Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol lehet kapni kislányos szemüvegkeretet 3 évesre? fórum

Hol lehet kapni kislányos szemüvegkeretet 3 évesre? (tudásbázis kérdés)


19. Ludi.
2014. júl. 30. 20:56
Sziasztok! Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, kaptam olyat, amilyet szeretett volna. Azért szóltam az optikában, h a netre feltehetnék, h van nekik ilyen. (rakok fel egy képet róla:)
18. Ludi. (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2014. júl. 29. 13:03
Tényleg jól áll rajta: )
17. Ludi.
2014. júl. 29. 13:02

Annyiban még bonyolódik a helyzet, hogy a szemének nem 'dioptria baja' van, hanem astigmiás, azaz cilinderes lencse kell neki, és állítólag az flexibilis keretbe nem tökéletes.


A lencsét már egy ismerős optikus megrendelte, csak keretet kell vigyek hozzá, és kapásból meg is csinálja.

16. Ludi. (válaszként erre: 12. - H.H.)
2014. júl. 29. 12:59
Nekem már tulajdonképpen mindegy, hogy Bp.en hol van, csak legyen olyan, ami jó lenne rá.
15. trapiti (válaszként erre: 14. - Ludi.)
2014. júl. 29. 12:59
Szivesen :)
14. Ludi. (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2014. júl. 29. 12:56
Köszi az infót!
13. trapiti (válaszként erre: 12. - H.H.)
2014. júl. 29. 09:45
Nagy optikaláncoknál nem szabad szemüveget csináltatni. Sem gyereknek, sem felnőttnek. Mindenképpen kicsi optikát javasolnék én is.
12. H.H.
2014. júl. 29. 09:33

Nálunk a kislányom 3,5 éves volt amikor szemüveget kapott. Ofotértot nem javasolnám ... pár gyerek keret van sajnos (kb. 3-4-t tudtak mutatni az éppen nekünk kellő méretből), mi nem találtunk megfelelőt, hozzáteszem, hogy felnőtt szemüveget ott csináltattunk a Férjemnek, ANyukámnak is, tehát nem a céggel van a baj... szerintem ők felnőttre vannak inkább specializálódva.

Főként kisebb üzleteket néztünk meg a környékünkön. Abból viszont legalább 5-6-t. Bevallom nem volt egyszerű rátalálni a megfelelő keretre. Még akkor is, ha sok gyerekszemüveget tartanak. Sajnos ez egy olyan dolog, hogyha szerencséd van az első helyen megtalálod a megfelelőt, ha nem akkor menni kell és muszáj vinni a gyereket. Ezt a részét nem tudod megúszni. :-( Ránézésre azt mondod, hogy hú ez biztosan jó lesz és felteszitek és azonnal kiderül, hogy nem úgy illeszkedik az arcára ahogyan kell. Szerintem fontos, hogy ahol veszed értsenek hozzá. Volt olyan tapasztalatunk - nagy lánc egyik tagjánál -, hogy az eladó minden áron el akarta adni a szemüveget. Szerencsére én nem vagyok szemüveges, de még laikusként is láttam, hoyg az nem áll jó a gyereknek... de az eladó csak erősködött.... amikor megtaláltuk a megfelelőt a sokadik boltban, akkor láttam, hogy na ez az igen, ezt kerestük.... A lányom azóta is ezt hordja, éppen most kell majd nagyobbat csináltatni - már most tartok attól, hogy vajon hol találunk megfelelő keretet... -, mivel kinőtte a keretet illetve változott a szeme is. (2 év telt el azóta) Persze közben egyszer volt benne lencse csere, mert nagyon karcos lett. A flexibilis keretek nekünk nem jöttek be, de azt is érdemes megpróbálni. Nálunk nem állt jól a kislányomnak.

Amit még tudok javasolni, hogy a neten néz ki üzleteket és hívd fel őket, hogy egyáltalán tartanak-e gyerekeknek való keretet erre a korosztályra, de mondjuk ez sem garancia, hogy éppen megfelelőt találtok, ha még tartanak akkor sem. :-( Bp.-en amúgy merre kerestek üzletet?

2014. júl. 28. 21:47
Nálunk a bölcsiben semmi gond nem volt a hagyományos kerettel, de az oviban egy hét alatt ment tönkre két szemüveg, utána váltottunk miraflex-re, 4 éven át mindent kibírt. Sőt volt egy elég csúnya balesete is a lányomnak amikor az ovi udvarán frontálisan ütközött egy fával, épp az orra mellett a szeménél. Ha akkor hagyományos keret van rajta, aminek épp ott van a fém támasztéka, simán bemehetett volna a szemébe, de szerencsére akkor már 2 napja ez a kerete volt, így a gyerek és a szemüveg is sértetlenül került ki a találkozásból, úgyhogy teszteltük is :)
2014. júl. 28. 21:43

A Szent István körúti OFOTÉRT-ban (ha létezik még) hetente egyszer volt 1 optikus, aki kereteket is készített.

Nem most, huszonéve

Az én lányomnak is keskeny arca, és ehhez képest széles orrnyerge volt, másfél éves korától szemüveges

2014. júl. 28. 21:40

[link]


aztán kék is lett neki, most rózsaszín, lila és bordó van :)

2014. júl. 28. 21:39

[link]


ezen a képen 3.5 éves volt, ez volt az első Miraflex szemüvege :)

7. Ludi. (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2014. júl. 28. 21:38
Köszi!
6. trapiti (válaszként erre: 1. - Ludi.)
2014. júl. 28. 21:36
A Miraflex kereteket ajánlom, rugalmas, mindent kibír, biztonságos, hátul gumipántja van, nem a gyerek fülére van ráakasztva mint a hagyományos. A lányom most 6.5 éves, 2 éves kora óta szemüveges. Az első évben más kerete volt, de 3 éves kora óta csak Miraflex van, ő is, mi is ragaszkodunk hozzá. Privátban tudok optikát ahová mi is járunk Bp-en és ahol mindig van belőle, megbízható az optikus néni és a fia is aki vele dolgozik, és olcsók is amennyire csak lehet.
2014. júl. 28. 21:19
Nem, próba nélkül semmiképpen nem szeretnék venni, csak nem akarom őt is boltról-boltra vinni, ezért gondoltam, előre nézek boltot neten, ahol lehet ilyeneket kapni, mert ma ahol voltunk (őt is vittük), egyikben sem volt, csak nagyobbakra való.
2014. júl. 28. 21:13
próba nélkül semmiképp ne vegyél, ergo net kilőve, hacsak nem próbálod meg előtte valahol. Szerintem érdemes még több boltot felkeresni, és próbálgatnii.
3. Ludi. (válaszként erre: 2. - Fiamette)
2014. júl. 28. 21:04
Köszi, ilyet szeretnék, csak hol lehet találni ilyen kicsikre valót? Neten néztem, de nem találok boltokat, ahol ilyeneket árulnak.
2014. júl. 28. 20:58

Szia


Nekunk van szemuvegunk 1 eve.

Kislanyom most 3 eves

Hordta bolcsibe semmi gond nem volt vele

Mindenkeppen kunkori vege legyen es jo ha az orran van gumibol tarto nekunk olyan van.

2014. júl. 28. 20:29
Sziasztok! Kislányom 3 éves, és most derült ki, hogy szemüveget kell hordania. Tudnátok segíteni abban, hogy hol kaphatok neki keretet (Bp.en lakunk)? Milyen keretet ajánlanátok, akinek van tapasztalata? Voltunk ma boltokban, de mindegyik túl nagy volt az arcára, és nagyon törékenynek túntek, egyik se ilyen kisgyereknek való. Neten néztem ki egyet, de azt meg nem találom sehol boltban (little wingels lbw02). Annyi még fontos nekünk, hogy most megy oviba pár hét múlva, oda is hordhatónak kellene lennie. Köszi, ha valaki tud ajánlani!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook