Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 hónapos kisfiam elkapta a hányás-hasmeséses vírust, ugye nem lehet nagyobb baja? fórum

16 hónapos kisfiam elkapta a hányás-hasmeséses vírust, ugye nem lehet nagyobb baja? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 16. 14:02
Jobbulást neki! Mi is elkaptuk a nagyobbikkal olyan másfél évesen. Normaflore-t adtam neki, meg a Nurofen-es fecskendővel próbáltam itatni. Enni nem evett szinte semmit 4 napig, csak ivott. Vizet, rostos 100%-os gyümölcslevet. Akkor már nem szopizott. Lázunk viszont nem volt. Normaflore-t próbáltad? Fogja a székletét. Meg a banán is, ha szereti :)
22. Borrdi78 (válaszként erre: 21. - Banyanéne)
2014. aug. 15. 12:11

nalunk is ajanlja az orvos, de ez nem az osszes virusfertozesre jo, csak egyfajtara, azt a dokink ugy is hivja, hogy a "Colas" virus. :) Az en dokim 30 ev tapasztalata alapjan egyebkent a pepsire eskuszik. :)

Ja es nem kipucol, hanem a kolaban levo foszfor, vedoreteggel vonja be a beleket, ezert segit. Amugy egy probat meger valoban, hatha az a virus az...

2014. aug. 12. 10:00
Ha vírusos hányás-hasmenéses a gyermeked, nem fog megmaradni benne semmi. A legjobb, amit ilyenkor adhatsz: coca-cola!!! Vegyél egy üveggel, önts egy ujjnyit pohárba, keverd ki belőle a szénsavat és szépen lassanként adj neki 1-2 kanállal. Ha benne marad, megint adj neki pár kanállal. EZ alaposan kipucolja agyomrot, bélrendszert. Van benne cukor, így kap kalóriát. Ha éhes, adj neki sós ropit, de először csak 1-1 db-t. Mivel sós, kívánja afolyadékot, így újra jöhet a cola. De mindig keverd ki a buborékot!!! Nálunk már a dokik is ezt ajánlják!!! Jobbulást kívánok!!
2014. aug. 10. 16:12
A mi orvosunk szt sincs ertekme a dietanak, ha birus a ludas. Inkab ilyat wgyen, ami jol esik, hatha az benn marad. Mobdjuk nyilvan olyat nem adnek, smitol ugy is megy kicdit a has, jobb a hasfogo etel; alma, baban, repa stb, de smi semleges, abbol sztem se lehet gond. En meg adnek protexint, az segit helyreallitani a belflorat. Minel hsnarabb kezded adni, annal jobb.
19. mmacus (válaszként erre: 18. - Mmacus)
2014. aug. 9. 16:53
Ja és a legfontosabb, jobbulást neki!
18. mmacus (válaszként erre: 14. - Ari0212)
2014. aug. 9. 16:52
A kúp nem a legjobb megoldás hasmenésnél. Nurofen szuszpenziót nem kapott még? Ételekkel azért óvatosan, nem is értem az orvost. Inkább sós kekszet, banánt adnék neki, keveset.
2014. aug. 9. 16:39

Kb ennyi idős volt a lányom mikor elkapta ez a nyavaja őt is!!

Főztem neki teát,sokat ivott,mert lázas is volt mellé!Én diétáztattam és kaptunk hasfogót.3 nap alatt átvészeltük.

A lázát pedig teába rejtett nurofennel csillapítottam,mert a kúptól székelési ingere volt és cseszhettem.

16. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Ari0212)
2014. aug. 9. 16:35

Persze, hogy piros a gyermek, hiszen azért mégiscsk lázas.

Ha közvetlen a kúp után kakil, lehet, hogy tényleg nem hat rendesen a lázcsillapító.

15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Ari0212)
2014. aug. 9. 16:34

Elég fura lehet az az orvos, aki azt mondja, hogy ne diétáztasd a gyereket! A Dörmit (ha az a töltött piskóta) én biztos nem adnám egy hányas-hasmenés után. Főtt krumpli, vagy rizs valami sovány husival, kifli felvágottal...

De ilyen lekvárral, kakaóval töltött cuccokat biztos nem adnék neki.

Szerintem ha már javul az állapota, és itatod is, akkor nem kerül kórházba.

39 fokos láz alatt felesleges borogatni is meg lázcsillapító is. 39 fölött ajánlják a kettőt együtt. A láz úgyis segít leküzdeni a vírust.

2014. aug. 9. 15:56

Köszönöm mindenkinek!

Most a helyzet az hogy kezd szilárdulni a széklete, de azért többször kakil. Hányni reggel 7-kor hányt azóta szerencsére nem. 38,7 (-5)a láza, borogatom és kúpot is adtam. De! Kúp beadása után kb 20-30 perccel kakil egy diónyit,nem higat de lazát.vajon volt ideje hatni a kúpnak? A másik ami aggaszt hogy piros az arca és füle, baj lehet?


Egyébként játszik,szaladgál,pedig fent van a hője.

Itatom az ORS répás itallal és én is fecskendőből,igaz 10ml-t és 15 percenként kb.

Enni viszont nem nagyon akar.

Délelőtt evett parizert 1 szeletet és egy fél Dörmit. Mivel a dr azt mondta h ne diétáztassam,mindent ehet csak tejterméket nem.


Mit gondoltok,ezután már javulni fog? ugye elkerüljük a kórházat?

2014. aug. 9. 08:05
En nagy cukorellenes vagyok, nem adok az enyeimnek, de ilyen esetben a cukros tea a jo. Ha jol lehutod elore, akkor jobban csuszik es kisebb esellyel jon vissza. A masik; nem szabad egyszerre sokat itatni, mert akkor kihanyja. 10percenkent 5ml fokyadekot kell adni, jo hideget, akkor benn marad! A cukor meg kell az elvesztett asvanyi anyagok es energia potlasra. En a pnadolos fecskendobol adtam az 5 ml-ket. Telefon timer be volt allitva es minden 10 percben egesz ejjel... Igy usztuk meg a korhazat kiszaradas miatt.... Ha ez sem jon be, akkor meg van a trukk azzal, h ugyabezt a cukros-akar citromos teat beleontod jegkockatartoba es jeget csinalsz belole. Ugyanigy 10 percenkent egyet elszopogat. Ez is be szokott valni. Amerikai gyerekkorhazak pedig ilyen esetben siman adnak mar 1 ev felett izotonias sportitalt szinten lehutve (Gatorade), mert minden fontos asvanyi so es energia megvan benne es a gyerekek szivesebben megisszak, mint a gyogyszertarbol a smectat pl, amibek iszonyat ize van alapbol is, nemhogy hanyasos idokben... :) remelem, vmi bevalik, a folyadek a kulcs most!
2014. aug. 9. 08:04

Meg lehet kapni gyogyszertárba Hipp ORS 200 italt! Ez televan olyan vitaminokkal ami ilyenkor ürül a pici szervezetéből a hasmenés hányás miatt! Napi egy üveget kell kortyonként meginnia!

Kb 300-400 forint üvegegenként s asszem 2dl-es!


Nagyfiam ugyanennyi idősen ezen átment s ezt itattam vele, korházat is megusztuk!

Ja és két izű van asszem! Ha választhatsz az almásat kérd mert az ihatobb, jobban elfogadja mint a répa-rizsből készültet! Legalábbis nálunk ez amit hajlandò volt meginni!

11. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Ari0212)
2014. aug. 9. 07:55

Elvileg több liter kellene.

Milyen levest adsz neki?

Mit adsz neki enni? Ilyenkor fontos a diéta, bár nem is nagyon esznek meg sok mindent.

10. moonlight13 (válaszként erre: 4. - 4b6a2525df)
2014. aug. 9. 07:53
Nekünk is azt mondta az orvos, hogy az anyatej nem folyadék, hanem kaja.
2014. aug. 9. 07:52

Megkapta a rota elleni oltást.


Leves,anyatej,víz,mindent össze vetve kb mennyit kell adjak napi szinten h ne vezessen kiszáradáshoz?

8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Holdem)
2014. aug. 9. 07:52
Ha a rotával nem csinálnak semmit, akkor ugyanott van, mintha nem az. Jól gondolom? Akkor van jelentősége annak, hogy megvizsgálják a székletét?
7. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Ari0212)
2014. aug. 9. 07:51

Nem olyat evett, ami zöld?

Igen, a sok folyadék fontos! És ha kis kortyokban issza, akkor nem jön ki belőle azonnal. Ha viszont nem hajlandó innik tényleg vigyázni kell, nehogy kiszáradjon, olyankor beutalják a kicsiket infúzióra.

2014. aug. 9. 07:50
Nem vizsgálták meg a székletét? Lehet, hogy rota. S azzal pl nem nagyon szabad semmit csinálni, magától ürül ki. És a sok folyadék tényleg nagyon fontos, itasd amennyit csak elfogad. Ha kiszárad akkor infúzióra kell kötni. :S
2014. aug. 9. 07:36

Természetesen nem csak anyatejes,már mindenevő :)


A zöld hányás utal valamire?

A kakija eddig sárgás volt,mostmár barna,de még híg.

2014. aug. 9. 07:30
Próbálkozz baba teával is. A lényeg, hogy a szokásosnál jóval több folyadékot igyon és sajna, de az orvosnak igata van, ilyen esetben az anyatej nem "folyadék":(, bár a legjobb tápanyaf, hogy ne fogyjon vissza a baba
2014. aug. 9. 07:29
De azért ugye 16 hónaposan nem kizárólag anyatejes?
2014. aug. 9. 07:22

Mindenféleképpen figyeltetni kell az orvossal, mert az ilyen kicsi gyerekek gyorsan kiszáradhatnak!

Az anyatej pedig mindenképpen a legjobb megoldás!

A teába szoktak rakni egy nagyon pici sót (az még nem érzik az ízén), mert az segít megkötni a vizet a szervezetben.

Azért ne izgulj nagyon, ha tényleg vírus, akkor 3 napig tart csak! (Viszont akkor valószínűleg elkapod Te is.)

De a fogzástól is előfordulhat hasmenés - bár hányásról ilyenkor nem tudok.

2014. aug. 9. 06:44

Szopizik még,de itatom is mellé. A dr azzal ijesztget nehogy kiszáradjon,és szerinte az anyatej nem szempont ebben az esetben.

Tegnap óta van hasmenése,bár mintha csökkent volna az adag.Amúgy egy nap kb 3-4x van. Hajnali 3kor hányt először,akkor az anyatej jött vissza,most megint de ez már zöldes-sárgás.Mennyiségre ez sem sok.Közben nagyon fáj a foga,egyszerre jön neki 3 szemfog.Be van duzzadva és vörös az ínye.

Kínálom vízzel folyamatosan,úgy ahogy el is fogadja,kortyonként.

Tudnátok vmi tanácsot adni,mert először ilyen beteg és rettenetesen félek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook