Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülők immunerősítése gyerek betegségek ellen fórum

Szülők immunerősítése gyerek betegségek ellen (beszélgetős fórum)


6. Edelino (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2014. aug. 5. 08:21

Én a 2,5 éves bölcsis fiamtól kaptam el mindent. Még olyan betegséget is, ami neki nem okozott tünetet.... Hónapokig köhögés, torokgyulladás... Aztán a gégész írt fel Broncho-Vaxom immunerősítőt (persze a vitaminok és gyümölcsök mellé).

A kisfiam is ette egész télen, neki a gyerekorvos javasolta. Nem is kapott el minden megfázást (pontosabban csak nekem hozta haza, Ő tünetmentes volt...).

Nekem használt, mert sikerült kikezelni az akkut torokgyulladásból, és új betegséget nem kaptam el több hónapig. Aztán majd most jön az új szezon, immárom ovis bacikkal....

A kisfiam már elkezdte felkészítéssel szedni, én gondolom várok az első betegségig:-).

(De érdekes, mert a párom nem kapja el ezeket. Úgy gondolom, azzal van összefüggés, hogy melyik szülő génjei hasonlítanak jobban a gyerekére, Ő fertőződik meg gyorsabban.)

2014. aug. 1. 09:55

Ja, és még egy fontos dolog:


Annak ellenére, hogy bakteriális, vagy virális háttere van egy betegségnek, nagyon sokat jelent, hogy a gyerekek, de akár ti is olyan helyen dolgozzatok, vagy legyetek intézményben, ahova szerettek járni..

Abban nagyon egyértelmű az összefüggés, hogy ha a gyerek nem szereti az ovit, sokkal többet lesz beteg. Vagy a szülei feszültsége miatt is..


Ezt többször is megéltem ezt a csodát, hogy egy pozitív intézményváltás után gyakorlatilag nem volt beteg a gyerek... Mert ő akart menni, ott lenni..

4. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3. - Baby0309)
2014. aug. 1. 09:52

Mondjuk 8-23 éves koromig soha nem voltam beteg. (Jó lehet egyszer vagy kétszer voltam 2 napig influenzás, de ezekre nem is emlékszem)


Aztán a lányom megszületése után az első bölcsis vírusra ma is emlékszem... Aztán utána az egész családnak újra kellett erősödnie. Egyszerűen azért, mert a mai vírusok gázabbak, mint a régiek, amiket mi megszoktunk. Anno anyámék sohase kapták el tőlünk a betegséget, bezzeg az unokáktól azért ők is benyelik.


Ezt tudomásul kell venni, ez van, egyrészről el kell fogadni, más részről meg erősíteni kell a szervezetünket. Én a nem kötelező oltások nagy részét is beadattam. Az influenza ellen is oltunk, bár mostanában már vetésforgóban, szóval mindenki "pihen" egy évet, és következő évben van oltva.. Aztán idővel tényleg jobb egy kicsit, csökken a betegségek száma.


De az elején nekem is trauma volt, hogy ez ennyire gáz manapság, pláne, hogy én arra emlékszem, hogy mínusz 10 fokban állok az erkélyen meztelenül, és azon imádkozom, hogy legyek végre beteg.. De nem... Szóval nem voltam ehhez hozzászokva..

3. Baby0309 (válaszként erre: 2. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 31. 21:08
Köszönöm a hosszas választ ;) Te is betegedtel meg sűrűn?
2. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2014. júl. 31. 19:33

Ezt mi is végigcsináltuk.

10 év és 4 gyerek után már kicsit jobb.:-))


Egy darabig a gyógyszertári vitaminokat nyomtuk. A c vitamin mindenképpen mehet, de valamilyen lassan lebomló fajta. Min 500/nap.

Meg akármelyik általános multivitamin.


Aztán meg a gastroenterális erősítés. Először pre, majd probiotikum. Lepicol, aztán meg valamilyik lactobacilust, és egyéb törzseket tartalmazó készítmény.


NÉzess vas és D vitamin szintet, ha ezekből van kis hiány, az is sokat jelent ilyenkor..


Aztán én már egy ideje az egyik nagy "láncnak" a vitaminjait használom, mert azokban elvileg nem szintetikus anyagok vannak. De azért néha veszek "normál" vitamint is.


Jók az echinácea (bíborkasvirág magyarul) készítmények, meg a Béres csepp is..


Persze ez csomó pénz, és minden ellen nem lehet védekezni, de azért nálunk sokat számított, hogy szedjük ezeket. Kevesebbet is kapunk el, - már eleve a gyerekek is - és amit elkapunk, az se ver le annyira.


Persze azért kell a szünet is néha nyáron, meg a sok gyümölcs, kirándulás és tisztulás..


De amikor szezon van, nyomjuk ezerrel, máskülönben egy napot se dolgoznánk..


Ja, még a sóbarlang volt ami anno sokat segített a családnak.. És az természetes..



Javulást és kitartást!!

2014. júl. 31. 19:09

Valami mostanában nem stimmel velem, mert az utóbbi három lázas betegséget, amit a két bölcsis és ovis fiam hazahozott teljesen benyeltem és is. Most is a kicsi két napig lázas volt, valami vírus miatt, mára megint én is lázas lettem.

Mivel tudnám felerositeni az immunrendszerem a sok zöldség és gyümölcs mellett? ?

Eddig nem volt ilyen, az utóbbi fél évben kapom el tőlük.

Nálatok is elofordul sűrűn? Vagy baromira levan gyengulve az i.rendszerem?

Holnap megyek dokihoz de kíváncsi lennék véleményekre. ..Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook