Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkoholista a családban, mit lehetne tenni, hogy befejezze az italozást? fórum

Alkoholista a családban, mit lehetne tenni, hogy befejezze az italozást? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
28. 13642b43c2 (válaszként erre: 23. - Böbe83)
2008. ápr. 13. 23:00
Azért foglalkozom szenvedélybetegekkel, mert érdekel és kihivásnak tekintem éppen azért, mert gyógyithatatlan. Természetesen nekem is van olyan betegem, aki nem iszik több mint 10 éve, de attól még alkoholbeteg. És minden elismerésem és tiszteletem annak, aki képes bármennyi időt is abstinensen élni.
2008. ápr. 13. 22:03
Én úgy gondolom,hogy ezek az emberek,akik ennyire isznak Önmagukat sem szeretik.A család rettegésben él,nem beszélve a gyerekek lelki sérüléséről.Én már mindent bevetettem próbáltam szép szóval,erélyesen odáig jutottunk,hogy már dolgozni sem hajlandó.Megszünt számára a világ 1-dolog érdekli hogyan tudja beszerezni a piát,mindeggy neki milyen áron,akár még lopni is képes.
2008. ápr. 13. 16:49
de hátha hamarabb elhatározza, ha látja hova süllyedt...nem állnak vele szóba sem
2008. ápr. 13. 16:19
Ha magától nem határozza el hogy abbahagyja az ivást,akkor senki nem tehet semmit.Ha feltételek szabunk pl.:nem láthathatja az unokát,vagy valaki mást,attól csak még jobban elkeseredik,hogy ő már nem kell senkinek,és még jobban fog inni.sztem ez elhatározás kérdése.
2008. ápr. 13. 13:03
Nekem anya miota az eszemet tudom iszik,bár állitja,nem alkoholista.3gyereket,3 unokát bukott el ez miatt,lassan már háza sincs,de nem érdekli.Mindenért minket,leginkább engem okol,szerintem képtelenség kigyógyulni belöle.Ö egyre többet iszik,nem érdekli semmi,pedig tudomására lett hozva,addig mig iszik,nincs családja.Nem kell unokának vennie semmit,többet vihet a kocsmába.Ennyi.Ez gyógyíthatatlan betegség.
23. böbe83 (válaszként erre: 22. - 13642b43c2)
2008. ápr. 13. 12:47

igaz, de attól még ismerhetek olyat, aki nem iszik tíz éve, és nem tartom alkoholistának, csak ő magát. és szerintem nem igaz, hogy lehetetlen leszokni.

nagyon fontos, hogy a társadalom mennyire toleráns Sajnos ma magyarországon, szinte elfogadott, hogy vki iszik egy-két sört egy kis röviddel...

Szerintem, ha eleve megvetnék, aki ilyen mértékben minden nap iszik, kevesebben jutnának el odáig, hogy nem tudnak kikecmeregni a kátyúból.

Mivel te ezzel foglalkozol és még nem láttál gyógyultat, furcsállom, h. még nem adtad fel.

Amúgy minden alkohol nélkül töltött év értékes, tehát nem lebecsülendő az az idő, amíg így élt, még, ha utána visszaesik is.

22. 13642b43c2 (válaszként erre: 19. - Böbe83)
2008. ápr. 13. 12:35
Nem véletlen, hogy az alkoholizmus a szenvedélybetegségek csoportjába tartozik. Soha enm gyógyul meg, csak esetleg élete végéig abstinens marad, azaz nem iszik, de soha sem lehet tudni, mikor kezdi el újból, és nem feltétlenül kell hozzá valamilyen ok, minden különösebb indok nélkül is elkezd inni. Olyan, mint egy rossz szokás, amit nem tud kitörölni az agyából. Az anonym alkoholisták között természetesen olyanok vannak, akik bizonyos ideje már nem isznak, de náluk is fennáll az esély, hogy bármikor visszaeshetnek.
2008. ápr. 13. 10:27
Kutyából nem lesz szalonna....lehet hogy abbahagyja egy időre , de utána biztos újból csinálni fogja...
20. böbe83 (válaszként erre: 10. - Rantidi)
2008. ápr. 12. 20:14

Szerintem ezt nem így érdemes csoportosítani. Vannak a problémaivók, akik, ha vmi van így oldják a faszültséget.

vannak a mindennap kicsit ivók, ami állítólag nem káros,

a nagyivók, akik egy egy bulin filmszakadásig...

és ezekből lehetnek később az alkoholisták, amikor már naponta többet is isznak.

2008. ápr. 12. 19:58

Nagyon lesúlytó a véleményetek. És sokmindenben igazatok van. Én szerencsére láttam több olyan alkoholistát is, aki meggyógyult. Mind az anonym alkoholistákhoz jártak. És számolgatták hány éve, napja stb nem isznak.

Szerintem a család segítő szerepe nem abban merül ki, h. mellé állok, hanem, hogy megmondom, h. ez így nem mehet tovább, nagyon szeretünk, de szenvedünk a te betegséged miatt, és nem vagyunk hajlandók ezt tovább tűrni. Ahol, ezeket a gyógyult alkoholistákat megismertem ott egy doktornő beszélgetett velük sokat, mielőtt elmentek a csoportba. És ez annyiban volt jó, hogy egy kívülálló mondja el., mit lát. minek mi lesz a következménye. Sajnos nem minden családorvos ilyen gondoskodó...

2008. ápr. 12. 19:49

Ismertem olyan alkoholistát, aki már az árokban fetrengett és meggyógyult. Tudod miért? Hívő lett. Azóta Ő vezeti a Református Egyház által támogatott gyógyulni kívánó alkoholisták szervezetét. Majdnem mindennap beszélek vele.

Legalább olyan állapotban volt már, mint a volt férjem. Csak Ő hitt benne, hogy meg fog gyógyulni.

De ismerek még egyet. Anyósom volt férjét. Ő is kemény alkoholista volt. 4 hónapig volt intézményben ez (10 éve) és azóta egy kortyot sem ivott. Utána került krízishelyzetbe, mert meghalt a lánya és még sem ivott. Kevés aki meggyógyul, de van kiút belőle.

Sajnos sikerült a férjem révén rengeteg alkoholistát megismernem, mert Dömösön az Ő kedvéért eltöltöttem egy hetet.

2008. ápr. 12. 19:48

Az alkoholista és a kábítószeres soha ne gyógyul meg - csupán "TÜNETMENTES" állapotot lehet elérni náluk. De az első kudarc után, ami éri őket, ugyanott folytatják, ahol abbahagyták. Mindegy, hogy az egy hónapja, vagy 25 éve volt.

Gyógyíthatatlan betegség. Ez az én véleményem.

16. 13642b43c2 (válaszként erre: 14. - Ne add fel)
2008. ápr. 12. 19:31
Én lassan 9.éve foglalkozom alkoholistákkal és még egyetlen egyet sem láttam meggyógyulni, krizishelyzetben mindegyik inni fog.
15. 9778ca1817 (válaszként erre: 14. - Ne add fel)
2008. ápr. 12. 19:25

De naív vagy. Kijön néhány hónap múlva, és akkor mi van? A világ nem változott meg az ő kedvéért.

Hány alkoholistát ismertél már?

2008. ápr. 12. 18:53

Meg lehet gyógyítani csak akaraterő, pszicháteri elbeszélgetés kell és olyan helyen ahol hónapokig nem tud alkoholhoz jutni.

Fel kell tárni azt a lelki problémát, ami az alkoholfüggőségét okozta.

13. Livia38 (válaszként erre: 4. - 9778ca1817)
2008. ápr. 12. 18:36

haragszom azokra is, akik csak néhány sablonos "észosztogatásra" képesek


ez most nekem szólt?

Köszi, amugy nem igazán értem.

2008. ápr. 12. 18:32

Sajnos az alkoholbetegség mint minden szenvedélybetegség gyógyithatalan. De szinten lehet tartani az absztinenciát. Azaz, egy alkololista bármikor bármiyen élethelyzetben visszaeshet, mert az első dolog, lehet az bánat vagy öröm, biztos az alkoholhoz nyúl, neki ez a probléma megoldása és igy tud ünnepelni.

Természetesen segiteni neki lehet, ha az egész család összefog és ha ő maga is akarja.

Az elvonókúrák és különböző intézetek csak akkor segitenek a későbbiekben, ha rendszeresen kontrollokra jár egy addiktológushoz, aki a szakember ebben a témában. Egy rendszeres kontroll psychiáternél lehetővé teszi a problémák megbeszélését szinte napi szinten, és ha jó az orvos-beteg kapcsolat, akkor vészhelyzetben még segiteni is lehet egy hirtelen kórházi beutalással még mielőtt visszaesne az illető.

Vannak gyógyszerek is, aminek a szedése az alkohol utáni vágyat csillapitják, de ehhez is orvosi kontroll kell. Kontroll nélkül és a család támogatása nélkül egy alkoholista elveszett ember.

2008. ápr. 12. 18:26
Előttem tulajdonképpen már mindent leírtak. Az alkoholizmus egy betegség. Előfordul, hogy más pszichés betegség pl. depresszió, szorongás, skizofrénia kísérő jelensége, amikor az illető a félelmei elől menekül az italhoz. Tény, hogy amíg az illetőnek nincs betegség tudata, és pl. be sem ismeri az alkohol problémáit, addig nincs mit tenni. Ha eljut oda, hogy változtatni szeretne, akkor orvosi segítséggel és családi hátérrel, hatalmas nagy türelemmel és szeretettel tünetmentessé válhat, de élete végéig alkohol beteg marad.
2008. ápr. 12. 17:58

lányok az a baj,hogy hajlamosak vagytok a fiúkat egy kalap alá venni.a piásokat meg pláne.három féle 1.van.aki abszolút nem iszik:vmiért az is beteg!

2.van a részeges:ha akar iszik,ha nem akar nem.

3.van az alkoholista,ha akar,ha nem,iszik.

a többség a 2.csoport,innen átbillenhet ide is,oda is.a kérdés,hogy miért is iszik.általában keresd a nőt,a női piások /általában bor,likőrbor/viszont a pia ízéért.nna,most mi is van?ezt nem én találtam ki,statisztika és neves alkohológusok szerint is így van.a nagy igazság,kétféle állatfaj képes magát beleölni az alkoholba,a muslica és az ember.

9. ipi
2008. ápr. 12. 17:41
Ez sajnos nekem is érzékeny probléma. De mire rájöttem, hogy mi zajlik a szüleimnél, már mondhatom, hogy késő volt. Az ország ellentétes felén lakunk, egymástól messze, és hiába mondtuk sokszor a testvéremmel a helyzetet, tagadta az anyukám. Sajna amíg nem ismeri be, addig ez már így marad. És már nem fogja, xx év ivás után. Szerintem arra sem emlékszik mikor és miért kezdte. Csak tönkrement a család. Csak az én életem lett tőle szomorú és miegymás. Nehéz elviselni távolról is. Az életszemléletet is, amit belém sulykolt ennyi éven át. Sajnos én nem tudok Neked okosat mondani.
8. hermina.t (válaszként erre: 6. - 9f997d4027)
2008. ápr. 12. 17:30
az én apukám is italozott. az elsö elvonókura után, eltelt egy pár év és visszaeseett. a második elvonóra magátol mentél mert anyu kerek perec megmondta neki hogy vagy az ital, vagy a család. a 2 eggyütt már nem mehet. egy ember végett nem mehet tönkre idegileg egy család, ehhez senkinek nincs joga. ö szerencsére minket választott. azóta minden jó. ha ö maga nem akar meggyógyulni akkor sajnos lerántja a családot is magával :( nállunk is voltak tragikus helyzetek, amiket nem kivánok senkinek, azért sokat türtünk neki, DE MEGÈRTE
2008. ápr. 12. 17:21
Sajnos néha az sem elég,hogy belátja az illető,hogy alkoholista. Mert van olyan,mint az én apám,aki tudja,hogy az,de nem érti,hogy ez miért baj?
2008. ápr. 12. 17:15
Reménytelennek látok minden próbálkozást,vitettem már elvonóra is 2-szer.Mikor hazajött az volt az első gondolata hogy berúgjon.Most nyelőcsőfekélyt állapítottak meg nála,de még ez sem riassza el az ivástól,pedig még csak 38-éves.Lassan belerokkan az egész család ebbe a borzalomba.
5. 9778ca1817 (válaszként erre: 3. - Ne add fel)
2008. ápr. 12. 17:07

:( Részvétem.

Sajnos az igazi, vérbeli alkoholizmust nem lehet gyógyítani. Benntlakásos intézmény nem megoldás. Vagy a lelküket gyógyítják meg, vagy semmit.

4. 9778ca1817 (válaszként erre: 2. - Livia38)
2008. ápr. 12. 17:03
Az én gyerekkori szerelmem beismerte a függőségét, utánna a "hozzátartozók és a szeretet" erejével "ellenállás" nélküli elvonókúra után, pont 38 éves korában, sikerült magát átinni a túlvilágra. Azóta is haragszom rá, és haragszom azokra is, akik csak néhány sablonos "észosztogatásra" képesek:(
2008. ápr. 12. 16:59

Az én férjem alkoholmérgezésben halt meg. Az utolsó éveiben már csak annak élt. Mindent kipróbáltunk. Volt többször elvonón nem segített.

Elvittem Dömösre a Református Egyház által támogatott intézménybe, amikor visszajött még jobban ivott.

Véleményem szerint ha Ő nem akarja saját maga miatt abbahagyni nem fogja. Beszéltem egy pszicháterrel akkor és azt mondta, hogy az agyában már az alkohol az úr, és józan pillanatában tudja, hogy rosszat csinál, de amikor kezd kiürülni a szervezetéből az alkohol akkor mindent megtett érte, hogy megszerezze, akár még verekedés árán, vagy bármi áron is.

Az alkoholizmus nagyon nehéz gyógyítani, állítólag az alkoholisták 9-10% tekinthető gyógyultnak. A családnak segítenie kell, de egy biztos, hogy nem mehet a család egészségének a rovására. Kell keresni egy olyan intézményt, ahol több hónapig is bent tartják. Nem elvonóra gondolok. Az alkoholistáknak általában lelki problémájuk az, hogy nem mernek szembenézni a gondjaikkal. Vannak ilyen intézmények kérdezd meg az orvost, vagy nézd meg a neten.

2008. ápr. 12. 16:38

Tudod az a baj az alkoholizmussal és minden egyébb függöséggel, hogy addig ugy sem lehet segiteni amedig maga a függöbeteg be nem ismeri magának a függöségi viszonyát. Ha az illetö tudja akkor ez már fél siker, akkor a hozzátartozok és a szeretet ereje sokat tud segiteni az elsö lépések megtételében. Ha tul nagy nyomás éri az ilyen embert, akkor biztos, hogy ellen áll, de szép szóval türelemmel és szeretettel sokat segithetünk nekik. Ès, ha sikerül rávenni egy elvonókurára, akkor talán hosszútávon vagy akár örökre is lerekja az italt.

Bizni, szeretni és támogatni!!!

2008. ápr. 12. 16:24
Alkoholista a családban, mit lehetne tenni, hogy befejezze az italozást?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook