg kórházban leszek meg otthon lábadozok ki látja el őket? Apukára nem számíthatok, 3 éve nem láttuk, nagyszülők nincsenek:(
2014. aug. 13. 10:46

[link]


Gyere ide!

Itt minden kérdésedre választ kapsz, olyan nőktől akik átestek méheltávolító műtéten.

2014. aug. 13. 10:46
Megértem, hogy alaposan meg akarod fontolni! Nehéz, komoly döntés. A legjobbakat kívánom!
2. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - Miklósi)
2014. aug. 13. 10:36

Nem akarok felháborodást kelteni,de én már a fele gondnál beleegyeztem volna!

És ha nagyon őszinte akarok lenni,így hogy nincs vele gondom és 30 éves leszek,csak a pénz hiánya miatt nem vetettem még ki a méhem.

Tapasztalatom ugyan nincs,de könnyebb lenne az életed szerintem.

2014. aug. 13. 10:28

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, hogy van-e itt olyan, akinek volt már ilyen műtéte, és milyen tapasztalatai vannak/voltak.


A történetem röviden a következő:


Pár éve kezdődött, amikor is egy menstruáció alkalmával nem múlt el a vérzés, kb 20 napig húztam, mire elmentem orvoshoz. Méhkaparásom volt. Ezután gyógyszeres kezelést kaptam és úgy látszott, hogy minden rendben lesz. A menstruációm visszatért, úgyan nagy mennyiségben véreztem és nagyobb darabok kiséretében, de ezt még elviselhetőnek tarottam. Kb 1 év elteltével ugyanúgy megismétlődtek a tűnetek, újabb kaparás. Ezután a menstruációm nagyon darabos, nagy mennyiségű lett.


Tavaly novemberben éppen munkába tartottam amikor a buszon egyszerűen elöntött a vér, annyira, hogy mire beértem a munkahelyemre a nadrágom térdig tocsogott a vértől. Hozzáteszem menstruáció után voltam 1 héttel. Akkor azt mondták leszakadt a méhnyálkahártya, hogy mitől nem tudták.


Idén júniusban megismétlődött minden, annyi különbséggel, hogy a műtét utáni 3. napon erős görcseim voltak és a vérzés kezdődött előről, illetve annyira fáradt voltam, hogy szinte csak aludtam napokig. Persze mikor jön a vérzés este, irány az ügyelet. Ott megállapították, hogy a műtét után begyulladt a méhem, illetve olyan alacsony a sok vérzéstől a vörösvérsejtszámon, hogy vért kell kapnom. Antibiotikum, vér, vastabletták, méhösszehuzó, 3 hét betegállomány:(


Ezek után az orvosom azt javasolta, hogy a probléma megoldására már csak egy lehetőséget lát, ha eltávolítja a méhem, de a petefészkeket meghagyja.


Jelenleg esmya nevű gyógyszert szedek, amit 3 hónapig lehet szedni kúraszerűen, ettől nem menstruálok, de lassan letelik a 3 hónap és döntenek kell a műtét mellett vagy ellen.


Ha valakinek van tapasztalata kérem írja meg. 41 éves vagyok. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook