Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Házi készítésű darázscsapdához ki, mit használ?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

7. siss272014-08-02 13:28
Mi tavaly nyáron azt csináltuk,hogy lehet kapni tubusos egérragacsot és abból nyomtunk rá nagyobb kartonpapírra,szétkentük és felraktuk oda ahol a darazsak járkáltak.Rengeteget sikerült levadászni így.Ha megtelt a papír kicseéltük és frisset raktunk.Nekünk bevált.
(válasz gerlemama 2. hozzászólására)

6. Kazga Erinak2014-08-02 12:23
sör

5. utcagyerek2014-08-02 11:58
Nekem bevált az ásványvizes flakonba töltött málnaszörp. A tetejét rácsavartam, és a folyadékszint fölött 4 lyukat fúrtam, körbe a flakonon. A kapzsiságuk belevitte őket, kijönni viszont nem tudnak.
Ha viszont a fészek megvan, azt kell kiirtani, nekem szakember kellett hozzá 2 éve. Közönséges halandónak az általa használt mérget nem adják, gázmesteri vizsga kell hozzá.

4. noozimanoo2014-08-02 11:55
Nekem tavaly volt ilyen gondom. A fészket megtaláltam (padláson volt belülről), annak környékét szépen lefújtam biotoll-spray-vel. A jelenlévők elpusztultak, az épp vávollévő túlélők elhurcolkodtak. :)
Idén egyet se láttam a ház körül.

3. zebracsikó2014-08-02 11:55
cukros vizet, azaz szirupot szoktak hasznáélni, én úgy tudom

2. gerlemama2014-08-02 11:40
Elég sok a darázs az idén. A tetőn a cserepek között, a fákon. Csináltam házi darázscsapdát (műanyag üveg egymásba fordítva) különféle dolgokat tettem már bele, rothadó gyümölcs, szörp. De igazán semmi sem vált be.
Ötleteket várnék!

1. gerlemama2014-08-02 11:38
Házi készítésű darázscsapdához ki, mit használ?