Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan érdemes kiadni egy albérletet? fórum

Hogyan érdemes kiadni egy albérletet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. aug. 9. 23:33

Kiadás papíron elkészült,a szerződésben benne van,hogy dátumos fotók készüljenek kulcsátadáskor.

Mit fotózzak?Konyhabútor nyitva-zárva,gáztűzhely...kád?cirkó?Ablakkeret?Ajtó?WC?

43. 3532273647 (válaszként erre: 42. - Dd4fac34d4)
2014. aug. 7. 13:42
Akkor nálunk a bérbeadás a helyes kifejezés
2014. aug. 7. 09:50

Csak egy nyelvi kiigazítás: ha a saját tulajdonú lakásodat adod ki, akkor az nem albérlet, senki részéről! Az bérbeadás!

Ha azt a lakást adod ki, amelyet Te magad is bérelsz (mondjuk önkormányzati bérlakást), akkor az az albérletbe adás! Ez jogilag is fontos különbség egyébként, nemcsak szóhasználatilag.

41. kristo_f (válaszként erre: 40. - 3532273647)
2014. aug. 6. 18:36

Mindig éves bevételrör beszélünk

Ugyanakkor a havi 10% nem ugyanaz mint az évi 10%?

Nem számolok most utána


Nem gondolom hogy sok felújitást vagy elszámolható költséget tudnál csinálni

Számold ki hogy az évi bevétel 10%-a/számla nem kell/

vagy a 12milla 2%-a a több


[link]

40. 3532273647 (válaszként erre: 39. - Kristo_f)
2014. aug. 5. 10:11

Köszönöm..

A tételes 10%/hó lehet?

Melyikkel járnék jobban?A lakás 12M volt

39. kristo_f (válaszként erre: 38. - 3532273647)
2014. aug. 5. 09:06

Háromféle költségelszámolás van adózáskor

Vagy számlákkal igazolt költségek, tételes ktsg.elszámolás

vagy

Vagy a bevétel 10%-a mint költség, ezt igazolni nem kell

vagy

a lakás értékének a 2%-a mint amortizáció

Tehát nem a bérleti díjnak


Ha magánszemély a bérbevevő akkor a bérbeadónak kell negyedévente adóbevallást késziteni és adóelőleget fizetni


Hogy mennyi a lakás értéke? Kérdéses, de általában , gondolom, a környéken jellemző eladási érték elfogadható

2014. aug. 4. 21:35

Köszönöm,igyekszem,sokat segítettetek!

Egy kérdés:adózás.Pár hónapja olvastam egy cikket,de nem találom:a bérleti díj x %-át le lehet írni amortizációs díjként.Ez hogy működik?Számla,akár egy több havi díjat is felölelő számlával,vagy minden hónapban egy kicsi?

37. zakajeo (válaszként erre: 33. - Anyagi)
2014. aug. 4. 20:35
igen tudom:) valóságban nem tudom mérlegel vagy nem mert pl a devizás ügyeknél-tudom hogy ez mástészta de tartozás pl nem igazán adnak sok esetben birtokvédelmet....
36. Anyagi
2014. aug. 4. 20:28
Mindenesetre sok siker a lakás kiadásához!!!!!!!!
35. Anyagi (válaszként erre: 32. - 3532273647)
2014. aug. 4. 20:27
Nem akarok csúnyálkodni, de egy egyetemista mindenképpen többet bulizik és kevesebbet takarít, mint egy nagymama.
34. Anyagi (válaszként erre: 31. - Zakajeo)
2014. aug. 4. 20:26

Igaz!

Nem a tulaj kapja a számlát és még telefonon sem tud érdeklődni, mert nem az ő nevén van az óra!

33. Anyagi (válaszként erre: 23. - Anyagi)
2014. aug. 4. 20:23

" a közjegyzőtől bármikor birtokvédelmet kérhetnek!"


Elnézést, butaságot írtam : A jegyzőtől lehet kérni a birtokvédelmet, amit neki mérlegelés nélkül meg kell adnia!

2014. aug. 4. 20:21

Azért érzem biztosabbnak az én nevemre érkező közüzemi számlákat,mert addig ki tudom rakni őket,amíg a kaucióból tart.

Közben egy másik jelentkező is lenne,vidékről friss egyetemisták ketten,(batátnőm ismerősei a szülők)rendezett háttérrel.

31. zakajeo (válaszként erre: 23. - Anyagi)
2014. aug. 4. 20:20
Akkor is kisebb gondnak látom ha a tulaj nevén van ő fizeti neki mennek a számlák mert akkor azonnal tud lépni-nem látom hogy jó lenne ha a bérlő nevére van irva mert sok esetben csak akkor értesül a tulaj a felhalmozott tartozásról amikor már tetemes összeg összegyülik
30. Anyagi (válaszként erre: 17. - De Luca)
2014. aug. 4. 20:19

Felnőtt is simán kérheti a birtokvédelmet.

Be se mehetsz a lakásba akkor!

29. Anyagi (válaszként erre: 16. - Lolli)
2014. aug. 4. 20:18
Nem számít bevételnek, mert a számlákat le tudod írni.
28. zakajeo (válaszként erre: 19. - Anyagi)
2014. aug. 4. 20:17
No ezt mondom én is csak nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni.Tehát igen a bérlőé lesz a tartozás de a tulaj óráit nem fogják átirni addig sem az ő nevére sem esetleges ujabb albérlőére de a szolgáltatást megszüntetik ha nincs fizetve.Ebben az esetben kihasználatlanul áll a lakás tehát a tulaj érdeke hogy kifizesse és újra ki tudja adni...perelheti de az évek kérdése mire esetleg visszakapja az összeget....
2014. aug. 4. 20:17
Mi úgy csináljuk, hogy tőlünk vonja a számlánkról a szolgáltató az összeget, a számla meg megy a bérlőhöz, és az alapján fizeti nekünk az összeget az albérleti díjjal egyetemben. Így nincs tartozás, mert már az első hónapban látjuk, ha nem fizet, bár még nem volt rá példa. Mi csak sima szerződést írtunk.
26. Anyagi (válaszként erre: 13. - De Luca)
2014. aug. 4. 20:16

Nem!!!!

A szolgáltatót csak az érdekli, hogy bármi áron a pénzéhez jusson. Aztán majd vitatkozzanak a fogyasztók utólag, hogy kinek is kellett volna fizetni...

25. 74740b7c7c (válaszként erre: 17. - De Luca)
2014. aug. 4. 20:15

Így van!

A szomszéd nem kért ilyen nyilatkozatot, és amikor az albérlők hihetetlen tartozást halmoztak fel, ki akart tenni őket, az ám, de 2 kiskorú volt. Másfél éves procedúra árán szabadult meg a családtól!

24. zakajeo (válaszként erre: 13. - De Luca)
2014. aug. 4. 20:15
Én nem keverem,a bérlő nevén volt az óra az eonnál a vízműnél stb és nem irják át más nevére a konkrét órát-önkori a tulaj-míg nincs rendezve....konkrét eset....lehet nem minden szolgáltatónál így működik ennél a megyei vízműnél stb ez az eset....egyébként ezt mondták nálunk is,haláleset után-vagyon nem maradt az elhunyt után de az általunk lakott és tulajdonlott házban egy óra még az ő nevén volt hagyva-hogy akkor irják át ha nincs rajta hátralék...
23. Anyagi (válaszként erre: 11. - Zakajeo)
2014. aug. 4. 20:13

Nehogy azt hidd, hogy csak úgy lekapcsolhatod az albérlő fogyasztásmérő óráit!!!

Mivel ő/ők vannak birtokon belül (ott laknak) a közjegyzőtől bármikor birtokvédelmet kérhetnek!

Ilyenkor se kirakni, sem kellemetlenkedni nem lehet neki, ami akadályozná a "birtok" használatát.


Na ilyenkor jó egy tökéletesen megfogalmazott közjegyzői okirat!

22. Narcisz82 (válaszként erre: 20. - Anyagi)
2014. aug. 4. 20:12
Igen, tudom, hogy draga. :) De er is valamit.
21. 74740b7c7c (válaszként erre: 15. - Ceb31d2718)
2014. aug. 4. 20:11

Nem azt mondtam, de van rá törvény!

Attól, hogy valamiről nem tudsz még létezik!

20. Anyagi (válaszként erre: 10. - Narcisz82)
2014. aug. 4. 20:08

Tudjátok egy közjegyzői szerződés/ellenjegyzés árát????

Több tízezer forint!


Nem mondom, hogy nem jó, de csak, ha megfelelő kitételek vannak benne, akkor ér valamit.

Pl. bele kell írni az azonnali végrehajtást feltétlen!!!!!!

19. Anyagi (válaszként erre: 9. - De Luca)
2014. aug. 4. 20:05

Az nagyszerű ötlet, hogy a mérőórákat az albérlő nevére íratnátok, hogy övék legyen a tartozás,

csak ott a bukta, hogy a be nem fizetett díj nem csak a felhasználó nevéhez kötődik, hanem az órához is!!!!!!

Ez azt jelenti, hogy nem írják át más névre ( a tiedre sem) az órát, amíg nincs kifizetve a tartozás. És ha netán leszerelnék az órát és felfüggesztenék a szolgáltatást, akkor nem teszik vissza addig, senki más nevére sem, amíg nincs rendezve a tartozás!

2014. aug. 4. 19:55

1993. évi LXXVIII. trv.


És szó sem esik az adózásrol?

17. de Luca (válaszként erre: 15. - Ceb31d2718)
2014. aug. 4. 19:52

De van rá törvény. Épp ezért kitalálták azt is ennek kivédésére, hogy a kiskorúakra kérhet a tulajdonos befogadói nyilatkozatot egy rokonától arra az esetre, ha ki akarná őket tenni tartozás, vagy károkozás miatt.

Szóval kell ez a papír, hogy a gyereket egyik rokona minden körülmények között befogadja, így kirakható a család.

16. lolli
2014. aug. 4. 19:49
Én hét évig adtam ki a lakásomat, és minden hónapban mentem a rezsiért, mert minden az én nevemen maradt. szépen táblázatba rendeztem, a másolatokat megkapták a bérlők, vagy elektronikusan, lássák mit kérek el. Ebből soha nem volt vita. Bár asszem így a rezsi is bevételnek számít, de én önhatalmúlag csak a bérleti díj után adóztam.
15. ceb31d2718 (válaszként erre: 14. - 74740b7c7c)
2014. aug. 4. 19:45

nem hiszem, hogy erre törvény van

vagy akkor az albérlőm most született csecsemőjét nem tudom kirakni 18 éves koráig?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook