Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Libabőrszerű kiütés, mitől? fórum

Libabőrszerű kiütés, mitől? (tudásbázis kérdés)


10. hexxe (válaszként erre: 9. - 07d6ff2f44)
2014. aug. 11. 15:07

Szedj/egyél sok C vitamint.

Hisztamin-intolarencia is okozhatja a kiütéseket.

Természetes antihisztamin a C vitamin.

Ha nagyon zavarnak a kiütések, vegyél allergiára való tablettát. Nagyon sokfélét lehet kapni.

[link]


Én is szenvedek.. Lassan feladom, hogy valaha is kigyógyulok ebből. :(

A Cetirizint fogom kipróbálni, ha a héten "rohamom" lesz.

Tegnap pocsékul néztem ki, ittam rengeteg C vitamint, mára kicsit jobb lett.

2014. aug. 11. 10:56
Már 5 napja vannak ezek a kiütések rajtam, azt nem mondom, hogy nem javult, de azért még nem múlott el.
2014. aug. 9. 20:06
Egy strandon töltött nap után nekem is voltak ilyen kiütéseim. Azelőtt soha. De rajtam folyamatosan jöttek ki, először nem volt csak a hasamon, majd a hátamon, végül elkezdett ráhúzódni az arcomra. Elmentünk az ügyeletre, ahol kaptam egy kalcium injekciót. Szerintem nekem lehet hogy a naptól jött ki, vagy a víztől, de nem biztos. Allergiás nem vagyok semmire. Azóta is előjött már egyszer, de az éven még nem. Olyan 2-3 napig tart, utána elmúlik. Nem viszket, és nem okoz semmilyen problémát, csak a tudat hogy olyan a bőröm.
2014. aug. 9. 08:30
Ismerek olyat, akinek folyamatosan ilyen a bőre itt-ott.
6. 07d6ff2f44 (válaszként erre: 5. - Hexxe)
2014. aug. 8. 08:10
Köszönöm a segítséged, tegnap jöttek ki a kiütések, mindenképpen írok, hogy alakulnak a továbbiakban!!!
2014. aug. 8. 08:06
Addig is próbálkozhatnál AHA-savas, vagy szalicilsavas krémmel. Én most így tisztítom az arcom (és csak így tudom, mert mást nem visel el): olívaolajat kristálycukorral összekeverek és óvatosan ezzel átmasszírozom az arcom. Nagyon óvatosan.. Aztán leöblítem, majd szintén nagyon óvatosan szárazra törlöm. Ne aggódj, nem marad zsíros, viszont finom, hidratált lesz.
2014. aug. 8. 08:02

Valóságos kutatómunkát végeztem az elmúlt időszak alatt, hiszen jelentősen elcsúfítják az arcomat a kiütések. Általában 2-3 napig vannak jelen és utána 2-3 nap nyugalom van, teljesen elmúlnak. Szinte rettegek, hogy mikor számíthatok rájuk ismét.

Gondoltam már a Keratosis pilaris (keress rá képekben) nevű bőrbetegségre, de felötlött már bennem a tápanyag-felszívódási zavar is, sőt, a candida is. Ha esetleg elhúzódnak a problémáid, akkor írok majd, hogy én mire jutottam. Persze csak ha igényled..

3. 07d6ff2f44 (válaszként erre: 2. - Hexxe)
2014. aug. 8. 08:01
pfff biztató. köszönöm, hogy írtál.
2014. aug. 8. 07:52
Nemrég én is fülfájással, majd napokig tartó erős torokfájással küzdöttem, utána pedig kiütések jöttek ki az arcomon. Nem libabőrszerű, hanem csalánkiütés jellegű. Korábban soha nem volt ilyen. Ez kb 2 hónapja történt és azóta is állandó "vendégem" ez a szörnyű tünet. Nem találják az okát.. Voltam allergiateszten is, de semmi.
2014. aug. 8. 07:37

Sziasztok!

Balatoni nyaralás után torokfájás, és fülfájásom volt, majd a 3.napon, libabőrszerű kiütések jöttek ki, az arcomon, nyakamon, mellkasomon. Házi orvos szerint, nem kell vele foglalkozni, majd elmúlik, ő sem tudja mitől van, engem azért zavar, volt már hasonló valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook