Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 19 hónapos kisfiamnak a nagy és a mutató újjain a köröm melett fel van szakadozva néha a bőr! Miért lehet? fórum

19 hónapos kisfiamnak a nagy és a mutató újjain a köröm melett fel van szakadozva néha a bőr! Miért lehet? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 22. 15:26
A húgomnak van hasonló problémája (8 éves), neki azt hiszem, azt mondták, nem ehet citrusféléket, meg mindig mosson kezet....
11. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 10. - Dinadin)
2008. ápr. 22. 06:16
Hát a mi védőnőnk is rendes bár nálunk "váltás" volt mikor 1éves lett Marcell,és ez az új védőnő nem olyan szimpi mint az előző volt!De rendes!Én is megmutatom nekik,legalább lesz mit kérdezni!:)
10. Dinadin (válaszként erre: 9. - Juhaszcsalad3)
2008. ápr. 20. 15:24
Benedeknek is ugyanez a baja! Bőr szekadozás, és köröm kettéválás! Náha úgy idegesít! De hát ez van, lehet hogy ha legközelebb megyek a védőnőhöz ezt is megmutatom neki! Nekünk szerencsére rendes a védőnőnk, és ha gond van megpróbál segíteni!
9. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 8. - Mokka78)
2008. ápr. 20. 08:19
Nem tudom!az én fiamnak folyton szakadozik a bőre és a körme is,meg kettéválik,pedig ezek közül legalább a sárgarépát eszi!dehát a szakértő ezt mondta,javasola!Nem tudom még mit kéne tenni!? :)
8. Mokka78 (válaszként erre: 5. - Juhaszcsalad3)
2008. ápr. 19. 21:16
Én is köszi! Bár az én fiam egy éves és sokat eszik szintén gyümit és zöldet is! Én azt vettem észre hogy akkor jön ez a felszakadás amikor murvával játszik vgay ilyesmi kövekbe tukál :) Lehet hogy csak gyenge a börkéje :)
7. Dinadin (válaszként erre: 5. - Juhaszcsalad3)
2008. ápr. 19. 17:38
KÖSZÖNÖM SZÉPEN! RÉPÁT SZERETI, SÁRGADINNYÉT TAVALY NEM ETTE MEG, - VALSZEG RÁM ÜTÖTT EZ A GYEREK - BARACK HETI RENDSZERSSÉGGEL VAN, PARAJ IS JÖHET NÁLA! SZÓVAL NEM TUDOM, REMÉLEM, HGOY MAJD HA JÖN A JOBB IDŐ, EZ IS JAVULNI FOG!
2008. ápr. 19. 17:03
Általában vitaminhiány az okozó,de örökölni is lehet.Hasonló az egyik kislányom körme, kicsit csálé meg száraz és berepedezik.Néha fürdés után be kell krémezni.
5. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 2. - Dinadin)
2008. ápr. 19. 15:46
Szia!Utána jártam!Állítólag A-vitamin hiány!Sok sárga és zöld zöldség és gyümi félét kell enni!Leginkább répa,sárgadinnye,barack,sütőtök,paraj!Én is megpróbálom.:)
2008. ápr. 11. 18:17

Szia,


igen, én is úgy tudom, hogy vitaminhiány okoz ilyesmit.

Csak annyit tudok, hogy a mai gyümölcsökben és zöldségekben már csak a töredéke van meg a pl 15-20 évvel ezelőtti vitamin és ásványmennyiségnek:(

Én használok egy természetes anyagokból készült vitamint, sokféle termékük van, de nem tudom a gyerek multivitamint mennyi idős kortól ajánlják. (Italpor és rágótabletta formában létezik.) Ha gondolod, megadom privátban a cég nevét, ahol érdeklődni tudsz, én teljesen elégedett vagyok velük pedig gyűlölöm a bogyókat.

Nehogy félreérts, nem üzletkötő vagyok vagy ilyesmi:)))

2008. ápr. 11. 18:12
Szia!Én is azt mondtam volna hogy vitamín hiány mert az én 20hónapos fiammal is ez a helyzet és ő viszont semmilyen gyümit nem hajlandó megenni!!!De ha a tied eszik akkor nincs ötletem,viszont attól még lehet hogy mégis valami vitamin hiányzik neki,én majd megkérdezem a "klubbomban" a szakértőt és megmondom mit mondott!
2008. ápr. 11. 17:58
Van aki azt mondja hogy vitamin hiány! Pedig elég sok gyümölcsöt, zöldésget eszik, megpróbálom minél változatosabban étkeztetni! Ha valaki tud segíteni és tanácsot adni, megköszönném!
2008. ápr. 11. 17:57
19 hónapos kisfiamnak a nagy és a mutató újjain a köröm melett fel van szakadozva néha a bőr! Miért lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook