Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neurológiai vizsgálat 16 hónaposan fórum

Neurológiai vizsgálat 16 hónaposan (beszélgetős fórum)


1 2
35. fagyii
2014. aug. 28. 07:16
Továbbra is mondom, nem vitatom a hatékonyságát bizonyos tünetek esetében, viszont a fórum indító leírása alapján, látatlanban ez nem annak tűnik. És a gond nem az, ha megosztod a tapasztalataid, hanem az a hozzáállás, hogy bármit mond a neurológiai vélemény, vigye el a gyereket... ha a neurológus nem javasolja, az valószínűleg nem véletlen.
34. Durciful (válaszként erre: 33. - Fagyii)
2014. aug. 27. 05:20

Én itt nem egy kultuszz képviselek. Én egy anyuka vagyok, aki a személyes tapasztalatát írta le. Ha valaki azt bármilyen okból félreérti vagy félre magyarázza, az önmagát fejezi ki és nem az én, vagyis a mi esetünket.

A dévény gyógytorna kiváló hatással van az izomzat működésére, valamint babakorban az agy fejlődésének stimulálására. Én megtapasztaltam ezt a saját babámon, sok más babán is, akik ugyanoda jártak gyógytornára, ahova mi. Még súlyos születési hipoxiás babák is képesek csodás fejlődésre általa. Persze, tudom, van az az eset, amin ez sem segít, de a topikindító nem ez az eset lesz. Nekem a dévényes azt mondta, a leghatékonyabb az első életévben, az idegrendszeri fejlődés tekintetében, utána már lassabb a hatása. Nekem van egy felnőtt ismerősöm is, aki autóbalesetben súlyos végtagsérülést szerzett és dévény gyógytornász segített neki megtanulni járni a megrövidülések okozta problémák miatt.

33. fagyii (válaszként erre: 32. - Nbandus)
2014. aug. 25. 01:35
Pedig elhiheted. De nem szándékozom dévény-ellenes beszédet tartani, az eredményességét én is elismerem, csak a körülötte lévő "kultusszal" nem értek egyet. És nem csaka levegőbe beszélek, én magam is mozgássérültek fejlesztésével foglalkozom.
32. nbandus (válaszként erre: 31. - Fagyii)
2014. aug. 23. 18:35
Nehezen tudom elkepzelni, hogy valakire rossz hatassal legyen egy gyogytorna. Mi pl lattunk egy 1,5 eves kisfiut. Agyverzessel szuletett, ennyi idosen csak hanyattfekudt es meg se moccant. Mikor par honap mulva mentunk konrrollra, a kisfiu mar jart. Szoval azert eleg sok pozitiv pelda van... egy vizit meg nem art senkinek...
31. fagyii
2014. aug. 21. 13:14
A dévényes sem csodatevő, és nem minden problémára megoldás. Attól, hogy nektek jó volt, nem mindenkire van jó hatással.
30. Durciful (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2014. aug. 17. 13:11
Vidd le egy dévény gyógytornászhoz is, bármit is mond a neurológus. Bár egy kicsit késő a dévényezéshez, tudom, de nálunk csodás volt a hatása. A kisfiamnak elmacskásodott a nyaka a pocakban a kicsi hely miatt, ha nem veszem észre a tüneteket időben, ő sem fejlődött volna jól. 3 hónapos korától jártunk dévényezni, ő most 15 hónapos, már nagyfiús mozgással, szalad és egész nap meg sem áll. Ne add fel! Minden rendben lesz.
29. Sopianae (válaszként erre: 28. - BlueJasmine)
2014. aug. 16. 10:41
Leginkább én vagyok a kicsivel, mert mióta itt vagyok, anyjaként néz rám és sokszor volt, hogy csak tőlem fogadta el az ételt. Sokat fejlődött mellettem és még szerintem fog is.
28. BlueJasmine (válaszként erre: 27. - Sopianae)
2014. aug. 16. 10:25
Az még nem jogosítja fel őket,hogy mindenbe beleszóljanak. Nyilván így eltiltani nem tudod az unokájuktól,de ha úgy látod jónak,maradjon ott veled... Ne legyen a nagyszülőkkel kettesben... A pici nevelésébe meg abszolut semmi beleszólásuk nincs,mert hogy még csak rokoni kapcsolatban sem fognak állni vele...
27. Sopianae (válaszként erre: 26. - BlueJasmine)
2014. aug. 16. 10:22

A gond, hogy velük élünk. Hiába a 4 szintes ház, folyamatosan mindenbe beleszólnak. Most szeretnénk beépíteni a 4. szintet, hogy teljesen külön legyünk és ha kell zárjuk a fenti részt, mert lépcsőházasra lett anno építve.

A fiam nem tőle van, de majdnem jobban várja, mint én :) Abba meg semmi, de semmi beleszólásuk nem lesz.

26. BlueJasmine (válaszként erre: 25. - Sopianae)
2014. aug. 16. 00:05

1.: Úgy látom fontos neked a kislány, mert próbálsz érte kiállni. Tulajdonképpen az Apjának van hozzá a legtöbb köze,ha a gyerek érdeke ezt kívánja, gondolom,de nem próbálkoztam ilyesmivel, akkor el lehet tőlük tiltattni,mivel rossz hatással vannak rá,illetve gondolom legalább olyat lehet, hogy csak a ti felügyeletetek alatt lehessenek vele! Vagy legalább minimális mennyiségben... De passz,mert nem foglalkoztam sosem ilyesmivel.

2.: ha jól értelmezem (3 hónapja vagy a pároddal), akkor nem az övé a babád,akit vársz,ergo Anyósnak 0 a négyzeten köze van hozzá!

3.: nem vagy köteles ezt eltűrni, ha odamennek hozzátok egyszerűen penderítsd ki őket! Gondolom nem ők a hivatalos gyám,ezért nem sok közük van a dologhoz. Ennyi az egész...

2014. aug. 15. 09:01

Szent Kristófba és Szabó Vali vizsgálta, aki elküldte a kislányt a Fehérvári útra audiológiára.

Mindkét helyre vissza kell menni. Pszichológus is fog vele játszani fél órát.

Semmit nem tudok pontosan, mert anyósom nem engedte, hogy velük menjek és sok dolgot nem is tud és nem is mondott el.

Ami a legrosszabbul esett az ambuláns lapon, hogy a kislány a nagyszüleivel és az édesapjával él. Kislányom és én ki voltunk felejtve. Kihangsúlyozta, hogy elsején is ő fogja vinni. Ettől függetlenül párom vesz ki szabit és ketten fogjuk vinni (illetve visszük még a lányom és az újszülöttet is, mert nálam sajnos senki nem ismeri jobban a kislányt.)

Ütögeti a fejét, dörgöli egyik kezével fogja a másikat és úgy.... Ilyeneket kihagyott.

Kérdeztem, hogy a lábfejét nézték e, de nem tudta megmondani... Ortopédusra is szükség lesz, mert mindig be vannak hajlítva a lábujjai. Sokszor minden előzmény nélkül keservesen sír, mint egy csecsemő. Elfelejtette közölni, hogy sokat teszi kiságyba és néz tévét, pedig egyes reklámoktól fél, de hát ezt is nehéz neki észrevenni meg azt is, hogy a híradó és egyéb sorozatok nem egy gyereknek való. Bár nekem is könnyebb lenne, ha letenném a kiságyba és bekapcsolnám neki a tévét.

Játék közben max velem az emkettőt nézheti, de majd 1 órát és csak az állatkert a hátizsákbant.


tegnap kitalálta, hogy reggelire egy 16 hónaposnak kakaót vagy tejet kell reggeliznie. Tegnap is 6 után ébren volt a gyerek és nem kapott semmit sem. Cumisüvegbe vitt (8 után indultak) 150ml tejet. Hazajöttek alig bírtam jóllakatni a gyereket és vigasztalni, de reggel nem szólhattam egy szót sem.

A szobájába meleg van, de plüss rugiba kell aludni body-val, pléddel betakarva. Hát az én újszülötten fog aludni bodyba és hálózsákba. Igaz már abba is próbál beleszólni pedig még meg sem született, de a párom kiállt mellettem. 4 múlt a lányom és kétszer volt beteg (hörghurut) és szépen fejlődik és nem azért, mert anno valamit rosszul csináltam.


Abbahagytam a panaszkodást, mert csak felhúzom magam.

24. fildus
2014. aug. 14. 19:28

Majd érdekelne mire jutottatok, kinél voltatok?

Nekem a László kórházban van jó gyerekneurológusom!

2014. aug. 12. 16:27

Úgy néz ki a mai ctg vizsgálatom után, hogy én is el tudom vinni a kislányt orvoshoz, ami azért is jó, mert dokumentálom napról napra a tevékenységét és kéthetente leírom a változásokat.

Tegnapi nap beszéltem a párommal és bölcsibe nem engedjük vissza a kislányát én is tudom vinni fejlesztőkre és amíg foglalkoznak a kislánnyal, addig tudok foglalkozni az újszülöttel. Kiderült, hogy a szomszéd településen van ingyenes mozgásfejlesztés.

Anno jártam babamasszázsra a nagylányommal és most elkezdtem a kicsinél is a masszázst, hátha jót tesz a kicsi lábának és amúgy is frissítő.

22. körömvirág (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2014. aug. 12. 14:48

Jajj! A vizsgálatra pedig nagyon jó lenne, ha legalább Te el tudnál menni. Sok mindent kérdezni fog az orvos és lesznek javaslatai is, nem csak vizsgál. Nem biztos, hogy Dévény torna kell, majd a szakvélemény után okosabbak lesztek...vagy nem :( H "csak" szimpla lemaradásról van szó, mert nem foglalkoztak vele az életkorának megfelelően, akkor könnyebb a helyzet, ezen otthon is sokat javíthattok, de persze ehhez elég idő és türelem kellene. Nagyon jó gyógytornászok is vannak, akik mutatnak otthon végezhető, fejlesztő gyakorlatokat, az is szokott használni, és nem olyan drága, mint a Dévény.


Nem irigyellek mindenesetre, hamarosan szülsz, a pároddal 3 hónapja vagy együtt, a kislánnyal pedig ilyen gondok vannak, ráadásul a párod családja úgy tűnik eléggé ellenséges veled.


Kitartás!

2014. aug. 12. 14:04

Szegény kislánynak nem lesz könnyű. Sok szeretet vegye körül és ha tudsz akkor kompromisszumot köss a nagymamával. De ne lássa a veszekedést. A gyógytornászok majd helyrehozzák a mozgását. Valami biztos hogy van nála, mert kórjelző ha a lábfej, nagylábujj járásnál nem a járásnak megfelelően mozog. De semmiképp se járassátok és nem is kell még járnia Neki mindaddig, amíg nem tud stabilan ülni.

Maradandó sérülése pszihésen lehet de remélem nem lesz. A férjem hasonló környezetből jött. Sajnos nem tudok segíteni rajta. Az élete ráment erre a nem megfelelő agya-gyerek kapcsolatra, és közvetve az egyém is. :(

2014. aug. 12. 08:59
Visszatérve a vizsgálatra, alaposan ki fogja kérdezni a mozgásáról a nagyszülőket, és meg is kell majd csinálnia feladatokat, talán még fejlődéspszichológiára is elküldik.
2014. aug. 12. 08:58

Hú...

Szerintem ne aggódj, egy jó neurológus látni fogja a problémákat, nem érdekli ki viszi el...

Sajnos él még a régi rendszer... Az én kisfiamnál anyukám mindig jött, hogy én járókában voltam, másfél évesen indultam el. Míg a kisfiam 10 hósan elindult, max alvásra használtuk a járókát. A neurológus biztos, hogy el fogja mondani magától, hogy ne tegyék járókába.

Rengeteg anyuka megoldja otthon a dolgokat két gyerekkel, sőt azt a picit általában nem is veszik fel bölcsibe, ahol jön a kistesó.

Tejet gondolom kap a bölcsiben..

A nullás tápszer szerintem már nem elég neki, 3-ast legalább kellene adni neki, és szerintem mehet 3 éves koráig a bölcsis tej mellett.

18. Chelsey (válaszként erre: 15. - Sopianae)
2014. aug. 11. 15:12
Ahelyett, hogy örülnének, hogy részt vállalsz az ő problémájuk megoldásában .. :(
17. Sopianae (válaszként erre: 16. - Nbandus)
2014. aug. 11. 15:09

Akkor tartanám ezt jónak, ha közöttük lehetne, játszhatna, felfedezhetné az ottani teret, játékokat.

Neurológus véleménye után mindenképp viszem tornára, bár a bölcsi is jelezte felénk, hogy szeptemberbe hívnak gyógypedagógust, aki külön foglalkozna a kislánnyal, de ajánlotték helyette a speciális intézményt is, ami mindenképp ki van zárva.


Úgy vélem a fejlődése azért van visszamaradva, mert az édesanyja a kislány 2 hónapos korában elhagyta a párom és ők nem tudtak vele annyit foglalkozni, mint amennyit kellett volna. Sőt az első két hónapba sem volt vele foglalkozva, mert a párom kelt fel hozzá éjjel, etette, itatta... amikor épp nem dolgozott.


Szóval itt nem betegség áll fenn, hanem csak foglalkozni kellene vele és nem úgy kezelni, mint egy 10-12 hónapos gyereket.


Holnap rákérdezek a dévény tornára a védőnőtől.

16. nbandus (válaszként erre: 15. - Sopianae)
2014. aug. 11. 14:52

Én mondjuk azt gondolom, hogy alapvetően jót kéne neki tegyen az, hogy gyerekek között van, sokkal gyorsabban kéne fejlődnie, és ott legalább nem szólhat bele a nagyi, hogy mit adnak neki enni. Viszont én még mindig a Dévény-féle fejlesztést ajánlom.

[link]

15. Sopianae (válaszként erre: 14. - Nbandus)
2014. aug. 11. 14:45

Nagyszülők dolgoznak. Nagypapa legkésőbb elmegy otthonról fél 3-kor és apuka 5ig dolgozik. 82 éves dédmamára meg felelőtlenség otthon hagyni arra az időre, aki nem tudja ellátni.

Szimplán féltékenységről van itt szó, mert egyből elfogadott a kislány 3 hónapja és anyjaként néz rám. Illetve félnek, hogy nem tudom el előtt, látni itthon a 2 gyereket.

Holott, ha bölcsis lenne nekem kellene vinnem és hoznom is, mint szünet előtt, ami sokkal megterhelőbb.

Így meg párom vinni a nagylányom oviba 7-re és én hoznám haza 3 órakor (fél óra alatt megfordulok, addig maradhat a dédivel).

Nagymama úgy képzelte, hogy reggel elviszem őket oviba/bölcsibe, ebéd után hazahozom az unokáját bölcsiből, mert ott nem tud aludni (és nem is hiszem, hogy türelmesen 1 órán keresztül etetik, mint én itthon), majd 3kor visszamegyek oviba a lányomért.

Ez még újszülőtt nélkül is sok. Itt hatalmas veszekedések lesznek sajna, ahogy ma is volt, mert nem pürésítve kapta a kislány az ebédet, hanem rendesen leves formájában, majd kapott rántott tököt és csirke mellett párizsiasan kicsi falatkákba. Szerinte elég lett volna a leves zöldségekkel turmixolva. Ja meg miért adok neki tegnapi ebédet.

De ő nem látja el a kislányt csak beleszól mindenbe.


Szerintem bírnék vele itthon. Tegnapi napra voltam kiírva a fiammal és ugyanúgy főztem ma, takarítottam, pakolgatok, boltba megyek és tegnap kirándulás gyanánt felmentünk egy kisebb hegyre Szóval renget energiám van.

14. nbandus (válaszként erre: 13. - Sopianae)
2014. aug. 11. 14:34
Eleve miért jár bölcsibe a kislány, ha a nagyszülőkkel lehetne otthon? Vagy veled? Hihetetlen... Szegényke.
13. Sopianae (válaszként erre: 10. - Esther78)
2014. aug. 11. 14:32
A semminél szerintem többet tudnék vele foglalkozni szerintem. Sokszor kint volt járókában amíg a többiek aludtak, mert ő nem tudott és a járókában egy darab játék sem volt.
2014. aug. 11. 14:31
Nem értem a nagyszülőket se. Nekik így jó? Aztán meg ha baja van a gyereknek kit tesznek érte felelőssé? Szerinted lehet valamilyen neurológiai problémája, vagy csak annyi hogy nem volt vele megfelelően foglalkozva? Az egész nap kiságyban fekvés nem igazán motiváló egy pici gyerek számára.
11. nbandus (válaszként erre: 9. - Sopianae)
2014. aug. 11. 14:31
Nem tudom hol laktok, de én elvinném a Dévény alapítványhoz is, legalább nézzék meg. Csodákat tesznek a lemaradt gyerekekkel. Egy ismerősöm kislánya 18 hónaposan csak mászott, alig bírt ülni, és állni. Láthatóan nem volt vele rendben minden, másfél évvel később még mindig úgy nézett ki, mint egy 1,5 éves, nem beszélt, és már bocsánat, de nagyon furcsa volt... Nem is vitték sehova, pedig kellett volna.
2014. aug. 11. 14:29
Kérdés, hogy otthon is mennyit lenne vele foglalkozva egy pici baba mellett. De az biztos, hogy én is jelezném a bölcsibe, hogy jó lenne, ha egy kicsit jobban odafigyelnének rá.
9. Sopianae (válaszként erre: 6. - Fagyii)
2014. aug. 11. 14:28

Ülni felül, de sokáig nem tud stabilan...

Valahogy ki kell harcolnom, hogy maradhasson itthon.

Eddig nagymama nevelte, mert párom reggeltől estig dolgozik és nem tetszik neki, hogy jött egy idegen és felforgatja a kicsi mindennapjait. Pedig csak foglalkozva van vele és velem csak addig van kiságyban amíg alszik, vele meg folyamatosan.

2014. aug. 11. 14:27
Az én kislányom szeptemberben fog bölcsibe menni, de attól függetlenül én továbbra is fogom adni neki a tápszert. Attól hogy bölcsiben nem kap otthon lehet neki adni. Szerintem sokkal jobb mintha tehéntejjel helyettesíteném. A tápszer mellett megeszik mindent, és szinte ugyanazt eszi amit mi.
7. nbandus (válaszként erre: 6. - Fagyii)
2014. aug. 11. 14:25
Egyetértek. A bölcsiben addig verném az asztalt, míg ki nem vennék a járókából... 16 hónaposan semmi szükség arra, hogy elzárják a társaitól...
2014. aug. 11. 14:24

Mindenképp jót tenne neki, ha otthon maradna, a járókában lenni egész nap... nagyon nem motiváló környezet számára.

Kúszás-mászás-gurulás megy? Kiülés, felülés?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook