Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák!Ti hogyan készültök vissza a munkába?Visszamentek a régi helyetekre esetleg Gyes alatt tanulás és új munkát kerestek? fórum

Kismamák!Ti hogyan készültök vissza a munkába?Visszamentek a régi helyetekre esetleg Gyes alatt tanulás és új munkát kerestek? (beszélgetős fórum)


12. Kriszti0327 (válaszként erre: 11. - Spinneli)
2014. aug. 8. 12:05

Én sem a munkától undorodom,ha így lenne,nem dolgoztam volna szülés előtt 14 órában!!!!


De nem feltétlenül utcán akartam volna egy diplomával dolgozni (persze utána elmentem máshová dolgozni,így nem is keresgéltem a szakmában... )

Te milyen munkakörben dolgozol?


Gondolkodtam,hogy megpróbálok újra körbenézni,de nehéz lesz,már 4 éve végeztem :S


Engem a "pszichiátriai területek" érdekelnek inkább...

11. spinneli (válaszként erre: 9. - Kriszti0327)
2014. aug. 8. 11:44
Én is szociális munkás vagyok, de nem keresek olyan rosszul, mondjuk én nem undorodom a munkától.
2014. aug. 8. 11:39

Én a régi helyemre megyek vissza, szerencsém van, mert 6 órában dolgozhatok majd.


Milyen végzettséged van, mit szeretnél tanulni?

2014. aug. 8. 11:30

Az érettségi hasznos dolog,bár azzal önmagában semmire nem megy az ember,ez tény.

Egy érettségi+szakma,ami már jobb,de persze nem mindegy,milyen szakma.....

Ezért hezitálok én is,hogy mit is kéne tanulni...


Alapból van egy diplomám,de azzal kb. kitörölhetem a hátsóm.Az Eltén végeztem szoc.munka szakon,akkor még lelkes "aktivitaként",ami alább is hagyott,mikor el akartam helyezkedni az egyetem után,és potom pénzekért undorító melók voltak (pl. utcai szoc. munka-hajléktalan és roma-hajkurászás,ami valljuk be,nem egy álom-meló).


Imádok emberekkel foglalkozni,a kommunikáció,a problémamegoldás a mindenem,de sajnos Magyarországon ennek a munkának nincs kultúrája,mint pl. Amerikában,ahol az egyik legjobban fizetett szakma a szoc. munka :O


Így már verem a fejem a falba,hogy inkább vmi kétkezi szakmát kellett volna választanom,nem az álmaimat kergetni....


Szeretnék cukrász lenni,de tudom,hogy az is rögös út-ha el is mész vhová dolgozni,nincsenek hétvégék,ünnepek,talpalás van,és nem is túl emberközeli meló....Viszont ez az egy dolog,ami marhára leköt,persze hobbi szinten.Ki tudja,hogy ha ezzel kéne foglalkoznom,mi lenne.


Így teljesen tanácstalan vagyok :(

8. Kriszti0327 (válaszként erre: 7. - Csibe0704)
2014. aug. 8. 11:24

A műkörmösségről tudok nyilatkozni,a húgom annak tanult érettségi után.

Rengeteg pénz a tanfolyam,és kb. minimum 150-200ezer a kezdő felszerelés,illetve járni kell külön tanfolyamokra (díszítés,különféle technikák,stb),hogy egyáltalán nekifoghass.

Szóval ez alapból olyan fél milla-és gondolom 2 gyerek és gyed mellett ez igencsak húzós lehet,hacsak nem fogorvos/ügyvéd vagy nőgyógyász férjed van :)

2014. aug. 5. 07:53
Sziasztok! Nekem egy 6 èves ès egy nègy hònapos gyerkőcöm van.Az első gyermek egy èves koràban elmentem kitanulni egy Irodai asszisztenst amiben sajnos èrettsègi nèlkül semmire nem megyek. vissza mentem robotnak egy 3 műszakos helyre. Most azon gondolkodtam, hogy el kellene vègezni az èrettsègit estin. Èn is gondoltam a műköröm èpìtőn(imàdok rajzolni, alkotni) , de attòl tartok, hogy nem lenne rà kereslet mert sokan màr kitanultàk ès csak kidobott pènz lenne.
2014. júl. 31. 13:25

Bár nem tudom mi a szakmád, én úgy gondolom, hogy teljesen felesleges továbbképezni magadat, mert először azt kellene elérned, hogy visszavegyenek/felvegyenek valahova. Sajnos gyerekkel ez már kapásból nehezebb, úgyhogy fel kell kötni a gatyát. Amit még érdemes lehet átgondolnod, hogy amerre laksz, tudnál-e hasznosítani valami olyan szakmát, mint pl. manikűrös, pedikűrös, masszőr vagy hasonlók, mert azt lehet párhuzamosan is csinálni egy másik állással, míg be nem indul...


Én részemről a lányom 1,5 éves korában visszajöttem a céghez, már 2. éve, és most jön a testvér. Tervek szerint megint időben vissza szeretnék jönni, hogy ne essek ki túl sokáig a munkaerőpiacról...

5. manó2000 (válaszként erre: 1. - Kriszti0327)
2014. júl. 31. 13:22

Szia!


Nekem több gyerekem van, 5 éve vagyok itthon, de jövőre megyek vissza én is. Várom is meg nem is. Várom, mert jó lesz visszamenni emberek közé, de félek tőle, hogy fogom a gyerekeimet terelgetni.Félek, hogy sokat lesznek betegek stb. (mert most is állandóan azok)

Én visszamegyek a régi munkahelyemre.

2014. júl. 31. 13:15

Uramisten....Én 9 hónapja vagyok itthon,de már nem bírom.....Persze ha lenne tartalékban pár millióm,nem fájna a fejem,de egyszerűen nem bírom elviselni,hogy nem tudok miből gazdálkodni :(


Én nem bírnám ki ennyi ideig itthon,az tuti.


Én is még csak gondolkodom vmi tanfolyamon,de egyrészt gőzöm sincs,mi az,amivel biztosra mehet az ember,másrészt meg hogy kelleni fogok-e azzal az új szakmával kezdőként,30 évesen valakinek?


Nagyon nehéz,és most el kell kezdeni ezen agyalni,mert ha az utolsó pillanatra hagyjuk,akkor csak rosszabb lesz.

2014. júl. 31. 11:35

nekem 2 gyerkőcöm van a kicsi 1 éves múlt,de már több mint 4 éve itthon vagyok.

Sokat agyalok én is azon mit kéne majd csinálni,egyelőre úgy néz ki visszavennének a munkahelyemre,de 3 műszakba nem szeretnék visszamenni,ráadásul a párom is úgy jár dolgozni!:(

Gondolkoztam más munkahelyen is egyelőre 2 van ami szóba jöhet,bár a fizetés egyik helyen sem valami sok!:(

A tanulás is felmerült de ez még annyira képlékeny kósza gondolat csak.

Időm még van,mivel itt nincs bölcsi ahová be lehetne íratni a kicsit!:(

2014. júl. 31. 10:43

Nekem ugyan még csak most 9 hónapos a babám,de gondolkodom a bölcsin (persze csak másfél-2 éves korában).Szeretnék dolgozni ismét,mert hát igencsak szűkösen élünk a szinte egy fizetésből....

Viszont szerintem a régi helyemre nem fognak visszavenni,mondjuk ott rossz volt a fizu is,így egyelőre gondolkodom,mi lenne a legjobb megoldás.


Esetleg tanulni valamit,de mi az,ami jelenleg piacképes? (a nagy közmunkaprogramon kívül :D )


Ti hogy vagytok ezzel?

2014. júl. 31. 10:40
Kismamák!Ti hogyan készültök vissza a munkába?Visszamentek a régi helyetekre esetleg Gyes alatt tanulás és új munkát kerestek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook