Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jártál már Krk Malinskán? fórum

Jártál már Krk Malinskán? (beszélgetős fórum)


2018. jún. 22. 20:57

Igen a Lidl jó valasztás,hasonló,mint itthon.

Mellette van a Konzum,az egy nagy hipermarket,ott minden van.

Pl. "rendes" hentes pult, nem csak csomagolt húsok.

Lehet kapni kimérve csevapčičit, legtöbbször borjúból, azt az apartmanban is meg lehet sütni, finom tényleg.

Érdemes a szigeten venni oliva olajat,itt termesztik, nagyon finom.

Persze ha szeretitek, na meg sokféle mézet ;)

Jól tervezitek, a szigetet érdemes bejárni.

Amúgy a krk városi korlj beach nagyon jó strand.

Kis öblökkel tarkított part.

De rengeteg fa is van.

A parkolás általában 30-40 kn egy napra.

A tusoló 1,2 kn-assal működik+a wc is.

Ma du. már kisütött a napcsi is ;)

2018. jún. 22. 17:44

Köszönöm Minkusz hogy írtál!

Egy elég kedvező apartmant találtunk, igaz mihlonic településen van, nem tengerparti, de autóval be tudjuk utazni a szigetet, ezt tervezzük. A krk városbeli Lidl-ben gondoltunk vásárolni, de ez mondom terv, még nem voltunk Horvátországban.

2018. jún. 22. 15:21

A fagyi 7-9 kn/kuglica,de az itthoni 2 gombócnak felel meg.

És a legesleg finomabb pizzát, itt ettük.

Tényleg még Olaszba se ennyire jó kb. 40 kn-tól kezdődik az ára.

Nem olcsó,de itt semmi sem az,viszont jók a kaják.

Most viszont tél van...megfagyunk :(

2018. jún. 22. 15:14

Azt tudomásul kell venni hogy Horvatországban zömében sziklás,kavicsos part szakaszok vannak.Nincs ez másképp Krk szigeten sem.

Cserében gyönyörűek a strandok, kristálytiszta a tenger, nem véletlenül kékszalagosak.


Aki homokos partot szeretne, menjen inkább Olaszo.-ba.

Jesolo, Bibione kb hasonló távolságra van.


Amúgy Krk szigeten Siloban van homokos part,ami inkább iszapos, be is kenik magukat a turisták tokától-bokáig.


Pl.szinte már homokos Baška vagy Punat, de ezt úgy értem, hogy bent a tengerben, kívűl a part kavicsos.


Ami fontos, hogy bár a csapvíz iható,de aki szeretne ásványvizet, jó ha tudja, hogy elég borsos az ára...az 1,5 literes palack 3-400 Ft átszámítva.

Szénsavas vizet meg alig kapni

. A jamnicát nyomatják,de az egy itthoni gyógyvizhez hasonló ízű szóval fröccsnek ihatatlan.

2018. jún. 22. 14:17
Van valahol Krk-n apró Köves part? A homokos part általában zavaros főleg ha sok a fürdőző! Görögországban pl paralia ezért nagy csalódás volt!
2018. jún. 22. 13:39
Jó pár évvel ezelőtt.Szép de nagyon köves a parszakasz és kevés a homokos rész.
2018. jún. 22. 13:01

Ami újdonság nekem Horvátországgal kapcsolatban,hogy most béreltünk otthon ilyen kütyüt,amivel az ENC kapukon lehetett átjönni.

Hasítottunk végig,semmi sorban állás+pénzkeresés.

Mindenkinek ajánlom!

2018. jún. 22. 12:56

Épp itt tartózkodom és kb. minden nyáron, nagyon szeretem!

Mire vagy kiváncsi?

2018. jún. 12. 11:07
Sziasztok! Van valakinek friss élménye KRK szigetről mostanság?
2014. okt. 18. 06:06
nem meg
2014. aug. 29. 16:00
Nagyon jó volt a nyaralás. :) Reggel 7-re már ott voltunk a lányom 2-5ig(hajnal) ébren volt a híd elött aludt be. :) szakadt az eső sajnos aznap így nagyon eláztunk de utána végig jó időnk volt.Tenger hideg volt de azért fürödtünk.Megnéztük Vrbniket,Silot,Baskát,Njivicét,...azt hiszem Baska örökre a szívemben marad :)
2014. aug. 19. 11:38
manócskám beteg lett tegnapra.eddig semmi komoly nátha meg torokfájás de jókor jött!április óta nem volt beteg már szinte hiányoltam is.remélem jobban lesz a nyaralásra.szombat hajnalban indulunk.
11. grizus (válaszként erre: 6. - Jasmine77)
2014. aug. 12. 02:07
Fogalmam sincs, nem emlékszem. Ez jó tíz éve volt, hárman voltunk.
10. Jasmine77 (válaszként erre: 9. - 3b35a79bac)
2014. aug. 11. 16:03
Jó idő lesz! :)
9. 3b35a79bac (válaszként erre: 8. - Jasmine77)
2014. aug. 11. 10:53

nekem meg jó lesz a tangapapucs is :) a férjemnek meg a lányunknak vettünk nekem elég a pacsker nem nagy ügy :)

hát így utólag találtam olcsóbbat is de már mindegy ugye.Majd legközelebb jobban körbenézek mielőtt foglalok ez egy hamar gyorsan foglalás volt :) még júniusban foglaltuk le,örülök ezt is találtam.Majd legközelebb körültekíntőbbek leszünk. addig meg már izgatottan várom jövőhéten szombaton indulunk.csak legyen jó időőő legalább egy nap :D

8. Jasmine77 (válaszként erre: 7. - 3b35a79bac)
2014. aug. 10. 15:38
Köszi! Mi Omisba megyünk egy apartmanba. Már voltunk korábban még a "netes forradalom" világa előtt. Akkor utazási irodán keresztül. Kaptunk a tulajtól egy névjegyet, most közvetlenül vele vettük fel a kapcsolatot, így még a 4 évvel ezelőtti ár alatt kaptuk meg. Érdemes nyitott szemmel járni és az ilyen lehetőségeket begyűjteni, a későbbiekben még jól jöhet. Egyébként akinek nincs tengeri cipője, annak augusztusban már cirka ugyanannyiért lehet ott is venni, mint itt. Mindent leáraznak, érdemes alkudozni! Én idén nem is csinálok ügyet a tengeri cipőből, a gyerekek már kinőtték, itthon néztem ... viszonylag drága, sehol nem akciózzák. Megvesszük kint.
7. 3b35a79bac (válaszként erre: 6. - Jasmine77)
2014. aug. 10. 11:20
52000 forintot fizettünk 3 éjszakára 2 felnőtt és egy 3 éves gyereknek.Semmi extra sima sor apartman amitől tartok is,mert sokan írják akik onnét jöttek haza,hogy gáz a hely meg koszos. :( persze ennyi pénzért nem várunk túl sokat de azért nem szeretnék mocsokban nyugovóra térni.Sajnos a férjem ennyi szabadságot kapott ezért 3 éjszakára megyünk.De ez is több a semminél.Egyébként Apartmen Lavande a szállás neve.Hát majd kiderül...Tengeri cipő már meg van anélkül nem indulnánk :)
6. Jasmine77 (válaszként erre: 5. - Grizus)
2014. aug. 10. 08:50
Egyébként lasszóval fogják a turistákat. Mi konkrétan a szigetre beveztő híd végében kaptunk rögtön 2 ajánlatot, sőt! KRK városban tett kirándulásunk alkalmával autóban menet közben szólított le egy apartman tulaj, vagy ügynök, hogy felkínálja a lehetőséget. Bár nekünk már volt szállásunk, ezért árakról nem érdeklődtem, nem tudom, hogy úgy esetleg olcsóbbra ki lehet-e alkudni? Nektek mennyit kértek egy apartmanért egy éjszakára így és hány fő szállt meg? Persze, csak ha nem titok.
2014. aug. 9. 22:29
Mi Krk városában jártunk, tök spontán utazás volt, nem volt szállás se lefoglalva, mégis találtunk egy csodás panziót, a város tetején csücsültünk. Nagyon jól sikerült az egész.
4. Jasmine77 (válaszként erre: 3. - 3b35a79bac)
2014. aug. 9. 21:39
Ne aggódj a kavicsos strandtól, nem az a szörnyű botladozós nagy köves, mint néhol. A széle viszonylag sekély is. Én bátran merem mondani, hogy tuti jól fogjátok magatokat érezni. Strandcipőt vigyetek, és akkor nem lehet gond a kavicsos strand.Jó pihenést és persze jó időt kívánok! :-)
3. 3b35a79bac (válaszként erre: 2. - Jasmine77)
2014. aug. 8. 20:44
Köszönöm a válaszod igen már foglaslva van szállásunk augusztus 23-án indulunk a 3 éves kislányunkkal ezért is érdekelt a téma :) sokat utána olvastam de mindenhol csak annyi van írva hogy hátulütője a kavicsos strand...minket specko nem zavar én a homokosat nem csipem annyira. még egyszer köszi a válaszod :)
2. Jasmine77 (válaszként erre: 1. - 3b35a79bac)
2014. aug. 8. 19:58
Szia! Én voltam már, nem is régen. Igaz, csak 1 napot átmentünk kirándulni. Nagyon szép hely, gyönyörű tengerpartja van. Van egy kis központja is, ahol sorra egymást érik a kávézók, éttermek és voltak kipakolós árusok is, ahol mennyei remekeket vásárolhattunk. Pl. tökmagolaj, olivaolaj, különböző mézek, szörpök, lekvárok,természetes alapanyagú kozmetikumok, és még sorolhatnám. Van egy kisebb piac is ahol halpiac is található. Itt hozzá lehet jutni mindenféle herkentyűhöz, de akár látványosságnak is jó. Mivel én levendulaimádó vagyok, ezért lett egy nagy kedvencem, az egyik kis üzletben telis-tele volt minden levendulás tárgyakkal.:-) A KRK szigeten még érdemes útba ejteni Baskát, Vrbniket és KRK várost is. Malinskára tervezitek az utat?
2014. aug. 8. 13:38
Sziasztok!Érdekelne van e itt valaki aki járt már Malinskán?Szép hely?Érdemes elmenni?Tengerpartja tiszta?Megosztanád velem az ott töltött élményeidet?köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook