Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásban tartó cicagazdik segítsetek! fórum

Lakásban tartó cicagazdik segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. júl. 31. 08:58
Mi újság Angéla? Hogy van a cicuskád?
62. Angéla78 (válaszként erre: 61. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 29. 17:34

Tényleg nagyon nehéz eldönteni, hogy mi a jó, de állatorvosok sem mindig mondják ugyanazt. Ezért is nehéz kérdés ez. Párom mamájának fiú cicája is nagyon sokáig élt, már fogai sem voltak szegénynek. Ő kapott cichusit, tápot, nagyon kis finnyás volt mire megöregedett szegénykém, viszont ő nem volt ivartalanítva. Kinti és benti cica volt egyaránt.Ő is élt kb. 20 évet, nem tudjuk pontosan, mert befoadott cica volt. :)

Azért a 12 év is jó. Minden állatorvos és oldal azt írja, hogy az átlag 12-14 évig él, és csak kevés cicavan aki ennél jóval tovább van velünk.

Majd ha viszem oltásra, akkor megkérdezem a dokit, hogy mit mond. :). De ez a húgyhólyak probléma nagyon elszomorít. :(

61. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Angéla78)
2014. júl. 29. 17:05

Próbáld a cicádat házi kosztra szoktatni, az a cicám (herélt perzsa kandúr) aki nem kapott tápot se szárazat, se dobozosat, se zacskósat, majdnem 19 évig élt. Kapott nyers marhát, vesét, májat. Ette a gyümölcsöket, kedvence volt a görögdinnye, és az ananász. Evett gombát, kukoricát, krumplit és mindent, főzelékeket, leveseket. A súlyával se, volt gond sosem.

Utána kaptam egy 5 éves szibériait, tenyésztőé volt a legdrágább táppal etették őket, de ez a cica, csak 12 évet élt, mert nem tudtam átszoktatni a házi ételekre, csak részben :S Sajnos az állatorvos nekem is azt mondta, amit FICÁNKÁNAK, hogy nem szabad száraz eledelt adni, mert ez okozta a cicám betegségét húgyhólyag homokja lett. Egy vagyont költöttünk rá, napokig katéter volt benne, mosták a homokot ki, de ahogy hazahoztuk alig telt el párnap újból elállt a vizelete. Sajnos műteni nem tudták, nem csupán egy orvos véleményét kértem ki, így muszáj volt, az egyébként életerős cicát elaltatni.

A nedves ételek meg rákkeltőek az orvosok szerint. A színezettek meg kimondottan károsak a cicáknak, de persze a kutyusoknak is.

Végül a döntés a Te kezedben van, majd úgy döntesz, ahogy Te jónak látod. Én csupán a saját tapasztalatomat írtam le.

60. Angéla78 (válaszként erre: 59. - Selena78)
2014. júl. 29. 14:00
És imádnivaló is :)
59. selena78 (válaszként erre: 58. - Angéla78)
2014. júl. 29. 13:58
Gyönyörű cicus.:)
58. Angéla78 (válaszként erre: 56. - Selena78)
2014. júl. 29. 13:36
Rendben! Megértettem. Én voltam balfék ;)
57. Angéla78 (válaszként erre: 54. - Csgybzs)
2014. júl. 29. 13:35

Okés. Akkor kicsit rosszul értelmeztük, mert két hozzászóló is ezt írta. :)

Így már minden rendben!

56. selena78 (válaszként erre: 51. - Angéla78)
2014. júl. 29. 13:34

Rosszul érelmezed.

Az első évben kell megismételni EGYSZER 2-3 hét után.

55. Angéla78 (válaszként erre: 52. - Csgybzs)
2014. júl. 29. 13:33

Ez jó! Akkor rakok fel képet a két drágaságomról is akik már nem lehetnek velem, :(

és az őj családtagról is.

54. csgybzs (válaszként erre: 51. - Angéla78)
2014. júl. 29. 13:30

Magát az oltást kell három hét múlva ismételni, majd utána csak évente egyszer kapja.


Nem kell egy éves koráig 3 hetente oltatni. :)

53. selena78 (válaszként erre: 44. - Andi6020)
2014. júl. 29. 13:30
Igen, de a a macskaleukémia elleni oltást elsősorban kijáró cicceknek ajánlják. Gondolom, mert azt egymástól kaphatják el.
52. csgybzs (válaszként erre: 50. - Angéla78)
2014. júl. 29. 13:27

Van itt egy cicás napló, ahova sok boldog cicagazdi rak fel képeket.


[link]


A napló tetején le van írva, hogy tudsz belépni és fel tudsz rakni képet a cicáról. Én még nem raktam fel, de fogok majd! :)


Igazán nincs mit, örülök neki, hogy ilyen felelős állattartó vagy. :)

51. Angéla78 (válaszként erre: 49. - Csgybzs)
2014. júl. 29. 13:26

Én úgy értelmeztem, és több orvosi oldal is írt ilyet.

"- Oltások: az első kombinált oltásukat 8-9 hetesen kaphatják meg. Ez az oltás a macskanátha (rhinotracheitis vírus, Calici vírus) és a macskaparvo (panleukopenia vírus) ellen védi őket. Ezt az oltást az első évben az alapimmunitás kilakításához 2-3 hét időközzel ismételni kell, utána csak évenként egyszeri ismétlés szükséges. Ha cicánk ún. kijárós lesz (nem csak lakásban tartott), tehát másik cicákkal nagy eséllyel találkozik majd, érdemes a leukózis vírus elleni vakcinával kombinált oltást választani, ami ugyan drágább, de így egyetlen oltással védjük macskánkat a lehetséges fertőzésektől. Természetesen az első évben ez is ismétlendő."


[link]

50. Angéla78 (válaszként erre: 47. - Csgybzs)
2014. júl. 29. 13:23

Köszi! :)

Akartam neked képet küldeni róla, de levélben nem lehet. :(

Cirmos, de tiszta szürke. Nagyon szép cicus.

Elnézést kérek a sok helyesírási hiba és elírás miatt, de tök sötétben írok, mert a párom éjszakás volr és alszik. Éa mindennek a tetjére német a billenytyűzetem, és van hogy nincs türelmem keresgélni a betűk között. Majd megszokom :)

Köszönöm szépen a sok jó tanácsot, így nem fogok annyit idegeskedni.

49. csgybzs (válaszként erre: 48. - Angéla78)
2014. júl. 29. 13:23

Egy éven át három hetente? Biztos jól értetted?


A betegség elleni oltásoknak három ismétlése van, ha jól emlékszem, három hétig, és utána csak évente. Magyarul két hónap alatt három oltással le van tudva és már csak évente egyszer kell.

48. Angéla78 (válaszként erre: 42. - Selena78)
2014. júl. 29. 13:18

Ő sem fog kijárni :)

Talán vele sem lesz gond. Akarok neki oltást adatni, de baromságnak tartom, hogy 3 hetente egy éven át. Bár minden orvosi oldal ezt írja, valahogy nem akarom elhinni, hogy tényleg szükséges

ilyen sűrűn.

47. csgybzs (válaszként erre: 45. - Angéla78)
2014. júl. 29. 13:17
Cuki! :)
46. Angéla78 (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2014. júl. 29. 13:14
:)Köszi
45. Angéla78 (válaszként erre: 41. - Csgybzs)
2014. júl. 29. 13:12
Májló a neve! :)
44. andi6020 (válaszként erre: 42. - Selena78)
2014. júl. 29. 13:09
Felénk sok cica megy el macskaleukémiában. Az meg fertőző. :(
2014. júl. 29. 13:08

Tápfutárnál minden hónap első hétfőjén leadott megrendeléseket (Zöld Hétfő napokon) összeghatártól függetlenül, országosan ingyenesen szállítják ki.


Mondjuk én zooplustól vagy petissimotól szoktam rendelni.

42. selena78 (válaszként erre: 35. - Angéla78)
2014. júl. 29. 13:03

Így van, szerencséd volt. Persze, sokat számított az is, hogy sosem jártak ki. De a kombinált oltás olyan tipikus macskabetegségektől véd, aminek a kórokozóját simán bevihetitek ti is.


Én ma már nem mernék oltás nélkül ciccet tartani, pedig gyerekkoromban még nem oltották a macskákat, így a mieink is oltatlanok voltak.

41. csgybzs (válaszként erre: 40. - Angéla78)
2014. júl. 29. 12:59

Nem tudom merre élsz, de nagy kiszerelésben olcsó megvenni, akár a zoofast, zooplus oldalán, az egész országba kiszállít, bizonyos összeghatár felett ingyen. Minden táphoz fel van tüntetve a pontos összetétel, te most még nyilván valamilyen kitten tápot fogsz venni, de abból is azt nézd, hogy ne legyen benne gabona, csak minimális, viszont sok hús, zöldség, gyümölcs. 10 kg-ost ha rendelsz, nagyon jó áron vannak, és sokáig nem is kell vele foglalkozni.


ha tápot váltasz, akkor 3-4 napig keverve add neki, hogy átálljon az emésztése.


Biztosan veled lesz! hogy hívják?

40. Angéla78 (válaszként erre: 39. - Csgybzs)
2014. júl. 29. 12:54

Köszönöm! Akkor legközelebbi tápvásárlásnál ezt fogom figyelni! :)

Azért zavarodtam én is össze, mert mindhol mást írnak, az orvosok persze tudod...

Remélem, hogy a picurkám is velem lesz vagy 13 évig. :)

39. csgybzs (válaszként erre: 35. - Angéla78)
2014. júl. 29. 12:42

Az ivartalanítás után sem lesz gond. Én is speckó ivartalanított táppal etettem, de váltottam, mert az is tele volt gabonával. A gabonából nyert szénhidrát hozzájárul a kristályok kialakulásához. Ha minőségi, hús és zöldség alapú táppal eteted, amiből minőségi fehérjét nyer a szervezet és sok folyadékot fogyaszt, nem lesz gond!


Annó én is letettem a nagyesküt a steril tápok mellé, de rengeteget olvastam és nem azon van a hangsúly, hanem azon, hogy abból készüljön, amit a természetben is megeszik.


Ha megnézed a Friskies zacskóját, kb. 4% (!!) a hústartalma, a többi gabona, kukorica, színezék, pár vitaminnal. Magyarul semmi.

38. Angéla78 (válaszként erre: 36. - Csgybzs)
2014. júl. 29. 12:37
Oké! Ez is jó ötelet! ;)
37. Angéla78 (válaszként erre: 34. - Csgybzs)
2014. júl. 29. 12:36

Köszönöm szépen! Megfogadom a tanácsaid!

Én is ezeket mondom a páromnak. És persze, hogy kiborulok, hiszen az egyik cicám 13 éven átélt velem. Ez sok idő. Bár nekem ez sem volt elég.:(

Eddig még nem fosott a tejtől, ahogy a lánycicáim sem, de azért elkezdem vízzel higítani neki és szép lassan leszoktatom róla.

Az én egyik cicám csak folyó csapvízből volt hajlandó inni. :D

2014. júl. 29. 12:32

A tej már az elejétől mehet fele vízzel, vagy többel is, úgy is el fogja fogadni.


Trükk még, hogy a tasakos kaját kiöntöd, és a tasakba engedsz még 2-3 ek vizet, és azzal kilötykölöd a tasakot (lemosva a sok szaftot az oldaláról) és elkevered a tálkában. Plusz folyadék és az ízét sem rontja még el.

35. Angéla78 (válaszként erre: 33. - Selena78)
2014. júl. 29. 12:31

Igazából, az ivartalanítás után fellépő problémától félek nagyon. Azt olvastam, hogy ha speckós, ivartalanított cicának való tápot kap, akkor nem lesz gond. Az oltás meg a húgyuti problémán nem segít. :(

Akkor nekem szerencsém volt, hogy a két lány cicám ilyen sok évet élt, mindeféle oltás nélkül is.

34. csgybzs (válaszként erre: 30. - Angéla78)
2014. júl. 29. 12:28

Megértem. Mi a férjemmel ugyanilyenek vagyunk, szerintem ez nem beteges, hiszen családtag és jó esetben az ember szereti a családját és gyászolja, ha meghalnak.

Ettől nem vagy hülye, csak jólelkű, érző ember. Bár több ilyen lenne.


Azt írják, hogy tesztelni kell a cicát, ha nem fosatja, akkor lehet, de egyáltalán nem ajánlatos, mert semmi szüksége egy másik állat anyatejére, főleg ha már eszik. Próbáld meg esetleg vízzel hígítva, így kevesebbet kap és a folyadék is pótolva van neki. ha viszont hasmenést tapasztalsz, inkább ne adj. Lehet kapni cicatejet, de én azt baromságnak tartom. A vizes verzió szerintem jó. Lehet, hogy addig tudod hígítani, hogy végül elég lesz a víz is.


Az én cicáim száraz+tasakos+víz kombón vannak, imádnak pancsolni, viszont csak a friss vizet szeretik.


Amivel érdemes még vízivásnál próbálkoznod:

- sok cica érzékeny, hogy milyen tálból kapja (műanyag, kerámia, fém), próbálgasd, hátha valamiből jobban elfogadja

- ha klóros, rossz ízű a csapvíz, akkor inkább adj neki palackos vizet, az a napi 1 dl nem összeg.

- és mindig friss, naponta 2-3 alkalommal is cseréld le. Nem kell, hogy sok legyen előtte, mert pici még, a frisseségen van a hangsúly.


És győzködd még a párod! Ha téged félt, akkor neked kell őt meggyőznöd arról, hogy ez az élet rendje és mindenkit meg kell gyászolni, akit szeretünk. Persze ha nem kifogás neki valami más indokra. A cicák játékát, kergetőzését, egymás szeretgetését látni minden pénzt megér, nekik is úgy a legjobb.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook