Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell gondozni egy Medinilla-t? fórum

Hogyan kell gondozni egy Medinilla-t? (tudásbázis kérdés)


2017. ápr. 27. 18:50
Azóta tönkrement :/
2014. nov. 3. 14:46

Hahó!!! Van itt valaki?


Megvan még a Medinillám. :)

Már behoztam telelni. Azt olvastam, hogyha kihozta az új leveleket, akkor már be kell vinni. Most viszont már mintha bimbósodna is.

Hogyan gondozzam télen? Hány fok és mennyi víz kell neki?

2014. aug. 14. 17:07

Ajjaj,az gyapjastetű.

Nézz utána,hogy lehet kiirtani,van hozzá spriccelős cucc.Hát ha most kaptad,akkor valószínűleg hozta magával.Vigyázz nehogy a többi növényedre átmenjenek..


Hát talán 3 hónapot bírtak nálam szegények.Ami szégyen,mert virágkötő vagyok.Tehát elvileg értek hozzájuk! :)

2014. aug. 14. 14:13

Nah, máris itt az első nyavaja, vmi élősködő. Asszem tetű... fehér, meg ilyen vattaszerű is van rajta. Az lehet? Miért? Túlöntöztem? Vagy túlspricceltem? Mit csináljak vele szerinted?

Te milyen gyakran öntözted?


És meddig bírta nálad?

Már 2 hete nálam van, talán jó helye is van, nem változott semmit sem, csak ezek a betolakodók...

2014. aug. 14. 09:26

Jaj,bocs hogy csak most válaszolok,nem vettem észre hogy írtál.

Nem tettem tűző napra,a hely szerintem tökéletes volt neki,viszont nem spricceltem mindennap.:P Túlságosan párás sem volt neki a hely,úgyhogy egyértelműen én nyírtam ki őket.

Nagyon tetszik,de nem az én virágom.

Az orchideáim viszont gyönyörűek....:)

5. Klauka_ (válaszként erre: 4. - Vykusz)
2014. aug. 5. 12:09

És mi az amit megtettél érte? Spriccelés? Párásítás? Teleltetés?

Meddig bírták?

2014. aug. 5. 12:04

Volt.Kétszer is,de nem bírtam vele :D

Pedig nagyon tetszik!!!

3. Klauka_ (válaszként erre: 2. - Vykusz)
2014. aug. 5. 09:35
Neked van? Vagy volt?
2014. aug. 4. 22:11

Bizony,elég kényes!

Szereti a párás helyet,de a túlöntözést nem bírja,sem a meleget,vagy a tűző napot.A napfény kell neki,módjával.Ha tudod akár mindennap megpermetezheted vízzel.Hisztis egy virág...

Sok sikert hozzá,gyönyörű növény!

2014. aug. 4. 21:14

Sziasztok


Kaptam egy csodaszép medinillát. Igyekeztem utána olvasni, sok mindent találtam is róla, többek között, hogy eléggé kényeske.

Tapasztalatokat, tanácsokat várok, hogy tavasszal újra virágba boruljon és persze hogy addig se menjen tönkre :)


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook