Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A sok eső már kárt okoz a kertben fórum

A sok eső már kárt okoz a kertben (beszélgetős fórum)


2014. aug. 8. 08:03

Nálunk már zöld a föld teteje ettől a napi esőtől. :/


Na de ezt is az EMBERNEK köszönhetjük.

24. KisGréta (válaszként erre: 23. - 6fef80bd7d)
2014. aug. 8. 08:00
Én már ezzel nem foglalkozom,hogy mennyiért,megölte mindennapjaim.Feladtam,belenyugodtam és már csak élvezem a mindennapokat.Öt éve itthon vagyok és tudom,hogy még hatot kell várnom,hogy valamit is kapjak.Igaz van férjem,aki még dolgozik,azoknak rosszabb a sorsuk,akik maguk maradtak.
2014. aug. 8. 07:53
amit az ember megtermel otthon az a biztos és legfinomabb. csak az a nem mindegy, hogy a semmiért dolgozol.
2014. aug. 8. 07:40
Fiatalon a kerti munkát én sem értékeltem,láttam mennyit kell azért a betevőért dolgozni,de a mai világban,mikor eladnak neked mindent,semminek nem tudod az eredetét,hallottam olyanokról is,hogy a kofa felvásárolja az üzletben olcsón a sz..t és viszi a piacra eladni.Nem mindegy mit eszünk.
21. 6fef80bd7d (válaszként erre: 20. - Globus)
2014. aug. 7. 23:05
ezt aláírom, hogy így van.
20. globus (válaszként erre: 19. - 6fef80bd7d)
2014. aug. 7. 21:52

Mi saját fogyasztásra termesztünk mindent, ez így teljesen rendben van. Sokat kell szezonban dolgozni, de ez egész évi étkezést lefedő feladat.

Eladás más tészta, 150-200 ft/kg bármi, már jobban meggondolnám.

2014. aug. 7. 21:46
nem mindegy persze. de így is úgyís fizetsz....
18. globus
2014. aug. 7. 21:18

Azért nem mindegy, hogy drága, vagy olcsó-e a piacon, zöldségesnél vehető áru.

Vagy kényelmesek vagyunk, vagy fizetünk, mint a katonatiszt.

17. 6fef80bd7d (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2014. aug. 7. 21:13

ezért nem éri meg kertészkedni. nálunk a nagyszüleim minden évbe vetettek krumplit,zöldséget,sárgarépát,borsót,babot,paprikát,paradicsomot,cukkinit sőt még dinnyét is.


de mihelyst több eső volt a kelleténél rohadni kezdett a krumpli és szinte minden. a sárgarépa megszívta magát vízzel és megrepedt.


Csak a rengeteg munka ment el rá, tudom mert segítettem nekik mindig, + a különböző permetszerek....

16. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2014. aug. 7. 20:58
sosem volt ilyen szép a kertem mint most :)
2014. aug. 7. 20:23

Megbetegedtek a rózsáim. Évtizedes tövek, sosem volt bajuk. Mostanáig.


Szakértők szerint a sok eső a hibás.

14. KisGréta (válaszként erre: 12. - Zebra25)
2014. aug. 7. 18:50
Igen az nálunk is,azt hittem még szeptemberben is paradicsomot fogunk enni,de jó lesz ha kibírja augusztus végéig.Már azt hittem én rontottam el valamit,ezek szerint minden kertészkedő gondokkal küszködik..
13. KisGréta (válaszként erre: 11. - Cucicsillag)
2014. aug. 7. 18:48
Meglátod sok örömöd lesz belőle,meg aztán változó,idő és időjárás függő,volt év,hogy betegség miatt elhanyagoltam,muszájból.Az embert mozgásra kényszeríti,olyan mint a fitness :)
2014. aug. 7. 18:42
Nekem az uborka és a paradicsom teljesen tönkre ment.
2014. aug. 7. 18:30

A csigak minket is :) es a vakond is :)

Szval, orulunk annak,ami van, csodalatos a kertunk tenyleg. Epp ev elejen nyitottam naplot errol,mert mi az iden kezdtuk az egeszet. Csak amennyit a ferjem is dolgozik a fuvon, sajnalnam, ha becarna...

10. mmacus (válaszként erre: 9. - KisGréta)
2014. aug. 7. 18:02
Sajnos gyom van, nem tudom, kinél hogy, de az a szárazságot is kitűnően bírja. A fű viszont gyönyörű, tavaly ilyenkor már ki volt száradva, hiába locsoltunk.
9. KisGréta (válaszként erre: 8. - Mmacus)
2014. aug. 7. 17:57
Nekem is megfelel ez a csapadékos idő,inkább ez mint a szárazság,olyan szép zöld minden,meg olyan jó gyomos :)
8. mmacus (válaszként erre: 6. - KisGréta)
2014. aug. 7. 17:53
Tudom, miről van szó, elolvastam a fórumot.:) Szerintem a kiskert is mezőgazdasági jellegű tevékenység, csak kicsiben. Az én kertem egyébként nem vette zokon az esőt, szerintem nálunk nem esett extrém mennyiség. A gomba ellen kellett védekezni, de azt csapadékos meleg időben máskor is kell. Csigák idén hálistennek elkerültek minket. Összességében jobbnak ítélem meg az idei időjárást a növények szempontjából, mint a tavalyi aszályos nyarat, minden szebb a kertben.
7. KisGréta (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2014. aug. 7. 17:42
És az a rengeteg csiga,házas vagy meztelen mindegy,rágnak amit látnak..
6. KisGréta (válaszként erre: 5. - Mmacus)
2014. aug. 7. 17:40
Kedves mmacus,szerintem itt kiskertekről beszélnek,háztájiról,hobbykertről azért az nem ugyanaz mint a mezőgazdaság,nem ebből élünk,csak szeretjük művelni azt a pár négyzetmétert.Ha netán termés is van,az csak a hasznunkra válik..
2014. aug. 7. 16:33
Ha esik az a baj, ha nem, azért sopánkodnak. A mezőgazdaság időjárás függő, aki ilyesmivel foglalkozik, ezt el kell fogadnia.
2014. aug. 7. 16:29

tehetunk valamit ellene? nem;

legkozelebb rizst ultetunk;

3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2014. aug. 7. 15:59

Nalunk is has. A helyzet. A csodaszep fuvunk is elkezdett vilagosodni, pedig magaert beszel, sokan azt hiszik gyeptegla.

A tobbi noveny kpott gombaolot, mast em tudunk tenni.


Elottem szolonak pedig annyit, hgy ha szarazsag van, locsolni meg lehet, de a sok esovel nem tudsz mit kezdeni....

2. much
2014. aug. 7. 15:53
ha meg nem esik, akkor meg a baj, hogy szárazság van és nagyon kéne az eső... mindig bajotok van az időjárással
2014. aug. 7. 15:50
lassan mindenütt a gombabetegségek ,még a sárgarépa is felrobbant a sok víztől..krumpli kiszedhetetlen egyedül csak a gaz aminek nem árt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook