Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 napos Klion és Dalacin kúra (nőgyógyászati panaszra felírt) utóhatása lehet a bélrendszer egy részét érintő "fájdalom"? fórum

5 napos Klion és Dalacin kúra (nőgyógyászati panaszra felírt) utóhatása lehet a bélrendszer egy részét érintő "fájdalom"? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 7. 09:42
Bizony, lehet, hogy a gyógyszerek okozzák a panaszt! Már az antibiotikummal egyidőben kellett volna szedni valami probiotikumot! Én egy ilyen esetben a Probiotikum Pluszt szedtem, mert az elég komplex összetételű. De a probiotikumoknak is lehet mellékhatása! Nálam pl. )és ez gyakori másoknál is), kicsit hasmenéses tüneteket okozott. De ez még mindig jobb, mint hagyni az antibiotikumnak, hogy tönkre tegye a bélflórát!
16. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Gulyásleves)
2014. aug. 6. 18:55
Elképzelhető. ÉN azt valószínűsítem, hogy mivel régebben pont nőgyogyászati okokból sok antibiotikumot kellett szednem huzamosabb ideig, lehet, ettől jött elő a vastagbélgyullaásom. De ez csak feltételezés részemről.
2014. aug. 6. 18:04
Persze, hazavágta a bélflórát
2014. aug. 6. 17:28

Igen,van.


Nőgyógyász nem csak hüvely tablettát/kapszulát ír fel,jelen esetben nekem sem olyat írt.

13. zzsuga
2014. aug. 6. 17:19
Klíonban van szájon szedhető is? Én ha kaptam csak hüvelyit kaptam. A tied is nem olyan volt?
12. gulyásleves (válaszként erre: 11. - C9f9b53798)
2014. aug. 6. 17:05

Egyszerre lehet hogy másabb,mint külön-külön...meg ahány ember,annyi féle...

Konkrétan nekem sem a gyógyszerek szedése alatt jelentkezett ez a tünet,hanem már miután végeztem a kúrával.

Utána ittam a Normaflore-t is,nem a kúra alatt.

2014. aug. 6. 17:00
Mindkettő antibiotikumba szedte, általában úgy szokták, hogy egyiket helyi formában, a másikat szájon át. Nekem ilyen formában, igaz nem egyszerre történt, de egyik sem okozott semmi mellékhatást, dalacint terhesen szedtem, mondjuk végig szinte a terhesség alatt normafloret, vagy más kapszulás pro-prebiotikumot szedtem, mert olvastam, hogy jót tesz a babának. Szóval nekem egyik sem okozott panaszt. Klion kicsit felmarta a hüvelyhámot.
10. gulyásleves (válaszként erre: 8. - Bibity)
2014. aug. 6. 16:57

Igen,a Normaflore-ról én is hallottam már ezt.

Azt pedig csak remélni tudom,hogy nem más eredetű a problémám.

Előtte nem volt ilyen jellegű panaszom(gyomor/bélrendszeri).

Köszi a tanácsodat! :-)

9. hexxe (válaszként erre: 7. - Gulyásleves)
2014. aug. 6. 16:56
Jól mondja bibity, ez nagyon kevés. Többféle baktériumtörzset tartalmazó probiotikumot válassz és ne csak néhány napig szedd.. És fogyassz minden nap élőflórás joghurtot.
8. bibity (válaszként erre: 7. - Gulyásleves)
2014. aug. 6. 16:49

Mindkettő erős antibiotikum, amit szedtél.

A Normaflore sajnos csak 1 törzset tartalmaz, ami nem is a normál bélflóra része... Sz*rt sem ér! Kérj a patikában olyan bélflóra regenerálót, ami minél több törzset tartalmaz, minél nagyobb mennyiségben (Most hirtelen protexin, lactive jut eszembe, de van egy pár!) Hidd el, 2-3 nap szedés után érezni fogod a különbséget! Jobbulást!

7. gulyásleves (válaszként erre: 5. - Hexxe)
2014. aug. 6. 16:43

De...mondta a gyógyszerész is...Normaflore-t "ittam" pár napon keresztül.De most kissé tanácstalan vagyok.Jártam már háziorvosnál is,de Drotaverin-nél különbet nem talált ki...ki is váltottam,de pár nap után ráhagytam a szedését.

Az "újraépítés"-nek nem hinném,hogy kedvezne.

6. Mion
2014. aug. 6. 16:38

Lehet csak simán tönkre vágta a bél- és gyomorflórádat!

Probiotikumot kéne enned, meg tejtermékeket :)

2014. aug. 6. 16:37
Klion után nem kell újraépíteni a bélflórát?
4. gulyásleves (válaszként erre: 2. - Mion)
2014. aug. 6. 16:25
Nem ismertem én sem ez előtt,eléggé Jolly Joker lehet...gyulladáscsökkentő szerintem.Az íze förtelmes........szerintem a másik gyógyszer a kutyább,mellékhatások/utóhatások tekintetében.A gyógyszereket már nem szedem kb. július közepe óta,azért írtam utóhatást.
2014. aug. 6. 16:21

folyt. köv.. :-D leginkább erős diszkomfort érzés?

Inkább lokális jellegű,egyéb tünet nem társul hozzá.

Hasi UH szervi elváltozást nem mutatott.Köldöktől kissé feljebb,bal oldalon érzem ezt,evés után talán kicsit rosszabb,de ez már lehet hogy csak pszichés magyarázat.

Nyomásra érzékeny leginkább.

A nőgyógyászhoz mindenesetre visszamegyek,kíváncsi vagyok,mit mond.

2. Mion
2014. aug. 6. 16:21

Tudom, nem ide illik, de... a Kliont mire szokták felírni?


De amúgy ilyesmi mellékhatás simán elképzelhető.

2014. aug. 6. 16:06
Szerintetek 5 napos Klion és Dalacin kúra (nőgyógyászati panaszra felírt) utóhatása lehet a bélrendszer egy részét érintő "fájdalom", de

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook