Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kórházban szájsebészeten végeznek altatásban foghúzást? fórum

Kórházban szájsebészeten végeznek altatásban foghúzást? (tudásbázis kérdés)


30. amanda58 (válaszként erre: 27. - Kangaroo Island)
2014. aug. 11. 15:53

Elmegyek. Ezen a héten mindenképpen felhívom az orvost, és kérek időpontot, valahogy csak túlélem.

Anyukámnak húzták ki a gennyes fogát is, és semmi baja nincs. :)

Tudjátok, inkább fájjon addig ameddig kihúzza, mint hogy több napig szenvedjek vele, és hát.. előbb-utóbb el kell mennem és én is sokáig halasztottam ám, de szerintem most jött el az idő. :)

29. amanda58 (válaszként erre: 28. - Nbandus)
2014. aug. 11. 15:51
Elég költséges, és nekem most nincs ennyi pénzem, így marad a rendes fogorvos. :)
28. nbandus (válaszként erre: 22. - Kangaroo Island)
2014. aug. 11. 15:44
Egy fogamért nem fizetnék 100 ezret vagy altatnám el magam, pedig gyűlölök fogorvoshoz járni, és már a gondolatától összef***om magam...:) De 3 bölcsességfogamat ki kell szedetnem. Na ahhoz már engem is altassanak/bódítsanak el, mert egyrészről egyben le van tudva, másrészről nem szenvedem végig...
27. Kangaroo Island (válaszként erre: 25. - Amanda58)
2014. aug. 11. 15:41
Ügyes legyél, én abszolút átérzem a helyzetedet és felnézek rád, ha elmész :-D
2014. aug. 11. 15:41
Ha értelmi fogyatékos vagy,akkor ingyenes a Mária u.-i szájsebészeten, de ha nem, akkor sokat kell fizetni magánrendelőben, és ott sem mindegyikben vállalják.
25. amanda58 (válaszként erre: 22. - Kangaroo Island)
2014. aug. 11. 15:38
Hát, nekem is megérné, de ha más lehetőség nincs, akkor ez lesz. Sok erőt veszek és elmegyek.
24. amanda58 (válaszként erre: 21. - NomNom)
2014. aug. 11. 15:38
Értem, és ezt mennyire érezted, vagy fájt? :)
23. amanda58 (válaszként erre: 20. - Nbandus)
2014. aug. 11. 15:37
Egyenesen van nőve. Csak már 2 hete ezen kattog az agyam, és mindenképpen el kell mennem, mert jobban szuvasodik és annál rosszabb. Jövőhétre szerintem már kérek időpontot, de előtte a szájsebészetet megkérdezem, ha nem sikerül, akkor most egy doktornőhöz megyek, mert eddig férfinél voltam.
22. Kangaroo Island (válaszként erre: 20. - Nbandus)
2014. aug. 11. 15:33

hát ha az ember annyira fél a foghúzástól, hogy el se mer menni, akkor hidd el, megér egy fog is altatást, nekem megváltás lenne az biztos. :-D

nincsenek rossz fogaim, de a bölcsességfogaimat nem érem el a fogkefémmel, így a fognyak már kezd szuvasodni, ki kell húzni és baromira félek tőle, pedig a fúrást injekció nélkül szoktam kérni, mert az injekciótól is félek... :-D

21. NomNom (válaszként erre: 16. - Evid)
2014. aug. 11. 15:28
Nekem se akart kijönni úgy, ahogyan azt ő elképzelte. Végül fél órán keresztül fúrózta, hogy kettétörjön és úgy ki tudja szedni. :D
20. nbandus (válaszként erre: 14. - Amanda58)
2014. aug. 11. 15:26
1 cm-es fogat simán ki tud majd húzni a fogorvos, és ha egyenesen van nőve, szerintem vésni se kell. Egy fog tényleg nem ér meg egy altatást... 3-4 már igen :)
2014. aug. 11. 15:24

Most olyan érzésem volt, mintha bele nyílalt volna.

Szerintetek attól fájhat, hogyha sokat foglalkozok ezzel, és bemesélem magamnak?

18. amanda58 (válaszként erre: 16. - Evid)
2014. aug. 11. 15:22

Akkor Te elég bátor vagy. :)

Szerencsére nekem bölcsességfogat még nem húztak, és nem is kell, de ettől most nagyon félek.

Pláne, hogy le van törve..és lehet vésés lesz a vége, rossz tapasztalatok.

De hát annyi időt csak ki lehet bírni.

17. amanda58 (válaszként erre: 15. - Kangaroo Island)
2014. aug. 11. 15:20
Igen, az pedig túl drága lenne nekem, így lehet marad a sima húzás, és tűrni a fájdalmat vagy a kellemetlenséget.
16. evid
2014. aug. 11. 15:20
Szombaton húzták 2 bölcsességfogam, féltem, de semmit nem éreztem az egészből, pedig az alsó fogam gyökerét pár percig keresgélte, mert visszahajlott a 7-es fogam alá. Amikor éles fájdalmat éreztem, kaptam még érzéstelenítőt. Vidéki vagyok, ebben a rendelőben vállalnak altatást is.
15. Kangaroo Island (válaszként erre: 13. - R-iett)
2014. aug. 11. 15:16
van az 100ezer is csak az altatás, legalábbis Bp-n... most néztem :-(
14. amanda58 (válaszként erre: 13. - R-iett)
2014. aug. 11. 15:15
Rendben. Akkor azt hiszen erőt kell vennem magamon, és altatás nélkül túlélnem a foghúzást, de most másik fogorvoshoz megyek. Szerintetek, hogy le van törve a fogam,és kb. 1 cm van kint, úgy ki lehet húzni? Igaz, ha jól tudom, akkor a másik fele a fogamnak megvan. Metszőfog ha minden igaz, bár ezekkel nem vagyok képbe sajnos.
13. r-iett (válaszként erre: 1. - Amanda58)
2014. aug. 11. 15:12

Jó pár magánhelyen altatásba is lehet kérni....átlag 50-60ezer az altatás + a kezelések amiket közbe elvégeznek.

A kórházba nem fogják úgy megcsinálni ahogy te akarod.

12. amanda58 (válaszként erre: 10. - Kangaroo Island)
2014. aug. 11. 15:05

Töméssel nincs gondom, azt altatás nélkül is bevállalom, de a húzástól félek nagyon.

Este is csak erre gondolok, és már nem tudok aludni,ezért mindenképpen el kell mennem, és olyan érzésem van, mintha fájna, de lehet csak bemesélem magamnak, mert csak erre tudok gondolni.

11. amanda58 (válaszként erre: 9. - Nbandus)
2014. aug. 11. 15:04

Erre gondoltam.

Ha más lehetőség nincs, akkor túlélem valahogy az altatás nélkül...

De azért megkérdezem.. hátha, lesz szerencsém.

10. Kangaroo Island (válaszként erre: 7. - Amanda58)
2014. aug. 11. 15:01
altatásban csak húznak, mert ott nem kell ráharapni a tömésre, csak kihúzzák és kész, tömést inkább éber szedációval csinálnak, az annyi csak, hogy benyugatóznak és nem emlékszel semmire vagy majdnem semmire.
9. nbandus (válaszként erre: 1. - Amanda58)
2014. aug. 11. 15:01
Mit jelent az, hogy a többit is megcsináltatnád? Azért nem fognak szerintem altatni, hogy egy fogadat kihúzzák, 1-2-t meg betömjenek, erre fogadni mernék. Több bölcsességfogat állítólag húznak ki altatásban, de ahhoz is ki kell fogni olyan dokit, aki ezt támogatja...
8. amanda58 (válaszként erre: 6. - Kangaroo Island)
2014. aug. 11. 14:55

Igen, recsegés-ropogást is hallottam, és azt ahogyan húzza, és kijön... rossz volt az érzéstelenítés és félek, hogy megint az lenne. De akkor meg altatásba mindet megcsináltatnám.

Nekem ez lenne a legjobb.

7. amanda58 (válaszként erre: 5. - NomNom)
2014. aug. 11. 14:54

Sajnos nem, és ahogy megfogta a fogóval, és mondtam, hogy fáj, de csak húzta tovább, hogy mindjárt kint van, de az a mindjárt volt vagy 2-3 perc. Azóta hozzá félek elmenni, vagy egyáltalán fogorvoshoz, ráadásul, ez elég rendesen le is van törve.

Akkor megkérdezem, remélem ingyenesen megcsinálják, mert az összes fogamat szeretném. Altatásban jobb lenne nekem. Én is diák vagyok még. :)

2014. aug. 11. 14:52
ismerős a szitu, nekem bölcsességfogam van amit ki kellene húzni, nem rossz, de ki kell húzni, de az istenért se merek elmenni, mert a másikat mikor húzták rettenetes volt, vagyis nem volt rettenetes, de a recsegés-ropogás nem volt jó...én is szeretném altatásban szívem szerint, lefeküdjek, felkeljek és volt fog, nincs fog :-D
2014. aug. 11. 14:50

Uh bakker... :S Akkor nem jól érzéstelenítette.

Nekem ingyenes lett volna, ha altatásban kérek többet. Szerintem ha elmondod mi a gond és tényleg többet kell, akkor szájsebészeten meg kell, hogy csinálják. Mondjuk én diák voltam, nm tudom az számít-e.

4. amanda58 (válaszként erre: 2. - NomNom)
2014. aug. 11. 14:47

Köszönöm. Összes fogamat megcsináltatnám. Nekem olyan 1,5 éve húzta ki a fogamat a fogorvos, de nagyon fájt, és mindent éreztem, és rossz emlékeim vannak így ezzel kapcsolatban, és a fájdalom küszöböm is nagyon alacsony. De majd a kórházba megkérdezem akkor, esetleg van itt olyan, akinek már volt?

Azt nem tudom, kórházban ingyenes?

2014. aug. 11. 14:45

Mármint úgy értettem, ha több fogadat egyszerre...

Nekem anno mondták, hogy vagy a 4 bölcsességfogat egyszerre altatásban, vagy egyet érzéstelenítéssel. De nekem csak az egyikkel volt problémám, tehát az utóbbit választottam.

2014. aug. 11. 14:44
Ha többet szeretnél, akkor szerintem kérhetsz. Na meg pénzért szintén megcsinálják. Nekem is vagdostak/véstek már, szerintem ha a doki jól érzésteleníti be, nem szabad érezni. Én totál jól voltam, utána egy órával kezdtem érezni, mintha jól állon vágtak volna kocsmai verekedés közben... de műtét közben nem éreztem.
2014. aug. 11. 14:37
Az a helyzet, hogy van egy rossz fogam, ami enyhén kezd fájdogálni, vagy már bemesélem magamnak, hogy fáj, és le van törve, tehát olyan 1cm lehet kint, és félek a véséstől, mind a foghúzástól, rossz emlékek miatt, más miatt már húzták ki a fogamat, és elég rossz élmények vannak hozzá, és akkor a többi fogamat is rendbe tetetném. Van ilyenre lehetőség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook