Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házi készítésű darázscsapdához ki, mit használ? fórum

Házi készítésű darázscsapdához ki, mit használ? (tudásbázis kérdés)


7. siss27 (válaszként erre: 2. - Gerlemama)
2014. aug. 2. 13:28
Mi tavaly nyáron azt csináltuk,hogy lehet kapni tubusos egérragacsot és abból nyomtunk rá nagyobb kartonpapírra,szétkentük és felraktuk oda ahol a darazsak járkáltak.Rengeteget sikerült levadászni így.Ha megtelt a papír kicseéltük és frisset raktunk.Nekünk bevált.
2014. aug. 2. 12:23
sör
2014. aug. 2. 11:58

Nekem bevált az ásványvizes flakonba töltött málnaszörp. A tetejét rácsavartam, és a folyadékszint fölött 4 lyukat fúrtam, körbe a flakonon. A kapzsiságuk belevitte őket, kijönni viszont nem tudnak.

Ha viszont a fészek megvan, azt kell kiirtani, nekem szakember kellett hozzá 2 éve. Közönséges halandónak az általa használt mérget nem adják, gázmesteri vizsga kell hozzá.

2014. aug. 2. 11:55

Nekem tavaly volt ilyen gondom. A fészket megtaláltam (padláson volt belülről), annak környékét szépen lefújtam biotoll-spray-vel. A jelenlévők elpusztultak, az épp vávollévő túlélők elhurcolkodtak. :)

Idén egyet se láttam a ház körül.

2014. aug. 2. 11:55
cukros vizet, azaz szirupot szoktak hasznáélni, én úgy tudom
2014. aug. 2. 11:40

Elég sok a darázs az idén. A tetőn a cserepek között, a fákon. Csináltam házi darázscsapdát (műanyag üveg egymásba fordítva) különféle dolgokat tettem már bele, rothadó gyümölcs, szörp. De igazán semmi sem vált be.

Ötleteket várnék!

2014. aug. 2. 11:38
Házi készítésű darázscsapdához ki, mit használ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook