Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen problémákra hatásosak a sószobák? fórum

Milyen problémákra hatásosak a sószobák? (tudásbázis kérdés)


10. manó2000 (válaszként erre: 9. - NomNom)
2014. aug. 12. 19:00

Köszönöm a válaszokat!


Igen, ebben van válasz.

2014. aug. 12. 17:08

"A német sóbarlangokban folytatott vizsgálatok hasonló sikerekről számolnak be: a köhögés, az asztma, a szénanátha, az alvási zavarok, az allergiák, a neurodermitisz és más szervi betegségek rendkívül jól reagálnak egy többhetes sóbarlang kúrára." gondolom ezért ajánlják tüdőproblémákra is

És itt a mennyi ideig alkalmazzuk kérdésre is választ kapunk, több hétig is eltart.

8. NomNom (válaszként erre: 6. - 0a13a7d41c)
2014. aug. 12. 17:05
Hát nem tudom, lehet, hogy felénk az orvosnak ennyi az esze...? :)
2014. aug. 12. 16:22
Oké, hogy asztmások, allergiások, immunerősítés és egyéb felsőlégúti problémákra jó. Ezt én is el tudom olvasni. Csak arra lennék kíváncsi, hogy aki már igénybe vette, annak használt-e és ha igen akkor mennyi ideig...
6. 0a13a7d41c (válaszként erre: 5. - NomNom)
2014. aug. 12. 16:15

Ki küldi oda az asztmásokat, ki ajánlja??

Orvos biztos nem.


Ártani mondjuk valószínűleg nem árt az a kicsike sómennyiség ami ilyenkor a szervezetbe jut. Hiszen akkor a tengerparton élők kevesebb ideig élnének. Általánosságban véve nem élnek rövidebb életet, igaz hosszabbat sem.

Valószínűleg itt is csak a placebo hatás működik, hiszen semmiféle tudományos eredmény nem igazolja.


Amúgy a sófogyasztást most csökkenteni igyekszik a magyar egészségpolitika. Pl. leveszik a sószórókat az iskolai étkezőasztalokról.

2014. aug. 12. 14:40
Tüdőproblémák, pl. asztmásokat küldenek oda. Engem konkrétan nem, de tudok olyat aki volt. Nincs kötelező időtartam, hogy meddig járjon, csak ajánlották.
4. manó2000 (válaszként erre: 3. - 0a13a7d41c)
2014. aug. 12. 14:34
Igen, ezt olvastam, de arra lennék kíváncsi, hogy mi a tapasztalat.
2014. aug. 12. 13:58
Gyakorlatilag mindenre...az üzemeltetők szerint.
2014. aug. 12. 09:39

Sziasztok! Azt lenne a kérdésem, hogy aki járt sószobába, (porlasztott só) mennyi ideig kellett járnia, hogy valóban legyen hatása? Milyen problémákra volt tényleg hatásos?


Tudom, hogy vannak honlapok erről, de azokat szeretném megkérdezni erről, akik tapasztalták a hatását.

2014. aug. 12. 09:37
Sószobák hatásáról szeretnék érdeklődni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook