Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehetséges, hogy ennyire nem tűnik fel, ha rossz egy gyerek szeme? (folytatom) fórum

Lehetséges, hogy ennyire nem tűnik fel, ha rossz egy gyerek szeme? (folytatom) (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 4. 14:41
Koszi mindenkinek.
2014. aug. 4. 00:04
Szerintem (sajnos) előfordúl,hogy nem tűnik fel a szülőnek ilyesmi,a gyerek pedig nem szól,mert belenőtt a helyzetbe. Nekem 7-8 éves koromban derült ki,hogy a jobb szemem nem úgy működik,mint kéne (sárga gömb van az éleslátásom helyén,csak homályos foltokat látok),mert a bal tökéletesen átvette a feladatokat. Ráadásul nem is dokinál derült ki,hanem suliban,játék közben,pedig a nagymamámnak ugyanez a baja,és örökölhető. Senki nem gondolta,hogy bajom van,és mégis...
7. fzsuzsa76 (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2014. aug. 3. 23:05
Szia.Persze jobb ha megnézeted másik orvossal is, de ahogy látom mindketten +-os szemüveget kaptak, tehát közelre nem látnak jól.Miután gondolom ők még nem olvasnak, lehet azért nem tűnt fel, v okozott konkrétabb panaszt.Ilyen korban inkább az tűnik fel hamarabb, ha távolra nem lát rendesen
6. manó2000 (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2014. aug. 3. 21:26
Mindenesetre én elvinném még máshova is a gyerekeimet, mielőtt rájukadom ezeket a szemüvegeket. Ha két helyről ugyanaz a vélemény, akkor adhatod nekik nyugodtan a szemüveget.
2014. aug. 3. 19:50
Hat, ez az! De ilyen hibat csinalnak egy gyermek vizsgalata soran?! Raadasul a szemuveget azonnal megcsinaltattul, mert ugyebar csak kesobb esik le az embernek, hogy valami nem stimmel. Nem mondjak, hogy rossz nekik a szemuveg, de nem is ragaszkodnak hozza.
4. Krisztinke (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2014. aug. 3. 19:47
nem vagyok szakerto, de szerintem is sulyos ertekek. Mielott szemuveget adsz nekik, javaslom nezesd meg mashol is, mert ha rossz a szemuvegek erteke, akkor ehhez az ertekhez fog romlani a szemuk.
3. Sirga (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2014. aug. 3. 19:46
Ilyen mértékű látásprobléma szerintem már rég fel kellett volna, hogy tűnjön valakinek! Hihetetlennek tartom, hogy minden panasz nélkül ilyen erős szemüvegre legyen szükség - ráadásul ilyen kis gyerekeknek. Nézesd meg mással is a biztonság kedvéért!
2014. aug. 3. 19:44

Két kisfiammal szemészetre mentünk ellenőrzésre. Mivel 5 és 7 évesek, ugy gondoltam, nem fog ártani. Erre a nagyobbik kapott egy +1,75 és +2,75-ös szemüveget, a kisebb pedig +2,25 és 2,75-ös szemüveget. A nagyobbik hunyorgott kicsit, meg ritkán dörgölte a szemét, de semmi más panasza nem volt. A kisebbiknek ennyi sem.

Aki ezt hallotta eddig, azt mondja, hogy rosszul vizsgálták őket, mert ezek nagyon erős szemüveg értékek.

Kompjuteres és hagyományos (számok a falon, térlátás) vizsgálat volt.


Szerintetek?

2014. aug. 3. 19:40
Lehetséges, hogy ennyire nem tűnik fel, ha rossz egy gyerek szeme? (folytatom)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook