Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő - de hol és hogy ha túl nagy a távolság a családok között? fórum

Esküvő - de hol és hogy ha túl nagy a távolság a családok között? (beszélgetős fórum)


2014. aug. 8. 08:57
Én egy buszt bérelnék, aki elhozza a párom messze élő rokonait, és a buszban el is aludhat, aki nem bírja már a lagzit.
11. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Lili09)
2014. aug. 5. 21:06
Nálunk ez úgy volt megoldva, hogy egy hotelben volt az esküvő, ahol csak a közelebbi családtagokat el tudtuk szállásolni. Mármint a közeli családtagoknak kifizettük, aki meg még akart maradni (távoli barátok), annak meg mondtuk, hogy ennyi és ennyi lesz, ha itt szeretnének aludni, taxis ismerőseink azok voltak, velük olcsón haza tudtak menni, ha még sem szerettek volna ott maradni.
10. Lili09
2014. aug. 5. 14:15
Köszönöm a sok jó ötletet!
9. körömvirág (válaszként erre: 1. - Lili09)
2014. aug. 4. 18:51
Barátnőmék hasonló helyzetben voltak, kb félúton kinéztek egy szép fogadót, hatalmas parkkal, sok szálláshellyel. Ott volt a polgári szertartás és a lagzi is. A vendégeknek kedvezményes áron volt a szállás.
8. kriszta773 (válaszként erre: 6. - Sirga)
2014. aug. 4. 17:24
szerintem meg kevesen tartják az esküvőjüket egy lakatlan szigeten, és könnyebb, ha a rokonság oldja meg a környéken a szállását, saját anyagi lehetőségeihez mérten, mintha a házasulandók gondoskodnak mindenkiről. persze az is számít, hány főről van szó :) mert néhány emberkét szerintem mindkét oldalon el tudnak szállásolni családon belül is. sok jó ember ugye :)
2014. aug. 4. 17:23

A nővérem és a hül.e férje,kb.ezer éve Szentendrén laknak,mi debreceniek vagyunk,s kedves férj pedig nyíregyházi.

Budadapest és Debrecen között keresgéltek,találtak egy kastélyt ott volt az esküvő,és násznép(igény szerint) is ott alhatott.

Tök jó volt:)

6. Sirga (válaszként erre: 5. - Kriszta773)
2014. aug. 4. 17:11

De bizony, erről illik gondoskodni ... Ha nem is a kész megoldásról, de egy lehetőségről.

Legyetek boldogok! :)

5. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Lili09)
2014. aug. 4. 16:59
szerintem egyszer simán bevállalja a család a gyerekeik esküvője miatt, hogy megoldjanak egy szállást, vagy akár reggelig mulassanak :) ne legyen ez a te gondod, akadhat más intéznivaló is. ott tartsátok, ahol kényelmes és szép
2014. aug. 4. 16:58

hát mi se egy helyen lakunk a párommal.

viszont úgy szokás h a fiú és annak családja mennek el kikérni a menyasszonyt...ha már egyszer el kell menni kikérni házhoz akkor a leg kézenfekvőbb ha a lány lakóhelyénél...

tartani.a elszállásolás meg a helyi kollégium üzemeltetőit kell megkeresni h mennyiért adna ki kb annyi szobát amennyit kellkell...

2014. aug. 4. 16:56

Nehéz kérdés, szerintem hamarosan én is szembetalálom magam vele!(Illetve a fiam, akinek a barátnője tőlünk 320 km-re lakik ...)

Próbáljatok olyan lagzihelyet keresni, ahol megoldható a szállás is, hátha így jobban kijöttök anyagilag!

2014. aug. 4. 16:52

diákszálló, kollégiumi elhelyezés lehetséges hétvégén, szoktak ilyen lehetőségek lenni


a fiatalok közös lakhelyén érdemes megcsinálni, vagy ott, ahol jobban érzik magukat

2014. aug. 4. 16:51

Kedves Fórumozó!

Köszönöm, hogy benéztél a topicba.

A kérdésem ezzel témával kapcsolatban az, hogy mi a helyes döntés vajon abban az esetben, ha két olyan ember szeretné összekötni az életét, akik jóformán az "ország két végére" születtek.

Ilyenkor mi a legkézenfekvőbb megoldás a ceremónia megszervezésére, hogy az egyik családnak se kelljen többet vállalnia a másiknál (pl.:a másik család elszállásolása helyben, stb..). Nyilván vmilyen szállással egybekötött megoldás lenne a jó döntés, de van ilyen megfizethető áron?

Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook