Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Honnan lehet különleges ruhákat szerezni? Hogy tudnék stílusosan öltözködni? fórum

Honnan lehet különleges ruhákat szerezni? Hogy tudnék stílusosan öltözködni? (beszélgetős fórum)


1 2
37. Mezei Virág (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2014. aug. 5. 17:35

:)) Az már biztos, hogy a döntést tutira nem hamarkodod el!

Lesz még sok karácsony! :DDD

Szerintem jó a háznál, de ha ennyire ódzkodsz tőle, porgyűjtőnek nem kéne mégsem. :)

36. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Mezei Virág)
2014. aug. 5. 09:52
Még gondolkozom, talán karácsonyra kérek egyet;) Bár nagyjából minden kari előtt eszembe jut, aztán mégis elodázom, hogy kell-e ez nekem?:)))
2014. aug. 4. 16:03
Ritkán tévedek be a Háda-ba, de én mindig találok magamnak való rucit, ami aztán kiegészíti a meglévőket.
34. Mezei Virág (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2014. aug. 4. 14:04

Amikor az én gyerekeim kicsik voltak, én is varrtam nekik sokat. Burdából is, amit át kellett alakítani. Megszenvedtem vele rendesen! Szerintem egy egyszerűbb varrógépet megéri megvenni. Gyakorlás teszi a mestert!

a sógornőd biztosan ellátna sok praktikus tanáccsal, ami megkönnyíti a munkát.

Ne félj kipróbálni, biztosan nagyon ügyes lennél! ha kézzel meg tudsz varrni sok dolgot, akkor géppel is. A kis ingek varrása aprólékos, lassú, nehéz. Azért nem vegye el a kedved!

2014. aug. 4. 13:40
Ja, az ingecske volt a burdából, azért abba majd beleőszültem, mire kész lett, ez is elvette a kedvem a varrógéptől...
32. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Mezei Virág)
2014. aug. 4. 13:38

Én már próbáltam, kis dolgokat meg is csinálok, pl. a lányaimnak már csináltam ilyen kisebb változtatásokat, vagy gyerekburdából valamit. De a burdás marha sokáig tartott, nincs varrógépem és nem akarok beszerezni egyet, mert ha kiderül, hogy béna vagyok hozzá...


Az egyik lánykámnak csináltam egy kis ingecskét, rövid ujjút, a másik lányomnak meg átalakítottam több farmernacit szoknyának:))) Mivel a fiam kinőtte ezeket a nacikat, de nagyon jók (armani, dnky, ezeket is outletekben vettem), viszont a lányom más alkat, ezért nem volt jó rá. Eszembe jutott egy régi műsor (mitiők vagy nemtommi volt a címe), ahol egyszer bemutatták, hogy hogy kell farmerből farmerszoknyát csinálni. Ezt kézzel is könnyű meló és utána még csajossá tettem gyöngyökkel, tök örült:D


Olyan vagyok, hogy megvarrok zoknit, bármit, felvarrom a nadrágot, bármilyen pici javítás, de nem merek varrógéphez nyúlni, a sógornőm tök profi, hát én ennyire nem...Félek, hogy elkapkodom, tudod, egy apró dolognál nem baj, ha kapkodsz, a végeredményen nem látszik. De egy női nadrág az már kicsit bonyibb. Tudom, csak 4 db-ot kell összevarrni, majd egyszer.

31. Mezei Virág (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2014. aug. 4. 10:42

:))

Te is megtanulhatsz varrni. Szabásminta után már egészen egyszerű.

2014. aug. 3. 17:07

Ja, a másik, amit jónak tartok, írták többen a varrást. Egy-egy eltalált márkás koktélruhát, nadrágot, blézert el lehet vinni egy szabóhoz és töredékéért megcsinálja a másolatát egy másik anyagból. Én a kidobásra ítélt egyik kedvenc nyári nacimat (zseb nélküli cigarettaszárú, nagyon egyszerű) szét is bontottam egyszer és csináltam róla szabásmintát, a sógornőm meg varrt egy újat:)


Többre nem volt pofám megkérni, örülök, hogy elvállalta ezt is...:D De aki ügyes, miért ne, a varrni tudás tényleg egy jó dolog!

29. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2014. aug. 3. 17:00

A stílus nem mindig attól függ, hogy milyen márkájú cucc van rajtad, hanem attól, hogy hogyan tudod összepárosítani, ezért nem tudok kimondottan márkát ajánlani, de írok párat, amelyeknek van gyerekméretük és egy az egyben a felnőtt modell csak kisebb, szóval egyáltalán nem ciki egy felnőtt nőn, sőt, ahova járok, az eladó is mindig mondja, hogy nagy részét ezeknek a cuccoknak 150cm-től felfelé felnőtt nők veszik, akik hasonló problémával küzdenek mint te.


Felnőtt méretben jó lehet rád a max&co 34-es mérete is, mert ez egy elég "kicsi" 34-es (tudod, márkától is függ, a benetton 34-ese az egy "nagy" 34-es).


Gyerekméretben viszont trendi cuccok vannak farmer és naciban (mert a kisruhák mellben már szoríthatnak, de a farmer az ott feszül ahol kell és nem présel) a liu-jo márkában


Minden másból tök jók: burberry kids (keresd a te magasságodnak megfelelőt), ralph lauren kids, moncler (téli pufikabátok), és még rengeteg, pl hilfiger, armani kids, stb.


Tudom, ezek drágábbak mint az átlag de vedd figyelembe, hogy eleve már szezon alatt 30%al olcsóbb a felnőttméretnél, amit ugyanezekben a márkákban találsz, mert ugye ez gyerek, de 90%ban ugyanaz a modell. Plusz, ha megvárod a leárazást, lejön további 30-50%, így egy kezdeti 120 euroba kerülő liu-jo farmert megkapsz 45 euroert de senki nem mondja meg, hogy te azt ennyiért vetted és jó minőség, a pénzed is megmarad, a cucc is tartós:))))


Próbáld megnézni neten, ha a környéken nincs ilyen üzlet, nem mindenhol van igény gyerekeknek ilyen márkás cucc, ezért inkább neten juthatsz hozzá vagy megkeresed azt a kevés üzletet, ahol árulják és kliensükké válsz.

2014. aug. 3. 16:55
....anyukám vidéken 100 (!) Ft-ért egy olyan vászon "alapruhát" turkált nekem,amit rengetegen megdicsértek már,és -10-től +30 fokig bármikor fel tudom venni:télen alá egy szűk garbó,vastag harisnya,csizma,nyáron csak fehérnemű kell alá.Volt már rajtam nyaraláskor meg prezentáción is,és simán elviseli azt is,ha épen pár plusz kiló van rajtam.
2014. aug. 3. 16:51
Turkáló.Pl. a Háda üzletei.Stílusban,méretben bőven van választék,csak sok időt igényel a kínálat feltérképezése,meg olykor a próbafülkénél sorban állás is.
2014. aug. 3. 16:29

Mifelénk kínai üzletek is vannak. A ruházat általában katasztrófa.

Egyszerű normáls ruha alig kapható. Fiataloknak még talán, na de aki már felette van...

Szörnyen néznek ki egyesek. Egyszerűen toplákok. Az idősebbek főleg.( Én sem vagyok mai csirke)

25. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Vacsa)
2014. aug. 3. 16:25
:))
24. vacsa (válaszként erre: 23. - Mezei Virág)
2014. aug. 3. 16:20
A legjobb fölsőim H&M-es turis felsők :)
23. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - 24942a4452)
2014. aug. 3. 16:18
H&M-ben vannak kis méretű ruhák is. Én 154 cm vagyok és L méretű!!! ruhát vettem. A szélességéből kellett csak bevennem. (mellvarrást is átraktam,de akár maradhatott volna)
22. grizus
2014. aug. 3. 16:09
A körúton is vannak jó turik, pl. a Wesselényi utcánál baloldalt ha megyünk a Blaha felé, az emeleten párszázért vannak cuccok. Vagy pl. a Dohány utca elején a Blahánál is van egy jó.
21. vacsa
2014. aug. 3. 16:04
Énnis turiból öltözöm. Olcsó és egyedi. Csak farmergatyát veszek máshol.
2014. aug. 3. 16:03

Én is csak turiból öltözöm. Van nálunk egy Angex, ahol a ruhák 80%-a új, címkés, és minden héten teljes árucsere van.

Viccesnek találom, mikor az utcán szembejön velem 5 nő, és abból 4-en ugyyanaz a cucc van, más színben. :)

19. d1e807c461 (válaszként erre: 17. - 24942a4452)
2014. aug. 3. 16:01
ciki/nem ciki, fogadd el, h most ez van. hízzál kicsit.
18. vacsa (válaszként erre: 17. - 24942a4452)
2014. aug. 3. 16:00
Te akartál ilyen lenni:-)
2014. aug. 3. 15:58
és az szerintetek ciki, ha gyerekméretet kell hordanom, mert a felnőtt cuccok enyhén szólva nagyok rám? az S méretű ruhák is lógnak rajtam
16. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - De Luca)
2014. aug. 3. 15:52
Nekem is nagyon tetszik! Azért is tettem ide, hogy ötletet adjon :)
15. de Luca (válaszként erre: 9. - Mezei Virág)
2014. aug. 3. 15:47
Uhh, nagyon jó!
2014. aug. 3. 15:24
Nagymező utca 10. Itt gyönyörű ruhák vannak, szerintem jó pár egyedi is van. Ez igazából turkáló, de senki meg nem mondja. A másik ilyen turi a margit híd budai hídfőnél van, a török gyorsétterem mellett. Zseniális cuccaik vannak nagyon olcsón.
2014. aug. 3. 15:21
Ebayen szoktam egyedi rucikat venni, vagy turi :-)
12. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - D1e807c461)
2014. aug. 3. 15:20

Jó ötlet!

Én is kis méretű vagyok :)

Megveszem azt a ruhát, aminek a háta-hossza jó és átalakítom:)

Mióta így vásárolok, van végre ruhám.


Én szívesen varrnék magamnak, de nekem tetsző anyagot is alig lehet beszerezni :(

2014. aug. 3. 15:18
Nagyon jó ruhák vannak a turiban, azt én is láttam. Ízléses, színes, egyedi cuccok.
2014. aug. 3. 15:17
Gondolj bele ha mondjuk apácaruhát lehetne kapni az egyik boltban. Na, az aztán baromi különleges lenne, de mégsem hozzád való, mert mondjuk a személyiségedből fakadóan "domina" vagy. Nyilván előbb vennél magadnak egy latex/bőrcuccot és így sokkal hűségesebb maradsz a személyiségedhez. Csak egy erős példa volt. :)
9. Mezei Virág (válaszként erre: 7. - De Luca)
2014. aug. 3. 15:17

Valóban! :))


[link]

2014. aug. 3. 15:13
tanulj meg varrni. :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook