Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vannak itt C2-es kategóriás rokkant fórumozók? Vagy hozzátartozói? fórum

Vannak itt C2-es kategóriás rokkant fórumozók? Vagy hozzátartozói? (tudásbázis kérdés)


15. ancsika688 (válaszként erre: 14. - 9c57fd10dc)
2014. aug. 13. 14:45
Sajnos ez van,jól kitalálták ezt az okosok:(:(
14. 9c57fd10dc (válaszként erre: 13. - Ancsika688)
2014. aug. 13. 14:36

Köszönöm, hogy pontosítottál.

Totál abba a hitben voltam, hogy ...

:(

13. ancsika688 (válaszként erre: 12. - 9c57fd10dc)
2014. aug. 13. 13:17
Szia!Nem a C2 rokkantsági ellátás,nem járadék.
12. 9c57fd10dc (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2014. aug. 13. 12:53

Egyáltalán nem gond, hogy leírtad.


Most azt olvasom a BKK honlapján, hogy nyugdíjas bérlettel utazhat az, aki:

Rokkantsági járadékos (ha nyugdíjasok utazási utalványával NEM RENDELKEZIK)


És az igazolás, amely ehhez szükséged:

Nyugdíjfolyósító Igazgatóság igazolása


Ez a C2 is rokkant járadéknak minősül, nem? Amit a NYUFI utal, nem?

2014. aug. 13. 12:04

Szia!

Én is C2es vagyok,mondjuk én semmilyen kedvezményt nem kapok,na de nem is ez a lényeg..

jelenleg kimondottan olyan herlyen melózok,ahová ilyen embereket kerestek....az első havi bérem felét és utazási költségemet nem számolták el,hiába kezdtem hóü elején,13tól számoltak mindent,még a jelenléti ívet is átírták.Abszolult nem tesznek külömbséget beteg és nem beteg ember között,letojják,hogy mi bajod van..vagy dolgozol vagy elmész,van sok jelentkező.

Azt akartam kihozni ebből,hogy a munkaerő piacon,és a kedvezmények igénybevételénél,nincs jelentősége mi vagy ki vagy....nagyon sok feltételnek kell megfelelni,de többnyire minden indokkal elutasítják.....

Pl:rehabilitációs kártya....nekem nem jár,mert a szakvéleményemen az van,hogy rehabilitálható,de rehabilitációja nem javasolt.....ja és az is rajta van nem dolgozhatom!

Éljenek meg ők a semmiből,éljenek úgy ahogy én,hogy 35 éves létemre 17 éve a gerincemmel kinlódok,sok-sok műtéten túl baromira nem segít senki.

Dolgozom,mindent elvállalok,sokszor letagadom beteg vagyok,mert meg kell élni!

Azért hogy jól járjak,olyan helyre megyek,ahol legalább az utiköltséget térítik..na ennyi kedvezményem van...

igazából lehet ez nem is idevaló volt,szal bocsi,hogy leírtam!

10. 9c57fd10dc (válaszként erre: 9. - Drienke)
2014. aug. 13. 08:18

Amikor jobban volt, nagyon sok ilyen szolgáltatót együtt kerestünk fel. Laza napi 12 órás pakolós melókat kínáltak ... Csak hogy egyet említsek a sok sz.r közül...


Mostanra, ha a nappaliból kimegy a konyhába és vissza, csak azért hogy megigyon egy pohár vizet, már zihálva jön vissza, pedig nem egy hatalmas palotában él...


Sajnos, munkát nem tud vállalni, ha azt mondaná, hogy tud munkát vállalni, akkor se kellene a munkáltatóknak.


Most komolyan, ti milyen munkát ajánlanátok neki?

Fizikai terhelést nem bírja, kipurcan. Szellemileg nem lehet újat tanítani neki mert a rövidtávú memóriájával gondok vannak. (A betegség egyik átka). Telefonos v beszélgetős melóba szintén nem lehet betenni, mert elég gyakran elkezd dadogni, de nem úgy mint egy dadogós gyerek, hogy egy mondatból egy szót nem tud kimondani, hanem egy mondatból minden szóra dadog olyankor...


Beültetném egy iskola portájára, legyen portás bácsi, de ezek a melók kihalás szintjén kelnek el...

2014. aug. 13. 06:14
Ha tud az egészségi állapota miatt munkát vállalni, keressen fel Alternativ Munkaerő Szolgáltatókat, akik azért vannak, hogy a megváltozott munkaképességű embereknek segítsenek a munkavállalásban.
2014. aug. 12. 20:59

Sajnos így van, az én férjem is sokáig rágódott ezen, de szerencsére most ő jól van lelkileg is sokat segített a pénze emelése ezen.

Neki szerencsére nem kell sem munkát vállalnia, sem spórolgatnia, de átérzem a helyzeteteket, mert nekünk is volt nagyon durva 4 hónapunk ez miatt.

7. 9c57fd10dc (válaszként erre: 6. - Bea0824)
2014. aug. 12. 20:38

Nem értem miért nem jár nekik pl utazási kedvezmény...

Ezzel az összeggel kiszurjak az ember szemét. Najo, több mint amit eddig kapott, csak durva hogy apa vegigdolgozta az eletet, belerokkant, beteg lett, most is szarul van, senkinek se kell és állandóan töri a fejét a megélhetés kapcsán, hogy min tudna még spórolni...

2014. aug. 12. 20:19
Igen próbáltunk, mert keveset kapott, de változtak a törvények januárban, akkor neki kedvezőbb lett az "ítélete" így nekünk ez már megfelel.
5. 9c57fd10dc (válaszként erre: 4. - Bea0824)
2014. aug. 12. 20:15

Hát de érted, egy munkaltatonak sem kell vaterkam, mert nem tud hajtani a meloban az eü allapota miatt, és akkor havi 40ezerbol éljen meg?! Jó, eddig még kevesebbet kapott, mert alsóbb kategóriában volt, de az is, akkor...


Ti probaltatok fellebbezni?

2014. aug. 12. 20:12
Férjem szeptember lett C2-e kategóriás, de az idén már nem kapott utazási kedvezményt mint eddig, úgy hogy szerintem nem jár már. Nem nagyon jár nekik semmi, örüljenek, hogy kapnak vmit is egyáltalán. SAJNOS
2014. aug. 12. 20:06

BKK, MÁV kedvezmény jár?

Milyen más kedvezmenyeket lehet igénybe venni ezzel a besorolassal?

Kerestem guglin, bkk es máv weblapján, de számomra nincs egyértelmű igen vagy nem benne.

No meg arról senki semmit nem ir egyáltalán hogy a felsoroltakon kivul még mi vehető igénybe?

2014. aug. 12. 19:58
Mit szeretnél tudni?
2014. aug. 12. 19:04
Vannak itt C2-es kategóriás rokkant fórumozók? Vagy hozzátartozói?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook