Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bolhás a cica, ha megfürdetem az segít? fórum

Bolhás a cica, ha megfürdetem az segít? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Mézes-Krémes (válaszként erre: 39. - Kszb)
2015. dec. 9. 15:21
Akkor az más, így valóban nem kell rá nyakörv hosszú távon. :) Örülök, hogy sikerült megszabadulni a bolháktól.
2015. dec. 9. 01:21
ez onmagaban meg nem eleg,a legjobb a bolhairto nyakorv.
39. kszb (válaszként erre: 38. - Mézes-Krémes)
2015. dec. 8. 18:29
Köszönöm, a mienk nem kijáró, 100% szoba cica. Csak a bolhák miatt vettünk neki anno nyakörvet. De azt akkor ki is dobtuk, és a bolhákat is sikerült kiirtani szerencsére.
38. Mézes-Krémes (válaszként erre: 36. - Kszb)
2015. dec. 8. 16:34

Hát, én egy nagyon reklámozott nyakörvet használok a cicámon, már évek óta, és nem akasztotta fel magát, legalábbis eddig, remélem így is marad.

Muszáj volt ezt használni, mert a macskából NAPONTA 10-15 kullancsot szedtünk ki... Nekem nagon bevállt a márka, ha érdekel priviben megírom.

37. kszb (válaszként erre: 36. - Kszb)
2015. dec. 6. 07:32
ja igen, és az irtás, nagytakarítás után még egy speciális spray-el átfújtam alaposan a kárpitokat, szőnyegeket is, hogy ha marad valahol lárva/ pete, akkor azok is elpusztuljanak. Insecticide 2000 a neve, rovarirtó permet, ami mindent kiirt. A poloskától elkezdve a bolháig, minden ilyen ellen jó.
36. kszb
2015. dec. 6. 07:29

nálunk se nyakörv, se fürdetés nem vált be a bolhák kiirtására (kaptuk a cicát, és dugig volt szegényI. Levittük állatorvoshoz, az egy bolhairtó spray-el lefújta a teljes bundáját, és pár percen belül potyogtak kifele belőle a döglött bogarak. Még a legolcsóbb verzió is ez volt. 1szeri, és hatékony.

Ezután alaposan át kellett takarítanunk, porszívózni, stb mindent, hogy a lakás is bolhátlanítva legyen. A cica kedvenc helyeire külön, mindennél alaposabb figyelmet szentelve.

Amúgy lehet kapni kisebb kiszerelésben ilyen spray-t (Frontline-nak van), de drága. Viszont védelmet nyújt a cicusnak még hetekig.

A samponra azt mondták nekünk, h azért is felesleges, mert az nem irtja a bolhát, hanem csak rövid ideig távoltartja. A nyakörvre meg azt mondta a doki, h macskának eleve nem szereti, mert az ugrálása, mászása során simán felakasztja magát a macska, és önfojt. Illetve ezek az övek is csak az élősködő távoltartására alkalmasak. Ha már benne van a bundájában, nem irtja ki.

2015. dec. 6. 00:45
furdes magaban nem eleg.bolhaellenes nyakorv kell.
2014. aug. 4. 08:02
A Dolly nyakörv nálunk is bejött,illetve a diólevél!Nem szeretik a bolhák.
33. syria (válaszként erre: 29. - Lilibe)
2014. aug. 2. 13:53
:D
32. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - Hannababa13)
2014. aug. 2. 00:07
Ez azert nem egeszen igy van... Pl.sokat nyaraltam kislanykent videken es rank ugraltak rendesen, szval lehet a macskaban amugy siman elvan, az maaas, de a mas tip.allatoknal ez a kijelentes nem helytallo :)
31. Cucicsillag (válaszként erre: 24. - Valakivagyok1984)
2014. aug. 2. 00:04
Nehh, nem en vok az egyetlen legalabb... Az egy rakat kaki csak magaban...
2014. aug. 2. 00:03

En egyszer furdettem bolhas macskat kadban, ult a vizben, aztan a bolhak meg kicsucsultek a fule csucskere, waaaa...

Sztem, vannak franko bolhairto szerek,mert nem mindegyik macsek komazza a vizet :D

29. lilibe
2014. aug. 1. 23:32
Nem, de lesz egy bolhás nagyon mérges macskád. :-)
2014. aug. 1. 23:01

Nekünk a kiltixet ajánlották, de hát emellé kellett cseppenteni. Az állatboltos mondta, hogy ha találkozik egy bolhás állattal a kutyánk, akkor befertőződhet. Hát ha nem találkozik, értelemszerűen nem fertőződhet be, szóval kiltixben megrendült a bizalmam. Frontline helyett pedig a Pestigont ajánlotta, úgyhogy most azzal egészítjük ki a kiltixet.


Bolhák nem úgy veszélyesek, mint pl. a kullancs, de ha megcsíp, azt véresre vakarja az ember. És bizony az éhes bolha vérre szomjazik. Úgyhogy tűzzel-vassal kell irtani. Nálunk -szégyen/nem szégyen- kétszer volt invázió, a második már csak azért, mert a 10 kilós állatmenhelyi kutyából 2 kg csak a bolha volt. A legnagyobb testű kutyáknak szánt Frontline-nal locsolta meg az állatorvos, mire hazaballagtam vele, a kutya tiszta lett. ;-)

2014. aug. 1. 19:28

Nem biztos, kellhet bolhairtó is.

Frontline,mondjuk.

2014. aug. 1. 19:16
nálam spot-on vált be. mivel sok cicám van, ezért az állatdoki kutyára valót szokott adni, azt osztom szét rajtuk. de emellett be is kell fújni, ahol alszik, mászkál. sajnos pl a szőnyegbe hajlamos belepetézni a bolha, szóval a gyakori porszívózás se maradhat el.
25. syria (válaszként erre: 4. - Melcsi0821)
2014. aug. 1. 16:59
A bolhanyakörv csak akkor segít, ha a cica bolhátlanítva van. Először doki; ellátás, s csak utána a nyakörv.
2014. aug. 1. 15:15
Ugylatom a frontline csak nekunk nem jött be!2x is adott neki a doki. Killtix 6000ft es ha nem ázik meg 7 honapig véd. Azon kivul h budos es nem vizallo nagyon bevállt.
2014. aug. 1. 15:13
Köszi mindenkinek a segítséget!
22. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 12. - Melcsi0821)
2014. aug. 1. 15:12
Nem veszelyes de nalunk a parom atment aposhoz akinek nem keves macskaja van es sikeresen haza hozta a bolhat az 1 evesem arcat össze vissza csipkettek. Befujtam a hazat biokillel meg a gyerekagyat is, szobajat is( ez olyan h lehet vele) kb 1700ft es 1 alkalomtol eltuntek a bolhak.. Szerintem nem art venned! Egyebkent mi a kutyanal mindig kiltix nyakorvet hasznaltunk mert a frontline sz.rt se ert de ahigy megazott mar nem is hatott. Most vettunk tegnap egy nagyon olcsot mert tobben mondtak h 3,5 honapig tokeletes se bolha, se kullancs es vizállo. Dolly a neve es 650ft volt. Es nem budos mint a killtix remelem tenyleg jo. Ennyi penzert 1 probat meger.
21. Rini82 (válaszként erre: 19. - Ee76744249)
2014. aug. 1. 14:25
Én is csak dícsérni tudom! Az én cicámból kiírtotta az összeset!
20. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Melcsi0821)
2014. aug. 1. 13:55
Nekünk a nyakörvek se segítettek, egyedül egy márka, amit állatorvosnál lehetett beszerezni. Elég drága, 7 ezer ft volt, de 8 hónapig tökéletes hatás, azóta még egy kullancs se volt a cicában. :) Elsőre soknak hangzik, de a 3-4 ezer forintos nyakörvek mind 8-10 héten át érnek valamit, és rohadt büdösek voltak... tehát ez így a legjobb szerintem. Az olcsóbb nyakörvekről meg jobb nem beszélni. :)
19. ee76744249 (válaszként erre: 1. - Melcsi0821)
2014. aug. 1. 13:10
Vegyél frontline kombót az nagyon hatásos 100% os..
2014. aug. 1. 12:55
az állatbolha nem veszélyes az emberekre.
2014. aug. 1. 12:53
János, és a Péter meg pete :DD
16. IzaHold (válaszként erre: 15. - Marjann)
2014. aug. 1. 12:52
Köszi!:D
15. Marjann (válaszként erre: 13. - IzaHold)
2014. aug. 1. 12:51
Jó a telefonod :)
2014. aug. 1. 12:38
* a sampont
2014. aug. 1. 12:38
A szám pont azért ne hagyd el semmiképp, mert a sok lerakott Péter benne van a bundájában, az inkább arra való.
2014. aug. 1. 12:29
Köszi, holnap mindent ki tisztítok még a padló szönyeget is! :) Lehet hülye kérdés de a gyerekekre veszélyesek a bolhák?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook