Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai petefészek kiürülés (POF) fórum

Korai petefészek kiürülés (POF) (tudásbázis kérdés)


13. VendrinerPiroska (válaszként erre: 11. - Cuporka)
2014. szept. 7. 15:08

Ha kapsz beutalót, az orvos megmondja, hogy melyik napokon kell menned. Egy rendes hormon vizsgálat esetén a ciklus 2-4. napján kerül sor az első vizsgálatra, a második a peteérés után egy héttel, a 21. nap körül.


A Closty jó szer, de nagyon be is tud zavarni, ha szervezeted úgy érzi, hogy sok neki, plane, ha kimerülőben van a petesejt tartalék. Sikeresen fel lehet vele a ciklusodat borítani - nekem sikerült.

12. VendrinerPiroska (válaszként erre: 10. - AgentA)
2014. szept. 7. 15:01
A hormon vizsgálat fontos, de az antrális tüszők vizsgálata is, amit UH-val lehet vizsgálni. Az antrális tüszők száma legalább annyira pontos képet ad a petesejt rezervről.
11. cuporka (válaszként erre: 10. - AgentA)
2014. aug. 25. 18:59

Eléggé elmarad a menstruációm. Volt olyan, hogy egész évben 4-szer mensiztem.

Most a pecsételés az kb 35-40 napra van de az is max 2-3 napig. De volt olyan is, hogy 15 napinként.

Holnap reggel megyek a dokihoz és megkérem írjon beutalót vérvételre.

Azt mindegy, hogy a ciklus melyik napján csinálják ? Holnap leszek a 18.-ik napon.

10. AgentA (válaszként erre: 9. - Cuporka)
2014. aug. 25. 15:47

Szia,


UH vizsgálatból állapította meg az orvos, hogy POF-ed van? Ez azért kicsit furán hangzik. Ultrahanggal ezt nem lehet kimutatni.

Minimum egy vérvétel, ahol FSH-t, LH-t és AMH-t vizsgálnak. Ezek alapján már inkább. Meg azért ehhez kell néhány menstruáció nélküli hónap, év... Ha viszont ez az orvos nem küld el ilyen vizsgálatokra, akkor szerintem keress egy másikat, aki problémás esetekkel is találkozott már.

2014. aug. 25. 14:29

Sziasztok


Én 34 éves vagyok és van már egy 7 éves fiam.

Kb 1,5 éve szeretnénk tesót.

Januárba a dokim közölte, hogy korai petefészek kimerülésem van.

Persze pozitívan állt hozzá és folyamatos uh vizsgálattal figyelt és amikor mensi volt Clostybegittel elősítettük a petesejtjeimet aztán áprilisba túl estem egy inszemináción.

Sajnos nem maradt meg.

Azóta sajnos csak kicsi pecsételő vérzésem volt.

Most augusztusban kicsit erősebb volt így ismét mentem hátha ebben a hónapban is megpróbálkozunk egy inszeminációval.

Szedtem a Closyt és ciklus 13. napján összesen 3 db petesejtem volt.

Sajna erre még inszemet sem érdemes csinálni mondta a doki.

Persze kedden megyek vissza egy kontrollra és megbeszélem vele, hogy hogyan tovább.

Kérdésem az hozzátok, hogy milyen vizsgálatot csináltak nálatok amiből megállapította a doki a diagnózist ?


Nálam csak uh-s vizsgálatok voltak.

Voltam inzulin rezisztencia vizsgálaton ahol az értékeim nem jók de még pont érték határon van így nem kaptam semmit rá.

2014. aug. 21. 00:02

AgentA: végül is egyik kutya, másik eb. Az igazság az, hogy most töltöttem be a 45-öt (bár én sem érzem annyinak magam és le is tagadhatnék néhány évet), így a DOR végül is a korom miatt indokolt. A mi sztorink nagyon röviden: Majdnem 40 voltam, mikor elkezdtünk próbálkozni, és 6 hónapra rá össze is jött egy babácska, de sajnos nem maradt velünk. Nagy valószínűség szerint az influenzám tett be neki. Utánna próbálkozás, sikertelenség, amelynek során néhány gubancra fény derült nálunk, és a vetélésre kb 2 évre jött egy AMH vizsgálat csapnivaló eredménnyel (0,1 alatti érték). Utánna rábeszéltek a meddőségiben a DHEA nevű csodaszerre, ami nem javított semmin, csak rontott. Ettől függetlenül tavaly - a vacak AMH eredmények után egy évvel - megint összejött egy picur spontán, bár néhány hónappal előtte kaptam némi clostyt. Sajnos, korán abbamaradt a fejlődése, így ő sem maradt velünk. Azóta semmi és a ciklusom is kezd erősen klimaxos jeleket mutatni.

Szívem szerint még most is szeretnék babát, de próbálom elfogadni a gondolatot, hogy ez már nem valószínű, hogy összejön és hogy esetleg örökbefogadással lehet gyerekem. Mostmár aktívan nem próbálkozunk és nem kezelnek. Szerintem a dolognak a lelki része a legnehezebb, legalábbis nekem, de a kapcsolatunknak sem tett jót. Már gondolkodtam rajta, hogy itt (jelenleg Angliában élünk) megkeresek egy támogató csoportot, hátha a sorstársak segítenek ezzel a problémával megbírkózni.


Spontán: én nem biztos, hogy bevállalnék egy hormonpótló terápiát, bár valamennyi stimuláción én is átestem. Én még a lombiktól is ódzkodtam, bár, ha sikerült volna elrendezni, akkor azért belevágtam volna. Az ösztrogén pótlásnak is meg vannak a maga veszélyei.

2014. aug. 19. 22:11
Sziasztok! A napokban regisztráltam ide. 39 éves vagyok. A problémáim kb. 5 éve kezdődtek, alig-alig volt menstruációm, volt, hogy 1,5 évig semmi, aztán csak barna foltocskák, 2 éve teljesen száraz vagyok. Járkáltam én dokikhoz, de volt aki félrekezelt, volt ahol azt mondták semmi bajom, volt aki nem foglalkozott velem, mert túl problémás eset vagyok neki, volt aki nem merte kimondani a diagnózist. Végül a napokban mondták ki véglegesen, korai petefészek kimerülésem van, túl vagyok a klimaxon. Még nem szültem gyereket, és nagy valószínűséggel már nem is lehet. Kb. 10 évvel fiatalabbnak nézek ki a koromnál, testalkatom mint egy tinié, viszont ezek szerint belülről ez nem mondható el (bár a rendszeres sportnak köszönhetően minden szervem jól működik). Érdekelne, hogy van-e köztetek olyan, aki hasonló problémával küzd. Bevállalta-e a hormonpótló terápiát? Van-e valamilyen természetes megoldás a hormonpótlás helyett, amivel ki lehet védeni a sejtek korai elöregedést és a kockázatokat? Hogy tette magát túl ezen lelkileg? Előre köszönöm a válaszokat!
6. AgentA (válaszként erre: 5. - VendrinerPiroska)
2014. aug. 18. 13:59

Szia!Köszönöm szépen, hogy írtál. A Te problémádról még nem is hallottam, de elég szomorú, hogy már ilyenek léteznek...

Veled így mi a helyzet? Lehet valamilyen módon babád? Vagy le is tettél róla?

Köszönöm szépen a fórum ötletet, jelentkeztem tagnak. Hátha...

5. VendrinerPiroska (válaszként erre: 2. - AgentA)
2014. aug. 13. 22:20

Szia! Nekem ugymond DOR-om (diminished ovarian reserve) van, ami, sajnos, nem sokban különbözik a POF-tól az eredmény tekintetében.

Van egy közepesen aktív fórumunk, az Alacsony AMH - lombik, ahol a lányok foglalkoznak a donor témával is. Tekintetbe véve a donor kérdés nagyon leszabályozott és korlátozott helyzetét Magyarországon, többen felvették már a kapcsolatot Csehországi meddőségi klinikákkal, ahol a petesejt adományozás engedélyezi a törvény nem csak rokonok számára. Igaz nem olcsó, de sajnos semmi nem az, ha az embert ez a probléma érinti. Szóval szeretettel várunk a fórumban és biztos van, aki némi gyakorlati infot is tud adni.

4. AgentA (válaszként erre: 3. - NomNom)
2014. aug. 13. 16:01
Igen, elfogytak. Mindenki egy bizonyos mennyiségű petesejttel születik és úgy látszik nekem nem volt oly sok. Vagy sok volt, de gyorsan távoztak is...
2014. aug. 12. 13:20
Elfogytak?? :O :S
2014. aug. 12. 13:07

Sziasztok!

Remélem nem haragszotok, ha tegeződve írok, így sokkal könnyebb.

42 éves vagyok - papíron. Testben, lélekben 30 :). Ez viszont sajnos a petesejtjeimet nem nagyon érdekelte és úgy döntöttek, hogy elhagynak úgy kábé 10 évvel ezelőtt... Akkoriban még nem volt szó gyerekről, de nem is akarok hosszasan belemenni a témába, nem az eleje a lényeg, hanem a vége, hogy kiderült POF-em van... Ami azt jelenti, hogy saját petesejtből - mivel elfogytak - nem lehet babám.

Az érdekelne, hogy van-e itt még rajtam kívül olyan, akinek szintén ez a problémája volt/van, és hogy sikerült-e mégis valahogy, mondjuk donor petesejttel babáznia. Mert én nagyon szeretnék...

Köszönöm szépen előre is, ha írtok. A.

2014. aug. 12. 13:07
POFesekhez

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook