Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki, mit tud a skarlátról? fórum

Ki, mit tud a skarlátról? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 29. 17:12

sziasztok!

Tegnap előtt anyuéknál aludtam, a kis öcsém nagyon szarul volt és mellettem aludt. Tegnap is anyu is szarul lett. Ma az orvos közölte skarlátjuk van! Vajon én is elkaptam? Mennyi az esélye?

13. a3028ee38c (válaszként erre: 10. - Böbe83)
2010. jan. 11. 14:56
Sajnos nem csak egyszer lehet skarlátos valaki, ezt saját bőrömön tapasztaltam. Tavaly a 2 kissebb gyerkőcöm volt skarlátos, és én is elkaptam, pedig gyerekkoromban is volt.
2008. ápr. 14. 18:16

Azóta aláz elmaradt, hál Isten. Jobban van a gyerkőc.

Keményen hámlanak az ujjai, az ujjbegytől indulva, szinte lejön a bőre.

Az feltünt, hogy sűrűn pisil. Mondjuk bőven fogyaszt folyadékot is.

11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - Kicsiszilvi)
2008. ápr. 13. 11:24

A nagyfiam volt skarlátos, alig fél éve.


A strepptococcus okozza, de ezt már biztos tudod, írták is. Sajna azóta a gyerekem 3x kapott el ettől a bacitól fertőzést.

A többi gyerek elkaphatja, de szerintem nem fogja, főleg, hogy szed antibiotikumot. Nálunk nem szedtek, mégsem kapta el a másik kettő.

Miután lezajlott a betegség, mennünk kellett vizeletvizsgálatra, a vesékre veszélyes ez a fertőzés.

Manapság már gyógyítható, így nem hiszem, hogy szövődmény lesz.

2008. ápr. 13. 11:09

A streptococcus pyogenes nevű baci egyik típusa okozza. A háziorvosnak gyanakodni kellett volna a láz miatt. A szerencse, hogy csak egyszer lehet elkapni az életben. És penicillinre tényleg gyógyul. Van, amikor csak a gyógyulás utáni hámlásról ismerik fel. De ez is elmúlik.

Általában vizsgálni kell a vesét és a szívet utána. De, ha időben kezelik nem lesz baj.

9. 9778ca1817 (válaszként erre: 8. - 9778ca1817)
2008. ápr. 12. 18:00
egyébként kötve hiszem, hogy a hidegvizes borogatás jobban esne neki első blikkre
8. 9778ca1817 (válaszként erre: 7. - B8669bde37)
2008. ápr. 12. 17:59
Félre értettél. Én azt írtam, hogy : KELLEMES TESTHŐMÉRSÉKLETŰ VÍZ. Vagyis amit a gyereked is kellemesnek érez.
2008. ápr. 12. 17:39

Az a baj, hogy egy 5 éves gyereknek elég nehéz megmagyarázni, hogy üljön az általa hidegnek érzett vizes kádban félórán keresztül.

A hideg, állott vizes borogatással még aludni is tud, kétszer-háromszor 10 percenként kicserélem, és tutin leviszi a lázát. Nekem bejött.

Most amúgy elég jól van az eddigiekhez mérten.

6. 9778ca1817 (válaszként erre: 5. - B8669bde37)
2008. ápr. 12. 16:54

Sorry.

"hideg vizes törölközős betekerést" nem ajánlanám konkrétan. Az én ajánlatom egy kád (annyi, hogy ellepje) kellemesen testhőmérsékletű víz, amit időnként egy picit hűtök). Ezt addig kell alkalmazni (kb 20 perc), míg nem érzed, hogy csökken a láza. Ez már a több mint 50 éves férjemnél is bevált, tehát tuti a recept:)(ugyanis nem csak gyerekek tudnak belázasodni)

A betegség fertőző, tehát a tesók elkaphatják:( Az alapvető higéniás (a lehetőségek szerinti elkülönítés,kézmosás, mint Mosó Masa) ajánlatosak.

Bár egy gyerek betegséget gyerekkorban jó elkapni. (majd belepusztultam a felnőttkori bárányhimlőmbe)

2008. ápr. 12. 16:29

3 gyerek mellett, kitanultam csínnyát bínnyát, sajnos. Szerencsére a gyerkőc jól tűri a hideg vizes törölközős betekerést.

Adok még neki Belladonna golyócskákat is.

Fekszik amúgy, másra nem is nagyon képes.

Elkaphatják a tesói?

4. 9778ca1817 (válaszként erre: 4. - Kicsiszilvi)
2008. ápr. 12. 16:18

Itt az "anyuka", bár nem a "mai viszonyok" mellett!!:)

Én azért kaptam szövődményt, mert mellőztem az ágynyugalmat. (ugra-bugráltunk)

Fektesd, pihentesd a gyerekedet, szedje a gyógyszert, csillapítsd a lázát és "no stres".

Remélem a lázat tudod jól csillapítani??? (nem személyeskedés)

3. 9778ca1817 (válaszként erre: 2. - 9778ca1817)
2008. ápr. 12. 15:34
Attól tartok, hogy a hozzászólásommal nem nyugtattalak meg:(
2008. ápr. 12. 15:32

Én azt tudom "sk" tapasztalatból, hogy a betegségem idején kórházba kerültem, ahol a többi kölökkel vígan el voltunk, de a szövődménye képpen olyan súlyos szívizom gyulladást kaptam ,hogy évekig havonta EKG kontrollra jártunk Anyámmal. Majdnem évet ismételtem a hiányzásom miatt. A mai napig is (nem vagyok egy friss husi) kimutatható bármelyik EKG leletemből, hogy mi volt anno.

Viszont itt vagyok, egészséges voltam és vagyok(lekopogtam :) )

De az biztos, hogy ezt a betegséget nem célszerű félvállról venni.

2008. ápr. 12. 15:20
Ki, mit tud a skarlátról?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook