Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fehérjeturmixszal diétázók ide fórum

Fehérjeturmixszal diétázók ide (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2010. okt. 6. 11:52
nekem használ, nem vagyok éhes, jobban biroma munkát is.
2698. ericika2 (válaszként erre: 2696. - VictoryS)
2010. okt. 6. 10:20

Szia, szerintem fontos, hogy többkomponensű fehérje legyen, tehát savó-, tej-, szója- és tojásfehérje keveréke, és ne csak egyfajta, mert ez elhúzódva szívódik fel, az aminóvasösszetétel passzoljon, és kb.80% fehérjét tartalmazzon.

Sajnos ezt a gyártót nem ismerem konkrétan, de biztos adnak az eladók választ.

2697. VictoryS
2010. okt. 6. 08:51
Kicsit elírtam itt-ott: ...joghurt MEG trudi...
2696. VictoryS
2010. okt. 6. 08:50

Na örülök, hogy kaptam sok hasznos választ. Nekem is gyanús volt az inulin, de én ott megakadtam, hogy édesítő anyag.

A srác ajánlotta ezt a turmixport étkezés helyettesítésre, és mondtam neki, hogy nem sportolok, csak néha tornázok itthon.

Egyébként nem baj, hogy így gátolja a túlevést az inulin, csak az a lényeg nekem, hogy valami gátolja. Azért oda kell figyelnem fejjel is, mert nem olyan erős a hatása, hogy ne tudnám mégis túlenni magam, ha akarnám...

De mivel nem akarom, ezért hasznos segítség lehet. Ma van a teljes második nap, és szerintem talán most kezd a szervezetem visszaállni. Bár tegnap ebéd után éreztem egy kis ellenállhatatlan kívánságot a desszert után, és sajna nem is álltam ellene, csak mértékletesen ettem egy kicsi édeset is. Délután volt még joghurt mert trudi és vacsi már csak a shake. Ezt is soknak éreztem, ezért ma szeretném visszafogni még jobban. Kell a napi 4 étkezés, de kicsi adagokban. Így értem a visszafogást, na meg kcalban is.


Néztem egy kalkulátort, ami szerint ha fogyni akarok, akkor jó 1000kcalt ehetek naponta. Hát az nem sok, tehát oda kell figyelnem nagyon.


De azért nyugtass meg ha tudsz, hogy ez a shake is használhat nekem...

Vagy akkor melyiket vegyem ettől a gyártótól a következőre? A bolt ugyanis az ő mintaboltjuk...

2695. ericika2
2010. okt. 5. 20:22

Egyébként sziasztok, szoktalak olvasni titeket. Én is fehérjeturmixszal fogytam két éve 15 kilót, amiből kb 5 jött azóta vissza, aminek "leépítéséhez" éppen tegnap álltam neki. Három-négy teljes turmixos nappal indítok, aztán reggelire-vacsira, végül csak vacsira fogom inni. Most ad hoc jött az ötlet, mert meg vagyok fázva, az ízeket és szagokat nem érzem, úgyhogy enni nincs sok értelme, a gyógyulás is remélhetőleg gyorsabb, ha a szervezet nem vonja el az energiákat az emésztésre.

Egyébként én mindenféle fittness clubokban kapható port fogyasztok (pontosabban a párommal együtt), épp ma vettem karamellásat. A spejzben külön polc kell a különböző ízeknek. (A szokásosakon kívül banános, málnás, kókuszos, pisztáciás-nem sós-, cseresznyés mangós van még.) A párom négy hónap alatt fogyott le 102-ről 83-ra úgy, hogy csak a vacsorát helyettesítette. Neki két kiló jött vissza.

Mindenkinek jó fogyást, szép estét.

2694. ericika2
2010. okt. 5. 20:13

Jó, hogy előkerült a téma, mert biztos, hogy fogok itt is keresni. (Ausztriában lakom.) Tényleg sok jót lehet olvasni róla. Azt azért nem találtam sehol, hogy zsírbontó hatása lenne.


"Az inulin összetett szénhidrátvegyület úgynevezett poliszacharid, amely azonban eltér az ebbe a kategóriába tartozó keményítőktől, vagyis nem tekinthető cukornak sem, annak ellenére, hogy édes ízű.


A nagy eltérést ezektől az adja, hogy az inulint az emberi szervezet inzulin nélkül is képes hasznosítani, és az, hogy sem az ember szájában, sem az emésztőszerveiben nincs olyan enzim, amely képes lenne feloldani vagy megemészteni az inulint. Egyedül a vastagbél baktériuma kezdik el lebontani.


Az inulin egyedülálló természetes poliszacharid, amely 95 százalékban tartalmaz fruktózt.

Az inulin alkalmazkodóképessége szokatlanul magas, használható például a cukor, a zsír és a fehérliszt helyettesítésére.


Az inulin táplálkozási szempontból az oldható rostok egyik fajtája, amelyet általában a probiotikumok közé sorolnak."

[link]

2693. k.tünde78 (válaszként erre: 2691. - Ericika2)
2010. okt. 5. 19:24
Nefeljtsd el,hogy a cikkben írtak a csicsókára vonatkoznak,magyarán az inulin és maga csicsóka(vivőanyag)együttes hatását érti az írtakon.Én is eszem a csicsókát ősztöl tavaszig,mert van,és valóban rendezi az emésztési problémáim,viszont mikor csak az inulin tartalmú szereket eszem akkor nem tapasztalom ugyan azt mint a csicsóka fogyasztásánál(sajnos).:-(
2692. k.tünde78 (válaszként erre: 2690. - Ericika2)
2010. okt. 5. 19:18
Amit Én tudok róla ,hogy egy olyan szénhidrát(természetes cukorpótló) amelynek a lebontásához nem szükséges az inzulin,ezért használható a diabetikus élelmiszerekben is.Ezen felül zsírbontó hatású és elősegíti az ásványi anyagok gyorsabb felszívódását,ezokból kifolyólag az emésztésre jótékonyan hat.
2691. ericika2 (válaszként erre: 2690. - Ericika2)
2010. okt. 5. 19:11

Ezt a következő oldalon találtam:

[link]

2690. ericika2 (válaszként erre: 2689. - K.tünde78)
2010. okt. 5. 19:08

Az inulinról én mindig is azt hallottam, hogy ez egy folyékony rostanyag.

Utánanéztem:

"Ez egy olyan vízben oldódó nagyméretű rostanyag, mely ellenáll az emésztőenzimeknek, ezáltal változatlan formában jut el a vastagbélig, ahol serkenti a bélflórában lévő hasznos baktériumok szaporodását (ezeket az élő mikróbákat nevezzük probiotikumoknak), és ezzel párhuzamosan gátolja a káros baktériumok megtapadását a bélben. Ezt a kedvező hatását nevezzük prebiotikus tulajdonságnak. Az inulin jótékony hatással van számos élettani funkcióra. Kiválóan alkalmas diabetikus készítmények előállítására, csecsemők, betegek táplálására. A rostok segítenek az emésztésben, a koleszterintartalmak, méreg és rákkeltő anyagok megkötésében, gyorsult eltávolításában. Ballasztanyagtartalma gyorsan jóllakottság érzését kelti, ezáltal megakadályozza a túltáplálkozást és az elhízást is."

2689. k.tünde78 (válaszként erre: 2687. - VictoryS)
2010. okt. 5. 19:00

Megnéztem a bogyi adatlapját,hát elkell hogy keserítselek,a rost anyagtartalma nem jelentős és nem is ez csökkenti majd az étvágyat.Az inulin ami miatt nem tönek majd rád a falási kényszerek,mert szépen szinten tartja a vércukorszintet.

Ezzel nem azt mondtam,hogy nem hatékony,de rost pótlásként semmit sem ér,nem azért kell kaja előtt bevenni,hogy telítsen,hanem az inulin miatt,ami egyenesbe hozza a vércukrot így megakadályozva a túl evést.....

2688. k.tünde78 (válaszként erre: 2686. - Pintyo577)
2010. okt. 5. 18:50
Sokszor szemeztem vele,végül mindig másik terméknél kötöttem ki,mert nagyon keveslem a fehérje tartalmát,illetve ez csak állati eredetű fehérjéket tartalmaz(edzés után tökéletes az izom regeneráláshoz),ami nálam nem jelet előnyt(mivel nem edzek aktívan),ha már tejfehérjéset választok akkor minimum a vegyes összetételűk között keresgélek......
2687. VictoryS
2010. okt. 5. 13:27
Igen, az Ultra Lossra gondoltam. Eszem, vagyis iszom. Eddig jó, de még csak tegnap vettem, tehát csak a másodikat ittam meg reggel. Nekem ízlik is. A bogyóról még nem tudok nyilatkozni, amit hozzá adtak. Ugyanolyan rózsaszín, és az van ráírva, hogy eat control. Rostanyagokból áll tulajdonképpen, ami kicsit telít kaja előtt.
2686. pintyo577 (válaszként erre: 2684. - K.tünde78)
2010. okt. 5. 08:31

Eszed az Ultra losst?

Milyen?

2685. pintyo577 (válaszként erre: 2682. - VictoryS)
2010. okt. 5. 07:47
Nekem nem izlett és hatása sem volt.
2684. k.tünde78 (válaszként erre: 2682. - VictoryS)
2010. okt. 4. 20:37
Az Ultra Loss-ra gondolsz??
2010. okt. 4. 17:09
na, kiprobaltam tejjel, hát borzalmas, de viszont jol kipucolt, maradok a viznél
2682. VictoryS
2010. okt. 4. 11:49
SZiasztok! Én most a BioT... Ultra nevű rózsaszín dobozosát vettem meg és hozzá a bogyót is, ami csökkenti az étvágyat állítólag. Nagy reményeket fűzök hozzá. Érdekelne, hogy van-e már erről tapasztalat?
2681. k.tünde78 (válaszként erre: 2678. - Ariadna)
2010. okt. 1. 10:46
Én vagyok aki használja,és nyugodt lelkiismerettel állíthatom,hogy jó és laktató,viszont Én vagyok az is aki itt ajánlotta 1 oldalal visszább.:-)
2680. ariadna
2010. szept. 29. 22:41
Bocsi elírtam hetet akartam írni, csak béna vagyok!!! :D:D:D
2679. pintyo577 (válaszként erre: 2678. - Ariadna)
2010. szept. 27. 08:02

Ha keményen edzel, akkor nagyon jó.

Most akarok én is váltani.

2678. ariadna
2010. szept. 25. 21:12
A POWER SOY nevű terméket ismeri valaki? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2677. 5de1aa6864 (válaszként erre: 2670. - 7ac18b9dfa)
2010. szept. 24. 22:17
Több jó márka van, érdemes kisérletezni. Jelenleg én a Nutrend termékeit fogyasztom. Vannak nagyon jó cuccai..
2676. Tyukicka
2010. szept. 21. 11:27

Sziasztok!

Nekem a régebbi herba... vált be, az újabb változat már nem.

Próbálkoztam a Sci...-vel, de az íze nekem nem jön be. Van két megkezdett (900 g-os) porom, egy csokis szója és egy rocky road laktózcsökkentett tejsavó, odaadom töredék-áron, ha valaki érdekel.

Tudtok iható ízű laktózmenteset javasolni?

2010. szept. 19. 17:40
Meg még a For.... Litte Ultrát probáltam még az kicsit olcsobb mint a herba...-végülis azzal is fogytam ha betartottam.
2010. szept. 19. 17:38
De most megkezdődik az ovi és én is nekiállok tornászni is nehogy csunya legyen a bőröm.
2673. 9dbcf299a7 (válaszként erre: 2672. - Pintyo577)
2010. szept. 19. 17:37
én is a herba...fogytam le első terthességem után igen sokat és elég gyorsan. Szerintem is jó csak drága! Most olcsot iszok,de fogyok. Remélem nem áll be később se. Bár még semmit se tornásztam max.2-szer elliptikusoztam de igy is sok ment le.
2672. pintyo577 (válaszként erre: 2670. - 7ac18b9dfa)
2010. szept. 19. 14:47
A herba.. a legjobb csak drága, proteint eszem, meg a rizsformulát, ez mellett naponta keményen kondizok.
2671. 549be03e80 (válaszként erre: 2667. - 5de1aa6864)
2010. szept. 19. 12:53
Pontosan!!!:))
2670. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 2668. - Pintyo577)
2010. szept. 19. 12:30
neked melyik vált be?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook