Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek mennyire veszélyezteti Európát az ebola járvány? Ti is féltek? fórum

Szerintetek mennyire veszélyezteti Európát az ebola járvány? Ti is féltek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
130. d41005143d (válaszként erre: 126. - 388b941089)
2014. okt. 14. 06:07
mindig "kell" vmirol beszelni.......
129. Zséka198 (válaszként erre: 128. - Regin_a)
2014. aug. 31. 21:04
Nem minden infarktust előz meg a könyvekben leírt sok tünet, attól függ, mekkora ér záródik el. Amúgy is az volt a lényeg, hogy az infarktus sokkal-sokkal rövidebb ideig tartó szenvedést okoz, mint a rák. Hogy a ráktól 1, 3 vagy 5 évig szenvednek, az infarktustól meg 1, 3 vagy 5 órán át, az szerintem az állítás igazságtartalma alapján tökmindegy. A két betegség közti különbség akkor is számottevő.
128. Regin_a (válaszként erre: 112. - Zséka198)
2014. aug. 30. 21:03

infarktusban halsz meg, akkor csak annyit érzel, hogy mész, mész, érzel valamit, aztán hirtelen azt veszed észre, hogy már nem veszed észre"


Ahogy te tévedsz!



AZ ebolához

Ahogy kezdene elterjedni a "nyugati világban" azonnal előkerült egy gy.szer ami majmokon sikerrel bevált

Most próbálják ki 20 emberen Afrikában

127. tündér74 (válaszként erre: 122. - Ittvoltam)
2014. aug. 30. 20:29

Tájékozódom, vagdalkozni NEKEM nem szokásom:)


Milyen mellékhatásoktól szenvedtek az emberek?Kíváncsi vagyok, tényleg nem tudom.Nekem egy csomó ismerősöm beoltatta magát, senkinek nem lett semmi baja. Hisztériakeltés az egész. Honnan tudták, hogy az oltástól halt meg valaki? Láttad a boncolási jegyzőkönyvet???? Be tudták bizonyítani?


Egyik oltás sem veszélytelen. Sőt, az életben tulajdonképpen nincs semmi veszélytelen. Hogy mégis miért részesítjük előnyben az egyiket a másikkal szemben? Mert statisztikai alapon döntünk . Egy ismerősödet majdnem megölte viszont százat meg megmentett. Ilyen egyszerű.


Csak persze mindig haragudni kell valakire és félinformációkból kiabálni be a hülyeséget.

Azért azt légyszi írd meg, hogy tényleg honnan tudod, hogy a h1n1oltástól haltak meg emberek, köszi!

Egyébként Te orvos vagy?? Erre még nem válaszoltál.

2014. aug. 30. 16:23
Jajj istenem, ez olyan, mint a madárinfluenza, meg a többi, ami az elmúlt években volt.
2014. aug. 30. 16:18
Nem, bár nem lehet tudni mi lesz.
2014. aug. 30. 16:03
nem, mert személyesek
123. 6b006fc769 (válaszként erre: 122. - Ittvoltam)
2014. aug. 30. 15:49
Megneveznéd a forrásaidat?
122. ittvoltam (válaszként erre: 120. - Tündér74)
2014. aug. 30. 14:21
A vírus körül is hiszen valamivel be kellett oltani/pánikoltatni az embereket. Aztán erre reagálva már az oltás veszélyei is előjöttek. Nem volt fenyegetettség. Ez egy későbbi tv-s előadásból derült ki. A járvány már rég lecsengett mire minket itt riogattak vele, és nem volt olyan veszélyes, mint ahogy beállították. Nem egy ember szenvedett utána a mellékhatásoktól - feleslegesen!!!!!! Voltak halálos áldozatok is, ezt nem a bulvárból tudom! Szóval óvatosabban vagdalkozz! Inkább tájékozódj, mielőtt véleményt alkotsz.
121. gribedli*** (válaszként erre: 111. - Zséka198)
2014. aug. 30. 09:08

Én is ezt mondtam, a szegényebb országokban nem azért születik több gyerek, mert ők egészségesebbek és nem szednek gyógyszereket!


Te azt írtad, hogy a nyugati világban mi teletömjük magunkat mérgekkel és ők meg ugye mivel nem szednek semmit, több gyerekük van, mert egészségesebb.


A fogamzásgátlás hiánya összefügg a szegénységgel. Nincs pénzük fogamzásgátló eszközökre, illetve majdnem analfabéták és nincs információjuk, tapasztalatuk a témában. Ahol meg van info, ott az apácák úgysem adnak nekik gumit, boltban meg nincs, mert hiánycikk stb.

120. tündér74 (válaszként erre: 119. - Ittvoltam)
2014. aug. 29. 23:33

Nem vagyok orvos, de van orvos ismerősöm nem is egy.

De gondolom te orvos vagy.

A h1n1 esetében nem a vírus körül volt a nagy felhajtás, hanem az oltás körül.

Szerintem egyébként az ismeretlennel kapcsolatos jogos óvatosságról és a legrosszabbra való felkészülésről volt inkább szó.


Nem tudom hány oltást kaptam, miért?

119. ittvoltam (válaszként erre: 116. - Tündér74)
2014. aug. 29. 22:06

Te orvos vagy? Vagy mire alapozod ilyen bizonyossággal, hogy márpedig oltási szövődmény az ritka? Mert te nem hallottál róla? Úgy szeretem az ilyen okoskodó embereket, akik a bulvárból tájékozódnak. Ilyesztően sok volt az oltási szövődmény a H1N1 esetén. Nem véletlenül hozom fel ezt a vírust, mert e körül csináltak egy fals felhajtást, és teljesen feleslegesen végigoltották a népet, és nem jószolgálatból. Nem hiszek az ebola járvány európai elterjedésében, sőt még abban sem, hogy a vírusával olyan könnyedén meg lehet fertőződni. Oltásnak nagy számú járványos megbetegedés esetén van létjogosultsága. Érdekes, hogy a rák betegség okán és elterjedésén nem görcsöl senki, pedig ennek vagy más betegségeknek sokkal nagyobb eséllyel lehetsz az áldozata, mint az ebolának.


Te egyébként hány oltást kaptál életedben?

118. tündér74 (válaszként erre: 100. - Zséka198)
2014. aug. 29. 21:18
Nézd csak meg az átlag életkort,a járványok alakulását és a betegségek eltűnését. Tudod régen egy családba szültek 5-6 gyereket, és abból megmaradt 2-3, az idősek között még ma is látni olyanokat, akik gyermekbénulásos betegség nyomait viselik. Ma már nem látsz ilyen fiatalt. Kiirtottunk rengeteg betegséget és statisztikailag egyértelműen látszik, hogy drasztikusan nőtt az átlag életkor.
117. tündér74 (válaszként erre: 103. - Unom)
2014. aug. 29. 21:17
... hát igen, felelőtlen emberek mindig lesznek sajna.
116. tündér74 (válaszként erre: 99. - Ittvoltam)
2014. aug. 29. 19:36

Oltási szövődmény az nagyon ritka, extrém esetekben fordul elő.

Az, hogy az oltások ellenére is megbetegedhetnek előfordul persze, viszont a nem beoltott személyek sokkal nagyobb veszélynek vannak kitéve a súlyos szövődmények miatt.

115. 0a13a7d41c (válaszként erre: 114. - Ittvoltam)
2014. aug. 29. 18:24

Ez a kettő a leggyakoribb. Hogy adot utcában mi a helyzet az nem tükrözi az országos adatokat.

Mi magyarok különösen rosszul állunk a szív és érrendszeri betegségekkel, és az ebből adódó elhalálozással. Hála az egézségtelen táplálkozásunknak, mozgásszegény életmódunknak.

2014. aug. 29. 18:05
Mellesleg egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a rák annyira visszaszorult volna, én nem ezt látom. Nem statisztikákból veszem az adatokat, hanem az életből. Abból, ami körülvesz. Az utóbbi időben több rákos elhalálozásról hallottam, mint szívbaj vagy egyéb eredetű halálesetről.
113. ittvoltam (válaszként erre: 112. - Zséka198)
2014. aug. 29. 18:00

Milyen igazad van!

Sokkal nagyobb gondok vannak itt nálunk, mint az ebola...

112. Zséka198 (válaszként erre: 109. - Gribedli***)
2014. aug. 29. 16:08
Azért a ráktól félünk legjobban, mert csaknem olyan gyakori, mint a szívbetegség, viszont ezerszer kegyetlenebb és fájdalmasabb. Ha infarktusban halsz meg, akkor csak annyit érzel, hogy mész, mész, érzel valamit, aztán hirtelen azt veszed észre, hogy már nem veszed észre. Többé semmit. A rák esetén viszont borzalmas hónapok vagy évek várnak majd rád, telistele mérhetetlen őrjöngő fájdalommal, amiket még sose tapasztaltál, csak azt tudod, hogy sokkal elviselhetetlenebbek lesznek bármelyik eddig érzett fájdalomnál. A régebbi társadalmakban arányaiban sokkal gyakoribb volt a rövid lefolyású, hirtelen eszkalálódó betegségek aránya, így az elhalálozás kevesebb szenvedéssel járt, és sokkal jobb volt a halált megelőző évek életminősége mint most. A régi ember halála előtti hónapjaiban még vígan szántott-vetett-kapált, akár 70 évesen is, míg mi az azt megelőző éveket is rokkantként fogjuk eltölteni:( Nézz meg egy mai átlag magyar ötvenest: tízféle gyógyszert szed, kövér, cukros, vérnyomásos, szívritmusos, nem tud lehajolni mert ízületes, nincs munkája mert már nem kell sehova, tele van lelki és szociális problémákkal. Halála előtt már esetleg 20 évvel is! Fejlődés? Haladás? Egyre jobb minden? Pffffff.
111. Zséka198 (válaszként erre: 107. - Gribedli***)
2014. aug. 29. 15:54

A túlnépesedés nem attól függ, van-e fogamzásgátló, hanem leginkább ki nem találnátok, mitől: a vagyoni helyzettől. Bebizonyított tény, hogy minél szegényebb egy család, annál több a gyerek, de minél gazdagabb egy társadalom, annál alacsonyabb lesz az átlagos gyereklétszám. Ugyanis szegény családban gyakorlatilag a szex az egyetlen szórakozás meg öröm, és ott még segítség a sok gyerek, nem teher. Segít a házimunkában és egyebekben, igen, akár a lopásban is, be van mindenbe fogva. Ellentétben a gazdagokkal, ahol az 1-2 elkényeztetett gyerek is csak kiadást meg lemondást hoz, csak összetöri az autót, drága az egyeteme, meg nem vihető el tengerentúli nyaralásra. Nálunk is bizonyos szegényebb megyékben, mint Borsod, sok helyen még ma is 8-10 gyerek van egy családban, pedig lódítás lenne azt mondani, hogy ismeretlen nálunk a gumi, vagy a teszkóban az apácák ne szolgálnák ki őket.

A járványok egyébként pont a túlnépesedett országokat sújtják.

110. Zséka198 (válaszként erre: 102. - Unom)
2014. aug. 29. 15:44

Az átlagéletkor azért növekszik, mert az emberek egy része egyre gazdagabb, akik megengedhetik maguknak a valóban hatásos gyógyszereket is. Köztudott, hogy az igazán tehetős embereket más védőoltással oltották madárinfluenza ellen is, mint az átlagembert. Az ő sokkal nagyobb életkoruk felhúzza az átlagot, ez olyan, mint ami az átlagfizetés számítása terén is végbemegy. Egyébként a statisztika mindig hazugság volt, kormányok kezén lévő propagandagépezet. A kiszámítása pedig olyan bonyolult, hogy a statisztikusok játszva csűrik-csavarják, ahogy a hatalom akarja, neked meg fogalmad sincs róla, mit is számítanak, és az helyes-e. Például a várható élettartamra egy túlélési görbét hasalnak be, amit integrálnak a születéstől a végtelenig, csupán feltételezve azt, hogy a jelenlegi túlélési ráta változatlan marad, ugyanis baromi nehéz közös nevezőre hozni a 80 éves nénikét, aki még teljesen más orvosi és szociális körülmények közt nőtt fel, egy nemrég születettel, akinek megintcsak mások a gyógyulási lehetőségei. Nem is tudják, behasalás az egész. Az egyik módszerből kizárják az öngyilkosokat, a másikból az egy éves kor alatt elhalálozottakat, az összehasonlításokba meg csak behazudják a régebbi adatokat, hiszen 50-100 éve még senki se vezetett ilyen adatokat, így az akkoriakat csak hasraütéssel tudjuk, ahogy azt is, hogy azokhoz képest növekszik.

A másik, hogy önmagában az életkor növekedése nem vigasz, ha egyre nagyobb részét a végén betegként, pláne magatehetetlen gondozottként éljük végig. Mellé kéne tenni az életminőség alakulását is, csak úgy kapnánk reális képet. De ez nem a kormányok érdeke, mármint hogy megtudd az igazat. Az érdekük az, hogy te minél hosszabban legyél beteg.

109. gribedli*** (válaszként erre: 105. - Ittvoltam)
2014. aug. 29. 15:27
Bocsi, nem a rák vezet a halál okaként, már elég régóta visszament a harmadik helyre, még mindig a szív és koszorúér betegségek vezetnek. Mindenki a ráktól fél jobban, mégis ebből van kevesebb, a szívinfarktus és az agyvérzés gyakoribb lett.
2014. aug. 29. 15:22
Ja, és igen, mi több gyógyszert is kapunk, ők meg nem, de aki életben marad ott, az egy genetikai elitet képvisel, a többi pedig meghal. Mivel Európáig csak ezek a genetikai elit négerek jutnak el, sokan általánosítanak, hogy ilyen lehet a többi is.
107. gribedli*** (válaszként erre: 100. - Zséka198)
2014. aug. 29. 15:19

A túlnépesedés hogy jön ide?? Megnézném, ha nálunk sem lennének fogamzásgátló eszközök, micsoda túlnépesedés lenne. Nem azért van, hogy többen vannak az afrikaiak mert annyira egészségesek, hanem mert nincs fogamzásgátlás.


A missziós apácák pedig azoknak sem akarnak óvszert adni, akik használnák, mivel az egyház szerint az aids egy büntetés és haljanak bele, akik dugnak, mert a szex is bűnös dolog, ha házasságon kívül teszik, szóval a sok óvszer csak rohadjon a raktárakban. A 10-12 éves megerőszakolt leány meg hát vétkezett, mit szexelget ő, nem? Természetesen teherbe is fog esni és meghal a szülésben mert még gyerek (az abortusz szintén vétek!!), az aidses kisbabája már kaphat gyógyszert mert nem tett semmit.


De maguk az apácák azt hirdetik, hogy igenis tartóztassák meg magukat az emberek a szextől. Senki nem tartja be ezt a marhaságot, ezért van túlnépesedés. Mi sem tartanánk be itt, csak van fogigátlónk, óvszer, spirál, elköttetés, abortusz, stb.

106. gribedli*** (válaszként erre: 78. - Tündér74)
2014. aug. 29. 15:08
Ha valaki a képembe tüsszög, az akkor is gáz, ha nem ebolás...:D
105. ittvoltam (válaszként erre: 102. - Unom)
2014. aug. 29. 14:32
Jó kérdés. Nagyanyáink/apáink még megérik a 80-90 évet. Újabban viszont főleg rákos betegségben egyre többen távoznak 40-es éveikben. Szomorú.
104. ittvoltam (válaszként erre: 103. - Unom)
2014. aug. 29. 14:28

Sőt, kapaszkodj meg, olyan is volt, aki az oltás után közvetlenül bénult le, tehát az oltástól.

Ez nem vicc.

103. unom (válaszként erre: 98. - Tündér74)
2014. aug. 29. 13:54
Még élnek az utolsó gyerekbénulás járvány utolsó áldozatai. Gondolom az oltásellenes szülők úgy vannak, ha belehal a gyerekük valamelyik megelőzhető betegségbe majd lesz másik. Régen is így gondolkodtak: Isten adta, Isten elvette.
102. unom (válaszként erre: 100. - Zséka198)
2014. aug. 29. 13:52
"mégse élünk tovább, mint ők" Érdekes módon az átlagéletkor mégis növekszik. Akkor ez hogyan lehetséges? Igen, több például a cukorbeteg, mert régen ez halálos betegség volt, nem nagyon éltek vele évtizedekig.
2014. aug. 29. 13:34

egy 20 fős embercsoporton tesztelik most az első vakcinát


[link]

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook