Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Apás szülés és válás fórum

Apás szülés és válás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. okt. 18. 21:12
Én mindegyiknél ott voltam, mindent láttam úgy igazán telibe. Nem zavart.
2014. aug. 21. 08:22
Ha egyébként harmonikus, szerető a kapcsolat a párok között, attól , hogy nincs benn a szülésnél, semmi változást nem szabad, hogy jelentsen.
124. 3a5c305959 (válaszként erre: 123. - Sváby)
2014. aug. 18. 18:20
Miert azt muszaj elvagni nekik? Az enyem nem akarta elvagni mert rosszul van a vertol. O mondjuk beukukucskalt mikor a szuleszno szolt hogy latja a lanyunk hajat. De a koldokzsinort nem vagta volna el semmi penzert :-)
123. Sváby (válaszként erre: 122. - Pathfinder)
2014. aug. 18. 09:40
Lent állt? És a köldökzsinórt is a fejed mellett vágta el?
2014. aug. 16. 14:08

Na. A párom bent volt mind a kettőnél, de mellettem állt, "lent" nem látott semmit.

Ha viszont valaki nem ismeri annyira a párját, hogy berángatja esetleg annak akarata ellenére, akkor el tudom képzelni, hogy ez lesz. De ha a pasi nem ismeri magát annyira, hogy később ezen kibukik, akkor szerintem inkább előbb kellett volna gondolkodnia, vagy utána párkapcsolati tréningre menniük...

2014. aug. 12. 19:17
Ezért mondtam a férjemnek addig legyen bent amíg jónak látja, végig bent maradt és nagyon sajnálta volna ha nem maradt volna bent (azóta még büszkébb rám ) pedig én is attól féltem hogy ő hogy fogja bírni ,mert sokkal izgulósabb mint én.
120. Kilimcs (válaszként erre: 117. - BlueJasmine)
2014. aug. 12. 18:54
és még én nem tudok olvasni.....no komment... ez mire válasz ?? mert ahhoz koze nincs amit én írtam... jó kepzelgest ...
119. f6390e6b9b (válaszként erre: 118. - Gribedli***)
2014. aug. 12. 09:31
:D :D
2014. aug. 12. 08:44
Kubiak, amúgy gratula, hogy nyitsz egy fórumot, oszt lelépsz! Cserben hagysz minket a kitolási szakaszban, fasza!:DDD
117. BlueJasmine (válaszként erre: 115. - Kilimcs)
2014. aug. 11. 23:55
Te meg leugatas helyett olvashatnal ;) A gyereknek van ra kesobb szulsege ha azt a reszt sem erted! Nem az anyanak szuleskor... Mielott ezert is leharapod a fejem :D ez eleg idegbeteg forum lett! Na pa
116. BlueJasmine (válaszként erre: 115. - Kilimcs)
2014. aug. 11. 23:53
Olvass mar! Szovegertes 1es! Az ha emiatt lelep! Pont ezt mondom hogy akkor ne menjen be!!!!! Pfff....
115. Kilimcs (válaszként erre: 114. - BlueJasmine)
2014. aug. 11. 23:38

tulajdonképpen mi háborít fel pontosan ? a te férjed ottvolt. más férje ha nincs ott a kitolási szakaszban az neked felháborító?? ezt komolyan nem értem...


amúgy attól mert nincs ott apuka mikor épp kibújik baba simán vághatja ő el a köldökzsinórt... felháborodás helyett te is tájékozódhatnál...

2014. aug. 11. 23:13
Én most csomót gondolkoztam ezen :D Valószínűleg én azért látom olyan szépnek,mert a párom mesélt az előző 2 gyerekével kapcsolatosan. Sajnos mind a kettőnek rossz vége lett,nem is lehetett bent egyik végén sem, és lehet ezért tűnik olyan gyönyörűnek,mert ott volt végig, és végre először hallhatta felsírni a lányát,és elvághatta a köldökzsinórt. Nekem jól esett hogy ezt én adhattam meg neki. Ez hülyén hangzik,és a volt felesége nem tehet róla,hogy a másik kettőnek milyen lett a vége (habár igen,mert elég sok káros dolgot tett terhesség alatt)... De láttam az arcát,a könnyet a szemében,és hogy azonnal fotósorozatot csinált a babáról :) Valóban van olyan ember,akinek ez nem való,lehet hogy hamarosan én is kísérőként "nézhetem végig",és fogalmam sincs milyen lesz... De aki nincs is tisztában vele,inkább ne menjen be, de ez akkor sem ok a lelépésre! Akkor ne nyúljon az érintett nőhöz,de legalább legyen ott a pici babája mellett! Ugyan úgy szüksége van rá, és elmenekülni a legkönnyebb! Vagy akkor tájékozódjon,stb... De ne lelépjen! Engem ez háborít fel a dologban! És azért ott nem tartok hogy orgazmikus szülés :D Csak örültem,hogy ott volt mellettem,én rettegtem,féltem,végig az volt bennem hogy legyen már kint,mert sok idő,félek,stb.... És egy percre nem akartam hogy magamra hagyjon (mondjuk szerencsére Ő sem)... De nekem még csak rokon sem lett volna,akit akkor ott eltűrök magam mellett,valakire pedig szükségem volt! Nem bírtam volna egyedül sem! Hogy nincs ott egy arc,akire ha csak ránézek megnyugtat! Aztán persze jót röhögtünk,mert neki jobban beállt a háta ahogy görnyedt fölöttem :D Mint ahogy nekem fájt :D És persze Ő is végig olyan fejet vágott,mint ha ölnének... De hamar észhez térítettem,hogy nem a rettegő fejére van szükségem :D És onnantól még ha nehezére is esett,de vicces lett,és elvoltunk :) És meg sme fordult a fejemben,hogy esetleg majd emiatt megundorodik,vagy bármi.
113. f6390e6b9b (válaszként erre: 111. - 3a5c305959)
2014. aug. 11. 19:14

Nincs tökéletes férje senkinek-Neked sem!!

Nem csak attól durran el az ember agya amit írsz,hanem attól hogy olyan szinten felsőbbrendűnek érezteted az életed velünk szemben hogy azt leírni nem lehet.Nem vagyunk frusztráltak,de nem kell beállítani tökéletesnek az életed,mert ennek már -számomra- olyan szaga van hogy csak szeretnél úgy élni ahogy írod!!

És ez minket sem érdekel!! :)

112. gribedli*** (válaszként erre: 111. - 3a5c305959)
2014. aug. 11. 19:12

Nem, én azt értettem kritizálásnak, hogy felhánytorgattad Ancsa szituját. Ez nem az a fórum. Egy, eleve terhesség alatt történt, ami már elárul egy-két dolgot a párjáról. Induljunk ki abból, hogy Ancsa teszem azt, ugyanolyan ápolt és csinos volt terhessége idején mint előtte. De vannak férfiak, akik (mint írtam, komplexus), nem tudnak megbékélni a terhességgel. Szóval ne abból indulj ki, hogy okvetlenül otthon visszautasító az asszony, vagy elhízik, elhanyagolja magát és a pasi erre "kényszerül". Nem, vannak csinos anyukák is, akiknek egyetlen vétkük, hogy terhesek, pont. Ezek után, hogy egy férfi nem képes terhes nővel lenni, még kérjék meg rá, hogy nézze végig a szülést? Csak rontana a helyzeten.


Vannak nők, akik akármennyit híznak, akármennyire hisztisek, olyan férjet sikerült kikapni, aki ezeken is túlteszi magát, és nem érdekli, hogy 20-30 kilóval ducibb nő éjszaka is kiküldi őket fagyiért meg minden, mert ők ilyen jámbor fajták, és meg sem fogják csalni. Nos, ez nem a nő érdeme (mert nem tett érte semmit, de elvárja), ez a pasi erénye, úgyhogy felesleges is rajta izélni. Ezért én nem szoktam még egyet belerúgni senkibe csak mert terhesség alatt megcsalták. Mára nagyon sztereotípia lett, hogy bizti azokat csalják csak meg terhességük alatt, akik szőrös hónaljjal járnak és tojnak a férjre.


Ha létezik ez, hogy sok pasi betojik a gyerek miatt (szexológus is alátámasztja) akkor pláne miért kell ezen rugóznod Ancsa kapcsán? Vagy tedd, de másik topikban. Én is kirúgnám az enyémet, 15 év után is, de más meg máshogy dönt, nem mindenkinek ugyanaz a szituja vagy az egyénisége. Volt egy erős kommented az övére, ezt nevezhetem kritikának, nem?

111. 3a5c305959 (válaszként erre: 109. - Gribedli***)
2014. aug. 11. 18:57
Elmondom szazadjara is hogy sikeruljon felfogni mindenkinek, en a SAJAT erzeseimrol es kapcsolatomrol beszeltem. Iletve hogy az EN velemenyem szerintem hogy kene a ferfiaknak viselkedni. Biztosan mindenkinek megvan a sajat elkepzelese hogy kulonbozo szituaciokban mi az illo viselkedes, hat nekem is megvan a velemenyem. Akinek ez kritizalast jelent annak szerintem a sajat kapcsolataval van baja nem velem. Na en tenyleg leptem mert ugy latom mindenkinek elojott a rejtett frusztraltsaga amit inkabb magaval vagy a parjaval kene lerendezni. Engem nem kell meggyozni hogy mindenkinek tokeletes a ferje ugy ahogy van mert baromira nem erdekel :-)
2014. aug. 11. 17:06
Nem áll fel=nem áll fenn...
109. gribedli*** (válaszként erre: 104. - 3a5c305959)
2014. aug. 11. 17:05

Reméled? Nekem úgy tűnik, hogy kritizálod másokét. Csak mert te meg én, meg még egy páran, akik hozzászóltak, hogy jól sült el az apás szülés, kifogtunk erősebb gyomrú férjeket, nem jelenti azt, hogy aki gyengébb gyomrút fogott ki, azt nem szeretik, vagy szerethető (mert cserben hagyták, bla bla bla).


Here uh végbélen keresztül történik? Mert én a prosztatával azért vontam párhuzamot, mert egy hasonló szituáció, kellemetlen "matatás" a férfiben egy másik fehérköpenyes férfi vagy nő által. Ugyanilyen érzéki látvány, amikor egy szülő nőben matatnak, aki történetesen a hites feleség.


Éppen ezért egy elsőszülő anyukának nem fogom felmagasztalva ecsetelni az eseményt (inkább megemlíteném, hogy egy lottó, vagy olyat dob neki a gép, aki amúgy is szereti, vagy olyat, aki ettől hányni fog), nem a szerelem beteljesülése, de ha úgy gondolod, van ilyen klub, hogy orgazmikus szülés, ott ajnározhatod magad.


Szerintem örülni kell annak, ha jól sült el a szülés, ha összekovácsol 2 embert de ezek mind kivételek, egy tökéletes világban minden apuka érett gondolkodású, vasgyomrú, ma még ez nem áll fel, továbbra is hagyjuk, hogy döntsék el az apukák, de mindenféle belemagyarázás nélkül (cserben hagytál a szülőszobán, szerelmünk beteljesülése, legcsodálatosabb élmény...már aki szereti a vérfürdőt).

108. cbf675120a (válaszként erre: 1. - Kubiak)
2014. aug. 11. 16:37
Előfordulhat.
107. f6390e6b9b (válaszként erre: 106. - 3a5c305959)
2014. aug. 11. 16:36
Ezt nem vitatom!!
106. 3a5c305959 (válaszként erre: 103. - F6390e6b9b)
2014. aug. 11. 16:33
Ha te ugy erzed nem hagyott cserben akkor te ugy erzed. Mindenkinek jogaban all a sajat erzeseit megelni. Neked is, nekem is :-)
105. Sommersby (válaszként erre: 103. - F6390e6b9b)
2014. aug. 11. 15:17
Éppen ezt mondom, hogy szerintem sem "hagyott cserben", megtette, ami tőle tellett, ugyanolyan szuper apuka, mintha, bent lett volna végig a szülőszobában.
104. 3a5c305959 (válaszként erre: 97. - Gribedli***)
2014. aug. 11. 13:55

A ferjemnek volt here uh-ja egy gyanus csomo miatt.

Termeszetesen ott voltam vele vegig.

Reszemrol a tema lezarva. Remelem mindenki ugy boldog a kapcsolataban ahogy van.

103. f6390e6b9b (válaszként erre: 102. - Sommersby)
2014. aug. 11. 13:08
Az én férjem végig csinálta velem a vajúdást.Nem volt jól már attól sem.A kitolás alatt a szülőszoba előtt ült és beöltözött,mert mikor megszületett a lányunk ment be a csecsemősbe megnézni.Mire engem kitoltak,addigra ott várt engem.Nem hagyott cserben,ott volt,egy ajtóval arrébb.
102. Sommersby (válaszként erre: 101. - F6390e6b9b)
2014. aug. 11. 12:35

Szerintem ez teljesen normális, nem vagyunk egyformák, hogy van olyan férfi, akinek felemelő élmény szülés közben bent lenni a szülőszobában, mindent végignézni. Másoknak meg felkavaró, vagy rosszul lesznek stb.

Mondjuk az én férjem annyit tett, hogy bejött velem a mentővel reggel, amivel bevittek a kórházba, utána otthagyott szépen, rábízva az orvosra. Mondjuk, hogy utána "eltűzött", az kb. a gyermekvállaláshoz való (mint később kiderült) nagy kedvét is jelezte, meg az anyja biztosan fontosabb is volt, mint én. Anyukám ki is akadt rendesen, még én mentegettem a férjem. Mert azért várakozhatott volna persze a szülőszoba előtt, mikor "bújik elő a lánya", de annyira nem érdekelte. Ez persze egy egyéni eset, mert egy érzelem nélküli, ---skó, azóta is egyedül van (amennyire én tudom). De mondom, ő egyedi eset.


A mostani Párom nem egy "nyuszi" alak, de lehet, őt sem erőltetném. De megtudni már nem fogom, hogyan reagálna, mert nagyobb gyermekei vannak, és a közös baba nincs benne a terveinkben. Főleg az övében nem.

101. f6390e6b9b (válaszként erre: 100. - Sommersby)
2014. aug. 11. 12:28

És akkor az én férjem ennek szellemében lett lenyuszizva,mikor előtte elmondtam,hogy már a vajúdásomnál rosszul volt és hogy nem jött be velem "cserbenhagyott"...

Örülök,hogy vannak még akik nem így látják! :)

100. Sommersby (válaszként erre: 98. - Gribedli***)
2014. aug. 11. 12:20
Igen, "nem maga a szülés" - és nem is volt a szülésnél bent a (volt) férjem, de hozzáteszem, ha bejött volna még hamarabb elváltunk volna - elképzelhető. Nem minden férfinek való végignézni, van, aki még a vér látványától is rosszul lesz, az ilyen férfire szerintem bizony lehet olyan hatással a szülés, hogy szexuálisan nem tud közeledni a feleségéhez. Mondom, egy neves szexológus írta, hogy kezelt terápián olyan férfit, akire a szülés látványa ilyen hatással volt.
99. Sommersby (válaszként erre: 93. - Nekemmindegy)
2014. aug. 11. 12:17

Az én exanyósom mondta, hogy annak ellenére, hogy apósom háziorvos volt (sőt nőgyógyászati szakvizsgán gondolkodott..., sőt bába mellett vezetett is le szülést), de valahogy senkinek eszébe sem jutott, hogy bemenjen a felesége szülésére. Valahogy régen nem volt ez ennyire általános, mint manapság, hogy sokaknak "igénye" legyen rá, akár az apának, akár az anyának.

Akinek ma is igénye van rá (a Párnak), akkor tegyék meg. Szerintem ehhez ismernünk kell a párunkat, hogy milyen típusú férfi (és ez nem bátorság kérdése szerintem sőt még nem a szeretet fokmérője), "való-e" neki egyáltalán az egészet végignézni.

98. gribedli*** (válaszként erre: 86. - Sommersby)
2014. aug. 11. 11:58

Örülök, hogy leírtad, hogy "enélkül is elváltatok", úgy értem, nem a válásnak örülök, hanem korábban írtam, hogy amikor nincs meg az a bizonyos kapocs, hiába nem megy be az apuka, nem fogja visszatartani a párt attól, hogy szétmenjen.


Szóval nem maga a szülés. Van, hogy hiába szexi egy nő, anyaként is, ha a pasinak ilyen komplexusai vannak. És ugyanaz a nő ugye mégis nagyon sok pasinak szexi, mert ők el tudnak vonatkoztatni az anyaságától, de az illető, akivel meg él, nem tud. Ilyen esetben az sem fogja megmenteni a dolgot, ha császár lesz (mint a barátnőméknél, akiknél császár volt, a csaj kérte és azóta sem volt szex, vissza is költözött a pici babával a szüleihez, annyira elege lett), mert a probléma gyökere a pasi komplexusa.

97. gribedli*** (válaszként erre: 80. - 3a5c305959)
2014. aug. 11. 11:42

Az, hogy ódákat zengsz róla, nem segít azokon, akiknek meg olyan férjük van, hogy nem szeretne bent lenni (pl. a fórum indító hsz-beli). Ezért egyéni és én inkább rájuk bízom a döntést, de egy cseppet sem jelenti, hogy ha egy apuka nem volt bent, akkor ő nem szereti annyira a feleségét. Jóban-rosszban...melyik az a feleség, aki kapkodna, hogy ott lehessen a férje prosztatavizsgálatán, hogy szorítsa a kezét?? A póz lehet, hogy hasonló.


Mégsem jelenti azt, hogy ha nem akar okvetlenül vele lenni, nem szereti vagy cserben hagyja...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook