Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Esti hányás fórum

Esti hányás (beszélgetős fórum)


2014. aug. 15. 23:57
Jaa,és még neurológus jöhet szóba, elvileg neurológiai problémával is függhet össze ez a dolog. Szerintem mind a kettő helyre megéri elvinni... Sajnos az én babámat,2x is úgymond félrekezelték,azóta inkább 3 különböző orvoshoz viszem el,mielőtt bármit elhiszek... Nekik ők nem emberi életek,csak "munka", és nagyon undorító amit manapság csinálnak az orvosok!! Fujj... Jobbulást nektek!
2014. aug. 15. 23:20

[link]

Ezt is érdemes elolvasni,én egyáltalán nem vagyok a cikk ellen.. Az Én babám konkrétan ordít ha etetni akarom mással, gondolom nem hülye, tudja hogy nem jó neki... Szerintem nem kell erőltetni a hozzátáplálást.. Nekünk a tápszer miatt a védőnő már 2 és fél hónaposan eröltette volna,de folyamatosan zöldet kakált,és mondtam hogy én aztán még nem adom... Állítólag "semmiben" sem más a tápszeres baba emésztése,mint az anyatejesé,illetve a 2 dolog sem különbözik egymástól. Ha az anyatejes babát ráérünk 1 évesen hozzátáplálni,akkor a tápszerest miért nem?! Ezért lehet kapok hideget,meleget, de nálunk akkor van nyugi,ha tápszert eszik egész nap... És tudja Ő,hogy mi a jó neki.

2014. aug. 15. 23:15

Szia!

Ha sír nem feszíti magát hátra? Mióta eszik tápszert és milyen fajtákat? Nálunk is így kezdődött... Pont most múlt fél éves... És 1 hónapja tele volt kiütéssel, (Fermentáltat evett,ugye az előemésztet stb.,stb...) de kivonták a forgalomból,elkezdtünk sima tápszereket adni, amitől először csak feszítette magát hátra, ordított, pukizott, nagyon sokat bukott, még evés után 3 órával is, aztán 1 hónapja tiszta kiütés lett, elvittem gyerekorvoshoz,hogy adjon gasztrora beutalót. De szerinte a tünetek a sok evéstől,a kiütés meg a melegtől van, nem adott. Aznap elvittem magán gasztroenterológushoz, és kiderült hogy tejérzékeny!!! Azóta Peptit eszik, nem bukott szinte egyszer sem, a hasa az első pár nap fájt (gondolom amég a régi kiürült),és a kiütések is múlnak.... Ma kellett visszahívnom az orvost, elmeséltem hogy a mai napig minden hozzátáplálási próba kudarcba fullad,mert megetetek vele almát,akármit, és pár órával utána keserves ordítás,majd emésztés nélkül kikakálja, zöld híg formában... Azt mondta lehet bélgyulladást okozott a régi tápszer,és ne is etessem mással! Szerintem menj el gasztroenterológushoz... Remélem segítettem!

2014. aug. 13. 08:10
helyzetben
2014. aug. 13. 08:09
Ha ülő helyzetbe jön rá, szerintem összenyomja a kis gyomrát a kaja.
2014. aug. 13. 07:57

Azért írtam, mert már annyi mindent próbáltunk és mégis ezt csinálja. Azt is csináltam, hogy nem 3, hanem uzsi után 4 órával adtam a vacsit és akkor is. Meg azt is próbáltam, hogy nem várom meg a kb. 3 órát, hanem hamarabb adok vacsit... akkor is hányt. 9- 10 körül tudom hívni a védőnőt. Csak hát ugye ideges vagyok és agyalok. Azt a pár órát meg kivárni...

Arra is gondoltam, hogy a hozzátáplálás terheli meg az emésztőrendszerét. De hogy estére jön elő és nem az adott étkezésnél, amikor mást adok..

8. erolin88 (válaszként erre: 7. - Georgina319)
2014. aug. 13. 07:45
Habzol, de eddig is azt csinálta. Próbáljuk böfiztetni, de forog jobbra- balra nézelődk, "ugrál". Ilyenkor szokott bukini, mostanában hányni. Pihenőszékben szokott még ülni 20 percet kb.. De tegnapelőtt ott jött rá ültő helyében a sugárban hányás. :(
2014. aug. 13. 07:38
Nem nyel sok levegőt? Nem habzsolva, és gyorsan eszik? Büfizteted etetés közben?
2014. aug. 13. 07:25
Pisi van bőven, mert napközben és éjszaka jól eszik. Éjszaka nem bukik, nappal meg változó. 6 hónapos múlt (ezt azt hiszem nem írtam), a pylorusstenosis már kiderült volna. Csak a vacsora jön vissza sugárban, nem epés, nem véres. Kutacsa rendben. Már elkezdtük a hozzátáplálást 1 hónapja. Tejem kb. a 0- val egyenlő: 24 óra elteltével a 2- ből 40 ml- t tudok kifejni...
2014. aug. 13. 07:19
Milyen színű a hányadék? Ha zöldes, vagy véres, azonnal orvos, mert gyomor, vagy bélhurutra lehet gyanakodni. Ha spriccelés szerűen lép fel a hányás, gyomorszáj szűkületre lehet gyanakodni. Van elég pisi a pelenkában? Ha nincs úgy azonnal orvos, mert kiszáradás fenyegetheti.
2014. aug. 13. 07:16

Az orvosi segítségkérésen túl a legfontosabb feladatunk a kiszáradás elleni teendők megtétele. A kiszáradás jelei a száraz száj, a beesett szemek – vagy behorpadt kutacs –, 3 óránál hosszabb ideig szárazon maradt pelenka, levertség és a bőr rugalmasságának elvesztése. A szoptatott csecsemők esetében 24 órán keresztül szoptatás helyett glükóz oldatot adjunk nagyjából óránkénti sűrűséggel.


A következő napokban fokozatosan cseréljük vissza a glükózoldatot a szoptatásra. A glükóz oldat készítésekor 3 csapott evőkanálnyi szőlőcukrot oldjunk fel 2 dl kiforralt vízben, majd hűtsük le. Ezt jól helyettesíti a gyógyszertárban készen kapható , kis tasakokba kiszerelt, ízesített kiszáradás elleni por, feloldott formában. A tápszerrel etetett csecsemőknél az első nap nem adunk tejet, s a 2.-tól az 5.-ig napig egyenletesen csökkentjük a glükóz oldatot és növeljük a tápszer mennyiségét.


Az elválasztott kisbabák esetében 5 napig nem célszerű tejet vagy tejterméket adni, helyette a súlyának megfelelő, általában 1000-1500 ml mennyiségű glükózoldat a megfelelő. A 2. naptól kezdve passzírozott gyümölccsel, főzelékkel bővítsük a táplálékot. A 6. napig fokozatosan növeljük a pépes étel arányát, majd visszatérhetünk a megszokott étrendhez.

2014. aug. 13. 07:14
Vírusfertőzés, hőemelkedése volt napokig, étvágytalan volt és mivel bukik a víz, amit megivott mindig visszajött. Kiszáradt.
2014. aug. 13. 07:12
Miért volt kórházban?
2014. aug. 13. 06:54

Sziasztok!


Ötleteket várnék arra vonatkozóan, hogy mitől lehet, hogy kisfiam 1 hete minden este sugárban kihányja a vacsorát. Sinlacot kap már 2 hónapja vacsorára. Eltelik vacsi után max. fél óra és visszafordul. Volt, hogy kapott utána tápszert sűrítővel és az benne maradt. Tegnap volt minimális lefejt tej, azt kapta sűrítővel, de azt is kihányta, majd tápszert adtam, abból keveset evett, de az is visszajött... Amúgy napközben nincs különösebb problémája, csak nyűgös, de jól eszik. Még mindig szokott bukni, ez hol több, hol kevesebb.

Tudom orvossal beszéljek, de szabin van és a fickó, aki ilyenkor van, hát... hagyjuk (1 hete jöttünk ki a kórházból és beoltotta volna a fiamat). A védőnőt sincs a helyzet magaslatán. Egy ismerős védőnőt tudok felhívni, de persze csak később. Addig jó lenne pár ötlet. Csináltak ultrahangot reflux gyanújával, de az negatív lett.

Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook