Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A negatív vércsoportnak van hátránya? fórum

A negatív vércsoportnak van hátránya? (tudásbázis kérdés)


20. kisj (válaszként erre: 19. - Kisj)
2014. aug. 2. 14:12

Hogy miért mondom azt, hogy van hátránya a védőoltás ellenére is?

Nos azért,mert a megszakított terhesség után született gyermekemet én édi-bédi rózsaszín cukibabának láttam, a szülészorvosom pedig egy sárga kínai kulinak:D

Hiába, az anyai szem másképp lát:D:D

19. kisj (válaszként erre: 1. - Edit0418)
2014. aug. 2. 14:02

Van.

Én negatív vagyok.

Az a hátránya, hogy az emberek java része pozitív.

Vagyis, ha teherbe esel akkor nagy valószínűséggel a magzatod RH+.

Ilyen esetben szülés/vetélés/vagy terhességmegszakítás esetén a következő terhességnél (RH+) ellen a szervezeted elkezd védekezni és kilöki magából a nem kívánt vércsoportú babát.

Viszont jó hír, hogy amit hallottál, az hülyeség, mert a negatív vércsoportú anyák bármilyen beavatkozásnál kapnak egy injekciót (anti-D immunoglobulin) ami azt hivatott biztosítani, hogy a következő terhessége ne szakadjon meg RH összeférhetetlenség miatt

18. Borrdi78 (válaszként erre: 16. - Forrest2010)
2014. aug. 2. 07:47
Biztos nem veletlenul hivjak olyan gyakran. :) immunrendszer; nem tudom, az en immunrendszerem piszok eros volt szulesig. Szerintem 20 evig komolyabb betegsegem nem volt, ami volt is max 5 evente egy natha. Mas kerdes, h a terhesseg az enyemet lapattintotta, szules ota (masfel eve szultem) tobbet voltam beteg, ment elotte a 20 ev alatt. :) de pl lazas utoljara akkor voltam, mikor a baranyhimlot elkaptam; 1992-ben. :) kopp-kopp! ;)
17. Borrdi78 (válaszként erre: 15. - Cippora)
2014. aug. 2. 07:43

Ugy nez ki, h ez korhazfuggo is lehet, h mi a protokoll (vagy van-e eppen anti-D szerum raktaron?) en az rlso nehen kivulinel venn fekudtem egy hetet pokoli gaz korulmenyek kozott, le sem tojtak, majd sajat felelossegre mentem at egy masik korhazba, ahol fel oran belul mar toltak is a mutobe, mert nar belso verzesem volt. No a lenyeg, elotte rakerdeztem es az elso helyen nem kaptam volna meg, mig a masodik helyen, ahol mutottek, ott mondtak, h ezt mibdenkeppen be kell adni, nagyon fontos!

Szoval nem tudom, az viszont biztos, h a masodik nehen kivulinel is megkaptam, pedig az kisebb terhesseg volt es nem volt olyan veszelyes a szitu, majd a harmadik terhessegem ikerterhesseg volt es vercsoprt szempontbol teljes mertekben problemamentesen zajlott. Persze gyakran neztek nalam is az osszeferhetetlenseget verbol.

16. forrest2010 (válaszként erre: 13. - Borrdi78)
2014. aug. 1. 23:16
A fiamat is sokszor 2 havonta hívják a vérellátóból , h menjen vért adni , csak szerencsétlen gyakran náthás , olyankor meg nem kérnek belőle , csak 2 tünetmentes hét után / hát az immunrendszerünk az gyengébb , de az is lehet , h ennek semmi köze a vércsoportunkhoz . /
15. Cippora (válaszként erre: 12. - Borrdi78)
2014. aug. 1. 22:12
Igen hallottam,hogy vetélésnél,abortusznál is be kellene,de mégis sokaktól hallottam,hogy ők nem kaptak anti d-t.Ezt nem is értem miért vagy hogyan lehet...
14. Cippora (válaszként erre: 11. - Forrest2010)
2014. aug. 1. 22:11
Elvileg előjöhet még pluszosoknál is összeférhetetlenség,de ez nagyon ritka én úgy tudom.Biztos azért nézik első terhességnél,mert egy nagyon pici kis százalék azért van rá.De azt is tudják már kezelni.
2014. aug. 1. 19:51
Azert a terhessegen kivul mas hatranya is van a negativ vercsoportnak. Mivel a populacioban sokkal ritkabb, ha verre, v verkeszitmenyre van szukseg, v mas donorra, akkor sokkal rosszabb eselyekkel indulunk a negativ vercsoporttal. :(
12. Borrdi78 (válaszként erre: 10. - Cippora)
2014. aug. 1. 19:39
Sikertelen koraterhessegnel is beadjak az anti-Dt, amikor nem derul meg ki a magzat vercsoportja... A bizti kedveert. Nekem ket mehen kivuli terhessegem volt, az egyik 7, a masik csak kb 5 hetes, de mindketto utan megkaptam.
11. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Cippora)
2014. aug. 1. 17:40
Annak idején nekem azt mondták / A-negatív a vércsoportom / h az első 2 terhességnél még az anya szervezete kiküszöböli a problémákat , de ha esetleg 3-ik babát szeretne az ember lánya akkor ne legyen gond , ezért kaptam az anti-D-t . Volt nem 1 olyan ismerősöm , ahol ezzel a vércsoporttal megszülték a 3. gyereket és tényleg a 3.-nál elő is jöttek a problémák / aztán , lehet az is , h más is hozzájárult ehhez , de 1 tágabb családon belül többnél is előjött ! sajnos ! /
2014. aug. 1. 14:39
Csak akkor kapsz injekciót ha + - os a baba,ha negatívos ő is akkor nem kell.
9. much
2014. aug. 1. 13:23
Az 5-ös hozzászólás mondja jól! A teherbeeséshez nincs köze, csak majd fogsz kapni egy injekciót az első terhesség után, hogy a szervezet ne idegen anyagként reagáljon a magzatra.
8. manó2000 (válaszként erre: 1. - Edit0418)
2014. aug. 1. 13:02

Ennek a teherbeeséshez szerintem nincsen köze.

Az első babánál semmi gond, valamit kapnak asszem az első szülés után ami miatt a másodiknál se lesz gond.

2014. aug. 1. 07:26
Régen lehetett ez gond az rh összeférhetetlenség miatt,de ma már nem az.Én is - vagyok,és összesen annyi hátránya volt az egésznek,hogy terhességem alatt havonta mennem kellett vérvételre,nem csak akkor a 3-4 alkalomkor amikor a többieknek.És könnyen teherbe estem,pedig e mellett még extrán hátrahajló méhem is van.Nincs miért aggódnod.
6. 408020f45e (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2014. júl. 31. 19:46

Itt olvashatsz bővebben arról, amit írtam:


[link]

2014. júl. 31. 19:42

Az első terhesség utániaknál lehet gond, az összeférhetetlenség. Konkrétan a szervezet úgy reagál a magzatra, mint egy idegen anyagra.

De ma már ez nem lehet gond, mert megfelelő segítség van rá.

Ha az első terhességből nem születik baba, akkor is ez van.Tehát a teendő, szólni előre a dokinak. A fogamzóképességnek nincs köze a vércsoporthoz.

4. trapiti (válaszként erre: 1. - Edit0418)
2014. júl. 31. 19:41
Nincs ilyen, ez butaság.
2014. júl. 31. 19:37
Én is pozitívval is nehezen leszek terhes... Szerintem teljesen mindegy a vércsoport.
2. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Edit0418)
2014. júl. 31. 19:36
Hát ezt nem mondhatnám ! h nehezebben !
2014. júl. 31. 19:33
Sziasztok!Negativ a vércsoportom van ennek valami hátránya? Azt halottam hogy nehezebben esnek teherbe aki negativ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook