Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sérült, lyukas, vas fürdőkádat lehet-e javítani? fórum

Sérült, lyukas, vas fürdőkádat lehet-e javítani? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 10. 18:16
Lyukas vas kádra nem érdemes pénzt költeni, nem lesz jó esetleg nagyon rövid ideig. Értem a problémát,esetleg lavórban lefürdetni 1-2 napig a gyerekeket nem megoldás? Hiszen régen sem volt ez másképp.2nap elteltével simán lehet használni a beállított másik kádat.
9. 325b42d966 (válaszként erre: 8. - Kristo_f)
2014. aug. 7. 17:35
köszönöm,igazán kimeritő választ adtál de közben én is olvasgattam a neten már kád javításban kiokosodtam.Valóban nem nagy dolog a csere?Íhát én elhiszem ,de ezen a nyáron az időjárás semmi benti munkának nem nagyon kedvezmés 4 gyerek mellett akik közül kettő fogyatékos ,így próbálok időt nyerni.A kosz,a nincs fürdőkád 1-2 napig nekem nagy gond .Már az új kád megvan,azért készülünk a cserére de talán jövőre.
8. kristo_f (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2014. aug. 6. 17:50

Jó a férfi a fórumon ugye?

:)

Nem értem mi a gond

Egy kádcsere nem egy nagy durranás, mindennel együtt megvan egy nap alatt. A burkolás az más, ahhoz glettelni kell, sima falat kell késziteni


De hogy a kádnál maradjak

Ragasztani kell

Kétkomponensű műgyanta ragasztóval

[link]


[link]


[link]


Mert ha régi öntöttvas kád azt hegeszteni nem lehet, de a lemezkád hegesztés sem semmi művészet

Amennyiért megcsinálják veszel egy új kádat


Kérdés hogy jelenleg beépitett a kád vagy nem

Ha nem, akkor lecsiszolnám jó durva csisz.vászonnal a lyuk környékét alúl is, a ragasztóval együtt vennék üvegszálas szövetdarabot

Festékboltban van tekercsben is vagy darabka Dryvit hálót

Tenyérnyit biztos levág a boltos

Megkenném jól az összekevert ragasztóval az üveghálót és felnyomnám alúlrol, aztán a lemezvastagságot is kiönteném a ragasztóval, hogy egysikban legyen a kád belsejével


Ha beépitett akkor az aljához nem lehet hozzáférni, ugyanezt csinálnám, de csak a belsejével

Ekkor ugyan marad egy hupli ami kissé kiáll, de a kád használható.


Erre mestert ne keress, mert ezermestert kellene találnod/mint én :)/ és amennyi a javitás annyni az új kád

Házilagosan nem egy nagy durranás megcsinálni, nem kell félni belekezdeni

7. 325b42d966 (válaszként erre: 6. - Emi75)
2014. aug. 6. 15:05
Köszi,kerestem de amit találtam hiába hirdeti úgy hogy javítást is vállal,de nem vállal.egy embert találtam de az már hiteget 1-hete hogy mikor jön,de még nem ért ide,így már nem bízom benne.
6. emi75 (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2014. aug. 6. 14:09

Szerintem a vason a lyukat be lehet hegeszteni/forrasztani, és olvastam már olyat, hogy valami speckó festékkel újra is lehet zománcozni, glettelik, csiszolják, festik. (az eredeti zománc tán rá van égetve, ami nyilván most nem fog menni) Vannak cégek akik kifejezetten erre vannak rááállva, neten keress rá, pont mert vannak akik nem vállalják a fürdőszoba szétverést, főleg bérházban szokott erre igény lenni.


Mi is gondolkodtunk ebben, de végül csak megvettük az új akrilkádat. De tényleg macera a felújítás, megértelek. PLáne gyerekekkel hetekig fürdőszoba nélkül...

2014. aug. 6. 12:16
Már megvan az új de nincs idő és a nyár sem olyan hogy 4 gyerekkel belemerjünk fogni.kosz,állandó eső ,nem szárad semmi.stb egyszerűen időt szeretnénk nyerni.
2014. aug. 6. 12:12
Én pár éve vettem akril kádat.Könnyű mind súlyra mind a takarítása is,ráadásul olcsó is.Ha ilyen előfordulna ankább vennék újat,nem javítgatnám.
2014. aug. 6. 12:10

Nem vagyok szakember, de én nem javíttatnám.


De műanyagot sem vennék.


Kisebb helyeken látok vaskádat árulni.:)

2014. aug. 6. 12:02
Ha igen szakembert keresek.
2014. aug. 6. 12:02
Tudom hogy ez női oldal,de remélem férfiak is olvassák és tudnak nekem tanácsot adni.Sérült lyukas kb 5-6 cm vas fürdőkádat lehet-e javítani,?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook