Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol lehet feljelenteni valakit állatkinzásért?Tudja valaki? fórum

Hol lehet feljelenteni valakit állatkinzásért?Tudja valaki? (tudásbázis kérdés)


23. c06c587f53 (válaszként erre: 22. - Zarahell)
2009. febr. 14. 20:12

Lehet,hogy felfüggesztett volt.. Kár!!

Van az a csoport, a radikális állatvédők.. Nem is tudom:))

22. Zarahell (válaszként erre: 20. - C06c587f53)
2009. febr. 14. 20:06
Neeem.. Én máshogy emlékszem. Itt Magyarországon mintha lett volna egy ilyen, hogy senki nem került még börtönbe állatkínzás miatt. Csak felfüggesztett volt, vagy mi. Nem emlékszem, de így rémlik.
21. Zarahell (válaszként erre: 17. - C06c587f53)
2009. febr. 14. 20:04

Látom, te is kiskorod óta állatbarát vagy! :)


Bár mindenki ilyen lenne! :)

20. c06c587f53 (válaszként erre: 19. - Zarahell)
2009. febr. 14. 20:04
Börtönbüntetés is volt már,ha jól tudom.
19. Zarahell (válaszként erre: 17. - C06c587f53)
2009. febr. 14. 20:01
De pénzbüntetést itt Mo-n róttak már ki?
2009. febr. 14. 19:49
Rendőrség, Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal.
17. c06c587f53 (válaszként erre: 16. - Zarahell)
2009. febr. 14. 19:43

Igazad van! Kiskoromban hónapokig nem beszéltem a "barátnőmmel",mert direkt megölt egy katicát. Aztán kibékültünk,de kár volt. 16 éves "barátság" volt,de ott tett keresztbe,ahol tudott.. Már évek óta nem beszélek vele..


Szóval nem tartom semmire az olyan embereket,akik kínozzák az állatokat,kirakják az utcára.. Tegnap éjjel láttam az Animal Planeten,hogy kikötve tartották a kutyust,belefúródott a nyakörv a bőrébe és hónapokig úgy volt.. Mennyi kínt állt ki az a szerencsétlen állat. Ott bezzeg komolyan veszik az ilyet. Igaz, hogy 1000 dollár bűntetést kap a tulaj 90 napos szabadságvesztéssel,de itt mikor csuknak le valakit ezért?? Az a baj, hogy az államnak több,mint 8000 forintjában van naponta egy elítélt..

16. Zarahell (válaszként erre: 15. - C06c587f53)
2009. febr. 14. 19:30

Hát, igen.. Nekünk az egyik kutya menhelyi, és szóltak a menhelyen, hogy nagyon agresszív, nem mondták meg, hogy milyen körülmények között volt, mikor hozzájuk került. Annyira jó látni, nagyon hálás, és az élete árán is megvédene minket. (Azaz Anyácskámékat, mert náluk van)

3 napja meg én vittem be a menhelyre egy kutyát. Beszaladt az udvarba, és 8 napig itt volt nálam. Megtudtam, milyen körülmények közt tartották.. Ezerszer jobb helyen van a menhelyen! Egy rotit tilos megkötve tartani, mert megvadul tőle, és én beszélnék a gazdával, de nem mondják meg, hol találom, mert "atrocitás lesz belőle"...

Bejártuk a környéket, de nem találjuk.. pedig vannak még ott kutyák. De így tényleg nehéz bármit is tenni, ha senki nem hajlandó segíteni, mert félnek az "atrocitástól"...


Huh.. de mérges vagyok!

Ha ezt is elolvasod, akkor köszönöm, hogy meghallgattál!

15. c06c587f53 (válaszként erre: 14. - Zarahell)
2009. febr. 14. 19:04

Szia!


Nagyon elszomorító a helyzet.. És ami még felháborít a sok kutyatámadás, a rossz tartási körülmények miatt,meg azért,mert nem szocializáják a kutyákat és mindíg a kutya jön ki rosszul belőle. El kell altatni,mert veszélyes.. A fenét! A gazdáját kellene elaltatni,azt aki agresszív vadállatot csinált belőle.

Bocs a szóismétlésért!

14. Zarahell (válaszként erre: 13. - C06c587f53)
2009. febr. 14. 18:57

Szia!


Egyszerűen azt nem értem, hogy minek kell kutya az ilyennek??? Ha én tudom, hogy nem tudok megfelelő körülményt biztosítani egy kutyának, akkor nem veszek magamhoz ötöt!!!


De nem félnek, mert itt mindenki megússza az állatkínzást..

2009. febr. 14. 18:43

Amerikában keményen megbüntetik az állatkínzókat.. Itt is azt kéne.

Sőt, szemet-szemért <<---ez a Bibliában is benne van!

12. Zarahell (válaszként erre: 9. - Godgoda)
2009. febr. 14. 17:55

Mert a szerencsétlen lusta megcsinálni a kerítését. A lánc meg olcsóbb.

Őket kellene kikötni valahova víz meg kaja nélkül..

11. Zarahell (válaszként erre: 7. - 2305690fd3)
2009. febr. 14. 17:53

Én lefényképezném, és elküldeném egy állatvédő szervezetnek.

Vagy megkérdezhetnéd a gazdát, hogy tudnál-e valamiben segíteni neki. Akkor nem gondolná, hogy rosszindulatból teszed. (amilyenek az ilyen fajta emberek, képes, és bosszút áll, ha elveteted a kutyáját)..

Vagy csináld azt, amit én fogok most: Simán kérdezd meg, hogy be van-e oltva a kutya (valószínűleg nincs) és háborodj fel, hogy ezért nagyon megbüntethetik. Egyből nem lesz kedve kutyát tartani!

10. 3cdd2cedd8 (válaszként erre: 5. - 3cdd2cedd8)
2008. ápr. 16. 09:42
Ez a dolog "megoldódott". A tulaj kórházba került, feltehetően hosszabb időre, az állatait (birkák, lovak, tehenek, kutyák) elvitték tőle.
2008. ápr. 12. 13:21
Menj a rendőrségre, mikor mi még Tárnokon laktunk én a rendőrségen tettem feljelentést és ki is mentek a címre, mivel addig ott álltam az adott ház előtt. Vagy hívd végig az összes menhelyet, kezd az Illatos úttal Pesten igaz rossz híre van de ők lépnek a leggyorsabban és ha van ismerősöd aki örökbe tudja fogadni a kutyát menjen gyorsan, vagy Te vidd ki igaz adnak 14 napot a kutyáknak. Nem értem az embereket miért kötik láncra a kutyát. Erre tud valaki válaszolni?
8. lily3 (válaszként erre: 7. - 2305690fd3)
2008. ápr. 12. 13:14
Barbárok...Nem lehet valahogy szót érteni vele?Szerintem az önkormányzat ugysem csinál semmit.
2008. ápr. 12. 13:03
a szomszéd szerintem nem ad a kutyájának enni.Szerencsétlen állatnak látszik az összes bordája.Én néha adok neki mikor a gazda nincs otthon de valamit tenni szeretnék a kutya ügyében.tavaly nyáron a másik kutyájának vizet nem adott el is pusztult a láncon.Ez a kutya az udvaron volt,de 3 napja meg van kötve mert akkor költözött el a felesége.Igy még enni sem tudok neki adni
2008. ápr. 12. 12:34
Én a legközelebbi állatvédőknek szólnék,de azonnal.Ők majd megmondják mit lehet tenni.
2008. ápr. 12. 12:11
Na mondjuk erre én is kíváncsi lennék, hogy mit lehet ilyenkor tenni. Én nem pereskedni akarok, de tényleg van egy környékbeli, aki embertelen körülmények közt tart két lovat, nem tudom, hogy ezzel vajon kit lehetne megkeresni aki foglalkozna vele.
2008. ápr. 12. 11:59
Polgármesteri hivatal, szabálysértési osztály. vagy jegyző
2008. ápr. 12. 11:31
A rendőrsége, szabálysértési osztály!
2008. ápr. 12. 11:18
A rendőrségen biztosan tehetsz feljelentést.
2008. ápr. 12. 10:58
Hol lehet feljelenteni valakit állatkinzásért?Tudja valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook