Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Erdélyi kirándulás fórum

Erdélyi kirándulás (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 23. 19:28
Senki nem halott erről?
2010. ápr. 23. 17:35
Most olvastam, hogy rá vannak szállva a rendőrök a magyar autókra! Mit tudtok erről?
2008. nov. 28. 20:30
Javaslom, nézd meg a www.minden-ami-magyar.hu honlapot. Rendszeresen szerveznek nagyon nívós erdélyi kirándulásokat.
2008. nov. 28. 19:58
Mi a gyilkos-tó környékére szetenénk menni.Ha valaki tudd arra jó szállást akkor írjon privibe légyszi.
2008. júl. 27. 10:30
Igen ez a hely nekem is nagyon tetszik, csodaszép lehet, amilyen képeket láttam róla.
2008. júl. 27. 10:10
Mi Szovátán voltunk szállodában. bejártuk a környéket. Nagyon szép minden. Az út autóval nekünk 12 óra volt 2 pihenővel.
2008. júl. 27. 09:13
Én Parajdon néztem faházat, 25-30 Ron/fő áron. Szerintetek? Tusnád is arra van? Mennyi idő Bp-röl kiérni oda kocsival?
2008. ápr. 19. 19:22

A Startlapon szinte minden erdélyi városnak van külön oldala,ahol rengeteg információt találhattok.

A www.szekelyszallas.hu-n is érdemes szétnézni.

15. e004ab8014 (válaszként erre: 14. - Doboska.p)
2008. ápr. 19. 17:36
Ha esetleg máshonnan kapsz tippeket, megoszthatnád velem is :) Egyelőre nem sok ötletem van. Bár múltkor találtam egy oldalt, a www.erdelyiturizmus.hu-t. Itt vannak leírva különböző körutak, túratervek.
2008. ápr. 19. 12:48
Mi is Erdélybe készülünk nyáron. Nekem eddig mindenki Szovátát ajánlotta. Ha valaki erről a környékről bővebben tudna írni szívesen fogadnám. köszönöm!
13. birogaby (válaszként erre: 12. - E004ab8014)
2008. ápr. 18. 07:42

Nagyjából ugyanazok az árak,mint nálatok.

Szállodai árakat nem tudok,de magánháznál,kissebb panziókban 15oo-2500 Ft./fô/éj körül mozognak az árak,a szolgáltatástól függôen.

Éttermekben is,és boltban is az élelmiszer nagyjából ugyanannyiba kerül,mint Magyaro.-on.

12. e004ab8014 (válaszként erre: 9. - Birogaby)
2008. ápr. 17. 14:01

Mikor Olaszországban voltam cserediákként, mi is mindennap stoppal mentünk haza. :)

Azért megnyugtató, hogy akkor nem reménytelen az eset :) Gondolom, nem lehetnek annyira horribilisek az árak, legalábbis számunkra (már csak ha a legtöbb szállás áraiból indulok is ki). Azért az ottani körülmények mások.

Látom, hogy Te is erdélyi vagy! Ha már jobban körvonalazódik a terv, akkor lehet, hogy felkereslek :)

2008. ápr. 17. 14:00
Krena,keresd fel a "Hahó,Erdély" fórumot.Ott első kézből kapsz segítséget,erdélyiektől.Segítőkészek és aranyosak.Biztos sok okos és érdekes tippel tudnak segíteni.
10. birogaby (válaszként erre: 4. - E004ab8014)
2008. ápr. 17. 13:59

Tényleg van sok kóbor kutya is,de ritka,hogy valakit megtámadnának,itt én nem igazán hallottam ilyesmirôl.Amúgyis fôleg a szemetesek környékén fordulnak elô.


Szerintem olcsóbban meg lehet oldani,ha nem utazási irodával jössz,sok mindennek utána lehet nézni neten,szállást lefoglalni,ilyesmi.

Van már elképzelésetek,hogy konkrétan melyik vidéket szeretnétek bejárni?

Szállást szinte minden településen találtok,és az adott településen biztos abban is tudnak segíteni,hogy a környéken mikor,merre van buszjárat.

Ha nagyobb panzióban,vagy szállodában szálltok meg,lehet ôk is szerveznek kirándulásokat olyan helyekre,amit érdemes megnézni.

Ha valamilyen konkrét kérdésed van,kérdezz,amiben tudok,szívesen segítek!

9. birogaby (válaszként erre: 8. - 62325acbc6)
2008. ápr. 17. 13:53

Tényleg nagyon sokan a stoppolást választják a tömegközlekedés helyett,de nem azért,mert nincs,hanem mert így olcsóbb.Sok idôs embernek,meg fiatalnak megterhelô,ha naponta ki kell fizetni a buszjegyet,a falvakban meg szinte mindenki mindenkit ismer,és mindig kerül egy ismerôs,aki épp arra tart,és szívesen elviszi az illetôt.És persze az idegeneket is,itt a környékünkön legalábbis tényleg elterjedt a stoppolás.

De ennek ellénére van,és mûködik a tömegközlekedés is!

2008. ápr. 16. 08:12
Én erről annyit tudok, hogy még a 70 éves néniket is stoppolni láttam. Tényleg szinte mindenki úgy közlekedik. ( legalábbis 3 éve) Én még ennyi stoppost nem láttam. Azt viszont nem tudom, hogy csak nagyon ritkán, vagy egyáltalán nincs közlekedés. Így viszont én inkább a szervezett utat ajánlom, mert busszal ott mindenhova kétlem, hogy eljutsz.
7. e004ab8014 (válaszként erre: 5. - 62325acbc6)
2008. ápr. 15. 22:08

Igen, hallottam. Már olvasgattam, de valahogy nem akar összeállni egy konkrét kép.

Én sem nagyon szeretném az utazási irodát. Olcsóbb is, és rugalmasabb is az időbeosztás, ha én szervezem meg. Azt nem tudjátok, hogy pl. ott a tömegközlekedés milyen? Mármint nem helyijárat, hanem távolsági. Gondolom a turisták miatt azért vannak buszok a kedveltebb helyekre... legalábbis remélem, mert autónk nincsen (illetve van, de apukám külföldön dolgozik vele), meg ezt amúgyis pár barátommal szerveznénk.

2008. ápr. 15. 14:20
Szováta a szívem csücske :) Ott van a Mogyorósi tó is,ami szerintem hangulatosabb a Medve tónál.(szintén sós). Én nem mennék utazási irodával,inkább magam szervezném meg.Mindenhol találsz szállást,akár alkudhatsz is.így nem vagy kötve senkihez és szabadon választhatsz programot.Ha Suovátán jársz,pár km-re van Parajd,a sóbányával.Nézzétek meg,megéri!
2008. ápr. 15. 13:52
Mi nem utazási irodával mentünk. Egy kedves házaspárnál laktunk Szovátán. A kis városka nagyon hangulatos.Ott van a Medve tó, biztos hallottál róla olyan sós, vagy azt hiszem sósabb mint a tenger.
2008. ápr. 15. 13:09

Köszi az eddigi válaszokat! A koldusokról tudtam, de a kóbor kutyákról nem.. hú, azoktól nagyon félek.

Még nem tudom, mi lesz, azt sem, hogy utazási irodával megyünk-e, vagy sikerül valahogy megszervezni magánban. Egyelőre gyűjtöm az ötleteket :)

2008. ápr. 15. 12:29
Mi többször voltunk már. Nagyon szép. A békás szorost, a Gyilkos tavat és a sóbarlangot feltétlenül nézzétek meg. A koldusokkal vigyázzatok, mert rengeteg van. Ja! és kóbor kutya is.
2008. ápr. 15. 11:28

Hali,


Mi tavaly voltunk először. A SYL tours utazási irodával. kb. 52e Ft volt, 6 nap 5 éj. félpanzióval, autóbusszal. Mindent láttunk amit meg kell nézni, ottani tanár idegenvezetővel. Nagy Erdéyli körút volt, ha jól emlékszem. Ebben volt magánszállás és panzió. Kenyérsütés, szekerezés, pálinkázás és minden ami szem-szájnak ingere. MInden nevezetességet megnéztünk. Csak jót tudok mondani. Április végén voltunk, amikor még kevesen voltak. Szerintem, ha megteheted ne sajnáld a pénzt. Idegenvezető, ha jó akkor sokat ér.

Remélem megírod, mit döntöttél és hogy sikerült.

2008. ápr. 11. 23:19

Sziasztok!


Nagyon szeretnék nyáron Erdélybe utazni pár napra, sajnos még sosem jártam ott. A segítségeteket szeretném kérni mindenben, amiben lehetséges :) Mit érdemes megnézni, hol érdemes megszállni, stb.. szóval mindenre kíváncsi vagyok! Mennyire megoldható pl., hogy -autó híján- tömegközlekedéssel járjam be a vidéket?

Várok minden tapasztalatot :) Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook